iOS 7, 8, 9, I 9.4 Data wydania (oficjalna)

Patrząc na same liczby, różne wersje iOS odbyły dość długą podróż przez swoje liczne wydania. Osoby zainteresowane datami wydania poprzednich, obecnych i przyszłych wersji iOS 7, 8, 9, do 9.4–Nie musisz szukać dalej niż nasz przydatny, szybki przewodnik. Przedstawimy niektóre z ważnych dodatków do przełomowego systemu operacyjnego w przeszłości oraz zapewnimy mieszankę spekulacji i faktów dotyczących tego, co moc być w drodze w najnowszej wersji iOS.

W zestawieniu z konkurencją AppleSukces systemu iOS i jego urządzeń hostingowych – iPhone'a i iPada – jest dość niezwykłą historią. W porównaniu z systemem operacyjnym Android firmy Google, który obejmuje wiele różnych typów sprzętu wielu różnych producentów, Apple umieszcza swoje oprogramowanie tylko na dwóch liniach urządzeń, a jednak nadal utrzymuje i utrzymuje znaczną część udziału w rynku smartfonów i tabletów na całym świecie.

To niemały wyczyn i świadczy o ciągłej pomysłowości i dostępnej niezawodności przypisywanej systemowi operacyjnemu iOS. Jako długoletni użytkownicy iOS, którzy czasami bawią się w Androidzie, mogę przyznać się do swojego uprzedzenia bez wpływu na przyszły przewodnik – jestem szczęśliwy Użytkownicy iPhone'a i nadal będą, jeśli Apple utrzymuje aktualizację. Te aktualizacje mają tradycyjną liniowość procesu aktualizacji oprogramowania, a nowe wersje systemu operacyjnego przyjmują nowy numer (iOS 7 vs. iOS 8, na przykład), podczas gdy aktualizacje każdej wersji pozostają mniejsze kroki (iOS 7.1, 7.2i dalej).

zrzut ekranu iPhone'a

Apple jest zarówno liderem, jak i zwolennikiem w tym względzie, a zdrowa konkurencja ze strony innych producentów smartfonów i twórców oprogramowania zmusiła firmę do opracowania nowych funkcji, które są świeże i ekscytujące – u progu technologii smartfonów – przy jednoczesnym uwzględnieniu tych elementów konkurs, który jest na tyle popularny, że można go uznać za „standardowy” dla użytkownika smartfona. Każda ważna aktualizacja do Apple iOS znalazł punkt równowagi między tymi dwiema rzeczami, co zobaczysz, gdy będziemy czytać historię aktualizacji.

ios 10

Obecnie jesteśmy w trakcie korzystania z iOS 9.3, który został wydany zaledwie kilka dni temu 16 maja 2016 r. Chociaż istnieje wiele spekulacji na temat tego, co pociąga za sobą iOS 10 (a wcześniej iOS 9.4) nie mamy dat wydania dla każdej z tych przyszłych aktualizacji systemu iOS. Tak szybko jak Apple wydał je, jednak możesz być pewien, że pojawią się na Appamatix.

Daty wydania iOS

Od wielu lat, Apple co roku wypuszcza nową wersję iOS, która zarówno ujawnia rozwój, jak i funkcje, a następnie wypuszcza ją w tym samym przedziale czasowym co roku. Nowe wersje systemu operacyjnego są zazwyczaj debiutowane w czerwcu, a następnie wydane kilka miesięcy później w połowie września. Jak zobaczycie w poniższych szczegółach, nie ma powodu wątpić, że podobny harmonogram aktualizacji będzie kontrolowany, gdy zobaczymy szczegóły dotyczące tajemniczego iOS 10, który z pewnością jest w połowie jego cyklu rozwoju i testowania.

iOS 7

Podążając ściśle po piętach iOS 6, ta nowsza wersja systemu operacyjnego została wyświetlona w wersji zapoznawczej 10 czerwca 216 i wydany 18 września tego samego roku. W typowy Apple trend rozwojowy, kilka miesięcy między nimi wykorzystano do wygenerowania szumu dla nowych funkcji nowego systemu operacyjnego, między innymi przerobionego interfejsu użytkownika (największego przeprojektowania od pierwszego uruchomienia iPhone'a), Centrum Sterowania i dopracowanych elementów estetycznych, które tchnęły nowe życie w funkcje projektowania, które stały się synonimem iPhone'a od lat. W szczególności Control Center, wraz z Air Drop, były kluczowymi aktualizacjami, które wciąż dają iOS przewagę nad konkurencją, dzięki ich ogólnej prostocie.

iOS 8

W tym samym oknie wydania i tym samym czasie iOS został zaprezentowany 2 czerwca 2014 r. I wydany 17 września. Przyniósł mniej nowych innowacji niż ogromny sukces przeprojektowania, jakim był iOS 7, ale rozszerzyło się na kluczowe komponenty, które dodały nowe i potrzebowały przyszłości AppleCzęściej używane aplikacje.

iOS 8 to kiedy dodaliśmy QuickType do klawiatury iOS, która pozwoliła na przewidywanie pisania i szybszą komunikację. W tym czasie dodano również możliwość dołączania nagrań audio i wideo za pośrednictwem aplikacji Wiadomości, a dostęp do nich można uzyskać po prostu naciskając przycisk „nagrywaj” w aplikacji. iOS 8 zobaczyłem także innowację dwóch ogromnie popularne funkcje iOS – Health Kit i iCloud. Chociaż iCloud pozostaje tajemnicą dla użytkowników, którzy nie bawili się nim zbyt często, to 5 GB bezpłatnego miejsca w chmurze, w którym można przechowywać zdjęcia, informacje o aplikacji, filmy i muzykę. Zestaw Health Kit pomógł aplikacjom iOS zintegrować się ze smartfonem lub innym sprzętem fitness w celu śledzenia aktywności fizycznej. Ponadto użytkownicy mogą wprowadzić swoje informacje medyczne do zestawu zdrowia, do którego EMTs mogą uzyskać dostęp w sytuacjach awaryjnych z ekranu głównego.

iOS 9

Wreszcie my dogonić czas dzięki iOS 9. Wersja zapoznawcza została pokazana 8 czerwca 2015 r. I wydany 16 września. Co zaskakujące, iOS pozostał kompatybilnym uaktualnieniem systemu operacyjnego dla każdego, kto miał urządzenie z systemem iOS 8; w poprzednich wersjach obsługa starszych urządzeń została odrzucona, aby nowsze systemy operacyjne mogły konsekwentnie korzystać z nowszego sprzętu.

