Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

iPad, iConquered: Digitalizacja edukacji, Apple Sposób

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: iPad, iConquered: Digitalizacja edukacji, Apple Sposób

Cyfryzacja nie jest już przyszłością. Jest teraźniejszością, rzeczywistą i nieuniknioną. W XXI wieku chodzi o wszystko smartphones, laptopy, tablety i wiele innych podłączonych urządzeń – tak naprawdę NIEbycie w trybie online szybko staje się aberracją. Ta rewolucja cyfrowa wywarła głęboki wpływ na nasz system edukacji. Uczniowie nie tylko muszą się uczyć, ale także zaznajomić się z nowymi metodami uczenia się – czasy prostej kredy i tablicy szybko odchodzą do historii.

Być może jest najbardziej znana ze swoich iPhone’ów, komputerów i innych fajnych gadżetów, ale jest jedną z największych nazwisk w branży technologicznej, Apple, przoduje także w cyfryzacji edukacji. Mogliśmy to niedawno zobaczyć na TechConX, konferencji poświęconej technologiom edukacyjnym organizowanej przez Canadian International School (CIS) w Bangalore.

Dzisiejsi studenci to coraz częściej cyfrowi tubylcy. Sposób, w jaki wchodzą w interakcję z technologią, znacznie różni się od sposobu, w jaki robili to ich poprzednicy. Choć technologia w ogóle, a Internet w szczególności, jest daleka od doskonałości, jest w stanie zaspokoić ogromną ciekawość dzisiejszych uczniów. I zrób to poza wszystkim, co jest możliwe w tradycyjnych systemach edukacyjnych.

Dlatego też zaskakujące jest to, że niewiele firm zajmujących się sprzętem i oprogramowaniem starało się w dużym stopniu zaatakować instytucje edukacyjne. Często widzimy tylko coroczne oferty produktów z okazji powrotu do szkoły. Applewydaje się jednak być jednym z pionierów, jeśli chodzi o cyfryzację edukacji, zapewniając nauczycielom rzeczywiste narzędzia do wszechstronnego użytku poza sprzętem takim jak laptopy i tablety, na które celuje wiele firm.

W samym środku inicjatywy edukacyjnej znajduje się iPad.

Dawno minęły czasy, gdy iPady były uważane za urządzenia przeznaczone wyłącznie do konsumpcji. W ciągu ostatnich kilku lat, Apple dołożył wszelkich starań, aby uczynić z niego kreatywne urządzenie z ulepszeniami AR i Apple Ołówek. Podczas Apple W ubiegłym roku Pencil był początkowo ograniczony do linii iPadów Pro. Apple wprowadziło obsługę Pencil również dla zwykłego iPada. Jeśli połączysz to z bogatą gamą aplikacji edukacyjnych dostępnych w iTunes App Store, zobaczysz potencjał, jaki drzemie w iPadzie Apple Ołówek ma w tym sektorze.

Aplikacje edukacyjne w App Store tworzą nie tylko zewnętrzni programiści, Apple sama pracowała nad narzędziami zaprojektowanymi specjalnie dla nauczycieli:

1. Klasa

The Klasa app to wszechstronny asystent nauczyciela, dzięki któremu nauczyciel może zarządzać każdym iPadem w swojej klasie. Dzięki Classroom nauczyciele mogą sterować podłączonymi iPadami, otwierać aplikacje, tworzyć grupy robocze i śledzić postępy uczniów dzięki udostępnianiu ekranu.

2. Prace szkolne

Prace szkolne to nadchodząca aplikacja, która pozwala nauczycielowi łatwo rozprowadzać i zbierać zadania, monitorować postępy uczniów w aplikacjach edukacyjnych i współpracować z uczniami jeden na jednego z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym. Zadania uczniów automatycznie pojawiają się na iPadzie i są uporządkowane według zajęć, terminów i priorytetów.

