Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

iOS 16.1 beta 3 teraz dostępny dla programistów. Więc co nowego?

TEN Apple był bardzo zajęty wydawaniem wersji, które poprawiają błędy, które nękają różne systemy operacyjne. Ale, jak zwykle, firma stopniowo rozwiązuje nierozstrzygnięte problemy, a mimo to nadal opracowuje kolejne wersje, które przyniosą to, co nie jest jeszcze dostępne, ale zostało obiecane i zaprezentowane. W tym przypadku dzisiaj robi kolejny krok naprzód wraz z wydaniem iOS 16.1 beta 3.

Ta wersja wprowadza ulepszenia we wskaźniku ładowania baterii, funkcji ładowania czystej energii, obsłudze interfejsu API aktywności na żywo i nie tylko.

Tydzień po wydaniu iOS 16.1 beta 2a Apple uruchom wersję beta 3 dla programistów. W tej wersji, oprócz naprawienia niektórych problemów zauważonych na iPhone’ach, po wydaniu wersji iOS 16 firma dopracowuje inne narzędzia.

Jak widać na stronie programista.apple.com, dzisiejsza kompilacja to 20B5056e.

Oto niektóre z funkcji, których oczekują użytkownicy Apple prezentują w tym roku:

    zajęcia na żywo: działania na żywo pomagają użytkownikowi być na bieżąco z działaniami, które mają miejsce w czasie rzeczywistym, bezpośrednio z ekranu blokady;
    API aktywności na żywo: Śledź trwającą grę sportową lub śledź postęp zamówienia jednym spojrzeniem. Rzuć okiem na aktywność swoich ulubionych aplikacji na żywo dzięki nowemu programistycznemu API;
    Wsparcie w sprawach: Matter to nowy standard łączności w inteligentnym domu, który umożliwi bezproblemową współpracę kompatybilnych akcesoriów na wszystkich platformach;
    Udostępniona biblioteka zdjęć iCloud: Nowy sposób dla rodzin na bezproblemowe udostępnianie zdjęć w oddzielnej bibliotece iCloud, w której nawet sześciu użytkowników może współpracować, współtworzyć i cieszyć się nimi. Użytkownicy mogą wybrać udostępnianie istniejących zdjęć z ich osobistych bibliotek lub udostępnianie na podstawie daty rozpoczęcia lub osób na zdjęciach;
    ładowanie czystej energii: Ładowanie czystej energii ma na celu zmniejszenie śladu węglowego iPhone’a poprzez optymalizację czasu ładowania, gdy sieć korzysta z czystszych źródeł energii.

Programiści mogą zaktualizować iPhone’a do iOS 16.1 beta 2 w sposób, w jaki zawsze to robią, to znaczy idź do Definicje > Ogólny > Aktualizacja oprogramowania.

Oprócz trzeciej bety na iOS 16.1a Apple wydał także tvOS 16.1 beta 3macOS 13 Ventura beta 9 i iPadOS 16.1 beta 4.

Odnosząc się do nieco bardziej zindywidualizowanego, główny nacisk macOS 13 Ventura skupia się na funkcjach ciągłości, takich jak możliwość rozpoczęcia połączenia FaceTime na Macu i łatwego przełączenia na iPhone’a lub iPada. Jest też aktualizacja dla beta testerzy publiczny.

Kolejnym świetnym dodatkiem do macOS 13 Ventura beta jest funkcja Stage Manager, która jest dostępna nie tylko dla iPada, ale także pomaga użytkownikom organizować przepływy pracy między aplikacjami i oknami. Po raz pierwszy to sistema operativo wprowadza również dwie nowe aplikacje natywne: Zegar i meteorologia.