iOS 15.2 beta 2 dodaje przełącznik trybu makro w aplikacji Aparat iPhone’a 13 Pro

Wraz z premierą iOS 15 i iPhone’a 13 Pro, który obejmuje obsługę makrofotografii, Apple podjął odważną decyzję. To było automatyczne przełączanie, które czasami mogło być dość agresywne. Oznaczało to, że niektórzy użytkownicy nie byli w stanie uniknąć automatycznego przełączania się w tryb makro w celu zrobienia zdjęcia, nawet jeśli tego nie chcieli. Dobre wieści, Apple szybko to naprawiłem dzięki szerokiej premierze iOS 15.1.

Jednakże, Apple postanowiła nieco poprawiać formułę, jak zauważył Aaron Zollo z ZolloTech YouTube kanał. Niedawno opublikował film prezentujący nowości w drugiej wersji beta deweloperskiej iOS 15.2. Jedną z tych rzeczy, która jest mała w wielkim schemacie rzeczy, jest to, że Apple dodał przełącznik trybu makro bezpośrednio w aplikacji Aparat.

To mała ikona kwiatka. Uruchomienie aplikacji Aparat, a następnie powiększenie obiektu na tyle, aby uzasadnić użycie trybu makro, spowoduje wyświetlenie ikony/przełącznika. Dotknij małego kwiatka, aby włączyć lub wyłączyć tryb makro.

Możesz to sprawdzić na powyższym filmie.

Jest jednak jeden krok, który użytkownicy iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max będą musieli zrobić, zanim pojawi się ten przełącznik. Jak możesz sobie przypomnieć, Apple dodano przełącznik do wyłączania (lub włączania) Auto makro w ustawieniach aparatu. Jest trochę pochowany, więc nie jest to najłatwiejsza rzecz do włączania i wyłączania w zależności od potrzeb. Aby pojawił się nowy przełącznik w aplikacji Aparat, upewnij się, że Auto makro jest wyłączone w ustawieniach aparatu.

Powinno to być jeszcze bardziej pożądane dla użytkowników iPhone’a 13 Pro/Max.