3. Program

Jest to sposób, w jaki nauczyciele mogą uczyć się od siebie nawzajem. Chociaż uczniom, którzy urodzili się w środowisku cyfrowym, stosunkowo łatwiej jest rozpocząć pracę z iPadami i komputerami Mac, wielu nauczycieli, którzy są przyzwyczajeni do bardziej tradycyjnych metod nauczania, będzie potrzebować dodatkowej pomocy, aby rozpocząć. The Program zapewnia profesjonalne zasoby edukacyjne umożliwiające budowanie umiejętności i pewności siebie w obsłudze iPada i komputera Mac. Zawiera zbiór przewodników po projektach, które pomagają uczniom rozwijać i przekazywać pomysły poprzez rysowanie, fotografię, muzykę i wideo. I oczywiście kodowanie też.

4. Apple Menedżer szkoły

Podobnie jak Apple Business Manager dla przedsiębiorstw, Apple ma coś dla szkolnych administratorów IT. The Apple Kierownik szkoły to A Portal internetowy, co ułatwia wdrażanie osób, urządzeń i treści oraz zarządzanie nimi z jednego miejsca. Niezależnie od tego, z jakiego rozwiązania MDM (Mobile Device Management) korzysta szkoła, czy to Jamf, techpilot, czy Zuludesk, Apple School Manager będzie bezproblemowo integrować się z MDM.

5. iTunes U

To jest serce Apple Edukacja. Szkoły lubią WNP mieć zapisany program nauczania iTunes U. Dzięki oddawania prac domowych, zintegrowanemu dziennikowi ocen i prywatnym dyskusjom jest to płynny sposób na organizację klasy. Nauczyciele mogą prowadzić lekcje, oceniać zadania i pozostawać w kontakcie – a wszystko to za pomocą iPada.

I to wszystko nie jest tylko teorią czy planem na papierze. W CIS – pierwszej w historii szkole w Indiach, która została uznana za Apple Wyróżniająca się szkoła – mogłem zobaczyć, jak nauczyciele i uczniowie używają iPadów do planowania, interakcji, komunikowania się oraz usprawniania uczenia się i nauczania w całej szkole. iPady służą do tworzenia treści, badań, prezentacji i wielu innych. Uczniowie szkół podstawowych korzystają z iPadów wyłącznie pod nadzorem nauczyciela. Ale uczniowie gimnazjów i szkół średnich są częścią 1:1 Program dla iPada, w którym wszystko dzieje się z iPadami i na iPadach.

Dla uczniów szkół podstawowych CIS udostępnia wspólne iPady. Chociaż może to nie wydawać się tak płynne jak 1:1 system iPada, Apple posiada narzędzie do zarządzania udostępnionymi iPadami, zapewniając jednocześnie spersonalizowaną obsługę. Przed rozpoczęciem zajęć nauczyciele mogą przypisać dowolnemu uczniowi wspólnego iPada. Uczniowie wiedzą, jakich urządzeń używać, ponieważ ich zdjęcia znajdują się na zablokowanych ekranach, a dostęp do swoich osobistych treści mogą uzyskać za pomocą hasła lub łatwego do zapamiętania czterocyfrowego kodu PIN.

Apple poczyniło znaczne inwestycje w cyfryzację edukacji i wyraźnie to widać. iPady stanowią sedno tego dużego wysiłku, ale administratorzy IT mają łatwo dostępne narzędzia do zarządzania iPadami w tle, dla nauczycieli do codziennego tworzenia i prowadzenia lekcji w klasie, a wreszcie dla uczniów do odpowiadania na zadania i uzyskiwania oceniane w czasie rzeczywistym. Jest to kompletne, kompleksowe rozwiązanie dla instytucji edukacyjnych.

A wraz z pojawieniem się nowych iPadów Minis Apple Obsługa ołówkiem też, ilość narzędzi do dyspozycji tych, którzy się zaciągnęli Applezaangażowanie w cyfryzację właśnie wzrosło. Znacznie. Edukacja staje się cyfrowa. Ci, którzy nadal tak nie uważają, powinni odwiedzić WNP. To sprawi, że, cóż, pomyślą inaczej!

Table of Contents