iOS 14: Jak korzystać z ulepszonego menu czynności Notatek

Note  Menu czynności dotyczących folderów na iPadzie

Niektórzy mogą powiedzieć, że nie ma nic złego w menu w Aplikacja Notatki na iOS. Ale kiedy spojrzysz na przeprojektowane menu na iOS 14 i iPadOS 14, z pewnością docenisz nowy układ i wygląd.

Menu czynności pojawia się zarówno dla notatki, jak i folderu, umożliwiając wykonywanie takich czynności, jak przypinanie, blokowanie lub kopiowanie notatki, a także dodawanie osób i wyświetlanie załączników. Te typy działań pozostają w każdym menu wraz z aktualizacją, po prostu zaaranżowane inaczej, aby można było szybciej uzyskać dostęp do kluczowych działań.

Oto, co znajdziesz dzięki ulepszonym menu czynności w aplikacji Notatki na iPhonie i iPadzie.

Note menu czynności

Możesz uzyskać dostęp do menu czynności, dotykając trzy kropki u góry notatki. Zauważysz, że masz cztery akcje przypięte na górze, aby były łatwo dostępne; Skanuj, przypinaj / odpinaj, blokuj / usuń i usuń.

Note  menu czynności iPad

Poniżej zobaczysz inne opcje Dodaj osoby, Znajdź w Note, Ruszaj się Notei wstaw linie i siatki, a także wyślij kopię.

Wyślij kopię to nowa czynność, która otwiera arkusz udostępniania urządzenia. Stamtąd możesz wysłać notatkę, udostępnić ją, wydrukować lub zapisać w Plikach.

Menu czynności dotyczących folderów

Aby uzyskać dostęp do menu czynności dla folderu, wybierz folder, a następnie dotknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

Zauważysz, że przełącznik Galeria i Lista oraz opcje sortowania znajdują się teraz w menu czynności. Masz te same opcje, co w przypadku iOS 13 i iPadOS, z wyjątkiem tego, że możesz teraz dodać folder z tego menu czynności.

Menu czynności dotyczących folderów iPad

Dodatkowe menu czynności dotyczących folderów

Masz jeszcze jedno miejsce, które oferuje menu akcji folderu. Jeśli dotkniesz Edytuj na liście folderów, zobaczysz trzy kropki po prawej stronie każdego folderu w tym trybie edycji. Są to również te same akcje dostępne na iOS 13, ale z rozszerzeniem Dodaj folder opcja już dostępna.

Edytuj menu czynności folderu iPad

Podsumowując

Takie aktualizacje aplikacji, których używamy do produktywności, są zawsze mile widziane. Używamy tych menu częściej, niż nam się wydaje, więc szybszy i łatwiejszy sposób wykonywania najczęściej wykonywanych czynności to plus.

Jak ci się podoba zaktualizowane menu czynności w Notatkach? Czy uważasz, że w ten sposób menu są bardziej przydatne?