Tak nie jest w przypadku iOS 9, która ponownie dodała funkcje krytyczne do już popularnych aplikacji na iOS. Siri–AppleWirtualny asystent – otrzymał trochę troskliwej opieki w postaci aktualizacji interfejsu użytkownika i udoskonalonych funkcji aktywacyjnych. Od czasu dodania do iOS usługa zawsze rosła w niewielkich przyrostach, a teraz jest dość potężnym małym oprogramowaniem. „Find My iPhone” stał się preinstalowaną funkcją. Do aplikacji Mapy dodano linie transportu publicznego. Apple Muzyka zadebiutował, co dało użytkownikom Appleoparte na rozwiązaniu do strumieniowego przesyłania muzyki idealne dla urządzeń z systemem iOS. Apple Watch integracja stała się jeszcze bardziej dogłębna i łatwiejsza w użyciu niż po raz pierwszy. Lista drobiazgów i ważnych drobiazgów może trwać bez końca, ale wielki debiut iOS 9 nie był tylko czas, kiedy zobaczyliśmy nowe funkcje dodane do systemu operacyjnego.

iOS 9.3 dodano funkcję „Night Shift”, która ogranicza ilość „niebieskiego światła” emitowanego przez ekran telefonu w wybranych godzinach. Ma to na celu zachęcenie zdrowszych nawyków spania i odpoczynku dla tych, którzy spędzają czas przed snem i budząc się przez telefon i tablet.

Aktualizacje iOS nadchodzą

Oczywiście iOS 9 cykl życia jeszcze się nie skończył, a jeśli wersja iOS 10 podąży za przykładami swoich poprzedników, to i tak zobaczymy dopiero we wrześniu. To pozostawia wiele miejsca na innowacje, dostrajanie i dodawanie za pośrednictwem iOS 9.4, który podobno znajduje się obecnie w fazie testów beta.

iOS 9.4

W tej chwili oczywiście iOS 9.4 jest wciąż w drodze. Pobieżna wyszukiwarka skieruje Cię w stronę kilku fałszywych potencjalnych klientów, z których każda obiecuje dostęp do wersji beta 9.4 a nawet dostęp do pobierania samej aktualizacji, z których żadna nie jest obecnie dostępna na szerokim poziomie.

Jedynym kursem w tej chwili jest cierpliwość, choć to dziwne, że mamy lepszy pomysł, kiedy otrzymamy następną wersję iOS niż kolejną aktualizację, chociaż na pewno zobaczymy 9.4 przed iOS 10.

iOS 10

Mówiąc o iOS 10, to względnie dobry czas, aby zacząć ekscytować się funkcjami i udoskonaleniami, które może on zawierać. Opierając się na tradycji, gdy zwykle oglądamy podgląd wersji iOS, niecały miesiąc dzieli nas od dobrego wyobrażenia o tym, czego możemy się spodziewać po kolejnej ważnej aktualizacji. Jak możesz sobie wyobrazić, Apple serwisy informacyjne są pełne spekulacji i emocji, z których żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone. Oto niektóre z funkcji, które wielu spodziewa się zobaczyć:

  • Ścisła integracja z Apple Muzyka. Aby tak powiedzieć Apple Muzyka odniosła fantastyczny sukces to mało powiedziane. Oprócz oczywistych wad w porównaniu z konkurencją, jest to szybki, wydajny i kompleksowy sposób na dostęp do całej muzyki, którą można znaleźć w iTunes.
  • Udoskonalony iTunes. Teraz to Apple Muzyka pozostanie, a wielu specjalistów od iOS przewiduje, że iTunes zostanie znacznie zmieniony, być może nawet usunie muzykę z witryny sklepowej. Wygląda również na to, że tendencja do pobierania muzyki zakupionej w iTunes w dowolnym momencie, niezależnie od tego, kiedy została zakupiona, może się skończyć. Czas na naukę iCloud!
  • Ukryj wstępnie zainstalowane aplikacje. Ci, którzy brzydzą się zagraconym smartfonem, już od dłuższego czasu chcą móc wyczyścić wstępnie zainstalowane aplikacje iOS. Mamy nadzieję, że iOS 10 pozwoli użytkownikom iOS ukryć te czasami niepotrzebne aplikacje, więc nie musimy umieszczać ich w folderach ani w odległych rogach ekranu głównego iPhone'a lub iPada.

Teraz, gdy jesteśmy tuż za rogiem od ogłoszenia iOS 10 (miejmy nadzieję!) To lepszy czas niż kiedykolwiek, aby zapoznać się z niektórymi funkcjami, które trafiły do ​​popularnego systemu operacyjnego. Jeśli potrafimy zgadywać na podstawie względnych oficjalnych dat wydania iOS 7, 8, i 9 (9.4 niezależnie od tego), możemy wkrótce położyć spekulacje na temat iOS 10 i zacząć oczekiwać jego ostatecznej wersji we wrześniu 2016 roku!