iOS 14: Czy będzie można uruchamiać aplikacje za pomocą 2 dotyka tylnej części iPhone’a

Wprowadzając iOS 14, Apple ujawniło wiele nowych funkcji, które to sistema przyniesie do iPhone’a. Koncentrował się na tych, które uważa za niezbędne i które są najważniejsze dla użytkownika, pomijając te, które można wykorzystać w określonych sytuacjach.

Właśnie teraz, wraz z uruchomieniem testów iOS 14, pojawiają się nowe funkcje, które nie zostały pokazane. Jeden z nich ujawnił, że iPhone ma nieznany sprzęt. Z 2 dotknięcia z tyłu umożliwiają uruchamianie aplikacji i wykonywanie innych funkcji.

Dzwonki iPhone'a na iOS 14 działają z tyłu aplikacji

Sekrety iOS 14 zostają ujawnione

Jak zwykle, Apple nie ujawnia wszystkich wiadomości o swoich systemach w dniu WWDC. Koncentruje się na najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych, pokazując swoją zdolność do innowacji i tworzenia nowych funkcji.

Oczywiście, wiele pozostaje do pokazania, które są nadal obecne i gotowe do doświadczenia dla każdego, kto używa ich sprzętu. Tym razem i na iOS 14 odkryto kilka innych ważnych niespodzianek.

2 Dzwonki iPhone to tajemnica

Jeden z najbardziej istotnych, który został teraz ujawniony, pozwala użytkownikom kontrolować iPhone’a bez dotykania ekranu. Za pomocą skrótu mogą uruchamiać aplikacje lub wykonywać działania. Najciekawsze jest to, że ten skrót jest wywoływany z tyłu iPhone’a.

W systemie iOS 14 i podwójnym lub potrójnym dotknięciem z tyłu iPhone wykona czynności określone przez użytkownika. Może to być tak proste, jak zrobienie notatki lub wywołanie określonej aplikacji, której chce użytkownik.

Dzwonki iPhone'a na iOS 14 działają z tyłu aplikacji

Tył kontroluje te działania

Ta nowość jest powiązana z funkcjami ułatwień dostępu i umożliwia szybsze korzystanie z systemu iOS 14. Za pomocą tych skrótów łatwiej jest tworzyć proste i powtarzane punkty.

Aby aktywować tę funkcję, Apple umieścił go w obszarze poświęconym dostępności. Z opcją Wstecz Stuknij mogą następnie zdefiniować, co osiągną podwójne stuknięcie i potrójne stuknięcie z tyłu iPhone’a, niezależnie od tego, czy będzie to akcja, czy otwarta aplikacja.

Nowość Apple że rynek już znany

W rzeczywistości, mimo że jest nowością w iOS, ta funkcja jest już dostępna u niektórych producentów Androida. HTC miał model o podobnej funkcji, a inne umożliwiają sterowanie nim poprzez dokręcenie. Google przygotowuje podobną funkcję dla Androida, która powinna pojawić się w następnej wersji.

Jest to jedna z wielu nowych funkcji tego Apple będzie miał na iOS 14 i zostanie to wkrótce ujawnione. Teraz, gdy ta wersja dotarła do programistów, naturalnym będzie, aby te ulepszenia zostały upublicznione i dokładnie przetestowane.