Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

iOS 15.2 beta 1 jest rozwijany przez Apple a programiści mogą to teraz przetestować

Ten tydzień cieszył się Apple do publicznego udostępnienia swoich najnowszych systemów operacyjnych. Wśród nich był iOS 15.1 co przyniosło większą stabilność i wymagało poprawek iPhone’om. Jednak, zgodnie z tradycją, firma już opublikowała ewolucję tego sistema a programiści mogą pracować na nowej wersji iOS 15.2 beta 1.

Mamy już kilka nowych funkcji, które zamierzamy zbadać.

Obraz iPhone 13 Pro z iOS 15.2 beta 1

iOS 15.1 to wydanie przyniosło iPhone’owi większą stabilność, korektę drobnych problemów i wydanie nowych funkcji, które zostały obiecane w WWDC 2021. Jednak firma z Cupertino już pracuje nad ulepszeniami w niektórych obszarach, które można i powinny wyglądać z innego punktu widzenia.

iOS 15.2 funkcje beta przeprojektowane podsumowanie powiadomień

TEN Apple posiada opcję Powiadomienia, która przygotowuje użytkownikowi podsumowanie zaplanowanych powiadomień. w Definicje > Powiadomienia użytkownik będzie mógł aktywować Zaplanowane podsumowanie który pokaże podsumowanie powiadomień każdego dnia o określonej godzinie.

W ten sposób użytkownik może zmniejszyć liczbę przerw w ciągu dnia, a następnie być na bieżąco w dogodnym dla siebie czasie.

To tutaj Apple interweniował, aby nadać temu podsumowaniu nowy wygląd. Zasadniczo dało to czystszy projekt, aby wyglądał jak podsumowanie, jak widać na poniższych zrzutach ekranu

Według Apple, podsumowanie to jest inteligentnie sortowane według priorytetów, z najistotniejszymi powiadomieniami u góry, dzięki czemu użytkownik może je szybko zaktualizować.

Raport o prywatności aplikacji

Ta funkcja jest kontynuacją inwestycji firmy w poprzednich wersjach. Oznacza to, że po wprowadzeniu na iOS 14.5 Przejrzystość śledzenia aplikacji, funkcja, która zapewnia użytkownikom chęć śledzenia przez aplikacje i strony, Apple teraz idzie o krok dalej.

jeśli pójdzie do Definicje > Prywatność > Raport o prywatności aplikacji, początkowo będzie miał przycisk do aktywuj usługę. Następnie, przy normalnym toku aktywności na smartfonie lub tablecie, użytkownik będzie miał bezpośredni kontakt z domenami przez każdą aplikację.

Według Apple, ta sekcja, która została umieszczona w Ustawieniach, pozwala użytkownikowi zobaczyć, ile razy aplikacje miały dostęp do swojej lokalizacji, zdjęć, aparatu, mikrofonu i kontaktów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pokazuje również, które aplikacje skontaktowały się z innymi domenami i jak dawno się z nimi skontaktowały.

Podsumowując, oprócz niektórych poprawek bezpieczeństwa, że Apple zawsze korzystaj z optymalizacji i innych ulepszeń, firma dodaje więcej funkcji, które udoskonalają to, co już istnieje.

Oprócz iOS 15.2 beta 1, a Apple wydał także iPadOS 15.2 beta 1, system operacyjny zegarka 8.3 beta 1 i TVOS TV.2 beta 1.

Table of Contents