Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

iPad Pro M1: wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowym, potwornym tablecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: iPad Pro M1: wszystko, co musisz wiedzieć o tym nowym, potwornym tablecie

AppleWłaśnie zakończyło się pierwsze wydarzenie medialne w tym roku, Spring Loaded, i jak w zegarku, tym razem również mamy mnóstwo nowych urządzeń. Spośród nich największą gwiazdą programu jest bardzo popularny i wyczekiwany AirTag, czyli małe urządzenie śledzące — podobne do urządzenia Tile — którego można używać do wysyłania sygnału ping do pobliskich urządzeń w celu ich zlokalizowania. Oprócz AirTagu, Apple zapowiedział także kilka kolejnych urządzeń, m.in. nowe Apple Telewizor 4K, iMac i zupełnie nowy iPad Pro. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym elementom Applenajnowszy iPad Pro!

Najważniejsze funkcje zupełnie nowego iPada Pro M1

Niewiele osób spodziewało się gruntownej modernizacji najpotężniejszego iPada w historii Appleskład. Plotki sugerowały lepszy wyświetlacz i nowy bioniczny procesor. Ale Apple udało się zaskoczyć wiele osób.

Projekt

Począwszy od projektu, zupełnie nowy iPad Pro kontynuuje ten sam język projektowania, co iPad Pro poprzedniej generacji, z pudełkowatą obudową otoczoną dookoła małymi ramkami. Podobnie jest dostępny w tych samych dwóch wersjach kolorystycznych, co poprzednie modele iPada Pro: srebrnym i gwiezdnej szarości.

Wyświetlacz

A skoro mowa o wyświetlaczu, który jest największą zaletą zupełnie nowego iPada Pro, Apple wprowadziła do najnowszego modelu nowy wyświetlacz Liquid Retina XDR, czerpiąc inspirację z Pro Display XDR. W AppleW skrócie jest to w zasadzie wyświetlacz mini-LED, który może poszczycić się imponującymi 10 000 mini-diodami i oferuje szczytową jasność do 1600 nitów przy 1 milion do-1 Współczynnik kontrastu. Ponadto jest wyposażony w takie funkcje, jak ProMotion, True Tone i obsługa szerokiej gamy kolorów P3, aby zapewnić to, co oferuje Apple nazywa „niezrównanymi wrażeniami oglądania” w przypadku treści HDR i Dolby Vision.

Apple spodziewa się, że dodanie nowej technologii wyświetlania do nowego iPada umożliwi kreatywnym profesjonalistom przeglądanie i edytowanie realistycznego kontekstu HDR w znacznie lepszy sposób, będąc w podróży.

Zupełnie nowy iPad Pro jest dostępny w dwóch rozmiarach ekranu: 11-calowym i 12-calowym.9-cal.

Wydajność

Podobnie jak wyświetlacz, kolejną cechą wyróżniającą nowego iPada Pro jest chipset M1 działający pod spodem. Model M1 został ogłoszony w zeszłym roku wraz z wprowadzeniem na rynek nowych MacBooków Air i MacBooków Pro. I teraz, Apple wykorzystuje go na swoim najnowszym iPadzie, aby w pełni wykorzystać jego moc obliczeniową, wraz z systemem iPadOS, w celu zapewnienia spójnych wrażeń.

Apple M1 jest wyposażony w 8-core CPU i obiecuje zapewnić do 50 procent większą wydajność procesora niż własny układ A12Z Bionic. Podobnie ma również 8-core GPU, który zapewnia do 40 procent większą wydajność procesora graficznego. Dalsze zwiększanie wydajności przetwarzania procesora i karty graficznej jest możliwe Apple16-rdzeniowy silnik Neural Engine w połączeniu z dostawcą usług internetowych i maksymalnie 16 GB pamięci oraz 2 TB przestrzeni dyskowej.

Łączność

Ponieważ 5G jest kolejnym przełomem technologicznym i każdy producent smartfonów najwyraźniej wykorzystuje falę 5G, aby uczynić swoje urządzenia „gotowymi na przyszłość”, Apple nie waha się także wprowadzić go na swoje urządzenia. Stało się tak w przypadku iPhone’a 12, a teraz zapewnia łączność 5G w zupełnie nowym iPadzie Pro, aby zapewnić większą prędkość pobierania i wysyłania w podróży.

Jeśli chodzi o łączność, nowy iPad Pro jest również wyposażony w port USB-C i obsługuje Thunderbolt i USB 4, które zapewnia do 4 razy większą przepustowość niż połączenia przewodowe — do 40 Gb/s. Podobnie obsługa Thunderbolt umożliwia również korzystanie z sieci Ethernet 10 Gb/s i otwiera świat możliwości używania iPada Pro z szybszą pamięcią zewnętrzną i wyświetlaczami o wyższej rozdzielczości, takimi jak Pro Display XDR.

Kamera

Jeśli chodzi o optykę, najnowszy iPad Pro jest wyposażony w zupełnie nowy, ultraszerokokątny aparat przedni o rozdzielczości 12 MP, który zapewnia lepsze wrażenia podczas robienia selfie i rozmów wideo. Apple nazywa to doświadczeniem Center Stage, które, jak się wydaje, wykorzystuje znacznie większe pole widzenia w przednim aparacie, wykorzystując możliwości uczenia maszynowego chipa M1 do rozpoznawania i utrzymywania użytkowników w centrum (wywoływającej) ramki. Interesujące w aplikacji Center Stage jest to, że śledzi ona użytkowników, przesuwając je, aby utrzymać ich w kadrze, a gdy przyłącza się więcej osób, przedni aparat wykrywa je i oddala, aby zmieścić wszystkich w kadrze.

Ponadto dostawca usług internetowych i silnik neuronowy w M1 wprowadzają obsługę Smart HDR 3 — po raz pierwszy na iPadzie. Co więcej, dostawca usług internetowych w połączeniu ze skanerem LiDAR pozwala także na lepsze przechwytywanie zdjęć i filmów w warunkach słabego oświetlenia.

Apple iPad Pro: ceny i dostępność

Zupełnie nowy iPad Pro jest dostępny w dwóch opcjach łączności: Wi-Fi i Wi-Fi + Cellular, zarówno w wersji 11-calowej, jak i 12-calowej.9-cal.

  • 11-calowy (WiFi) = 799 USD (71 900 rupii)
  • 11 cali (WiFi + sieć komórkowa) = 999 USD (85 900 rupii)
  • 12.9-cal (WiFi) = 1099 USD (99 900 Rs)
  • 12.9-cal (WiFi + sieć komórkowa) = 1299 USD (Rs 1,13900)

Przedsprzedaż będzie dostępna od 30 kwietnia i będzie dostępna w drugiej połowie maja.