IPhone 11 zmienia sytuację Apple w Chinach

IPhone 11 zmienia sytuację Apple w Chinach 1

Co za różnica robi rok. Tym razem w zeszłym roku podskoczyliśmy od pierwszej kwartalnej prognozy przychodów, która obniżyła to Apple podjęli od czasów sprzed Jobsa decyzję wynikającą z ogromnego problemu ze sprzedażą iPhone'a w Chinach, co w zasadzie oznaczało, że Apple nie miał trafić do swoich szacunków za kwartał, dlatego musiał sprostać oczekiwaniom inwestorów i analityków.

Istotą tego problemu wydawała się wtedy dostępność AppleNajwyższej jakości modele iPhone'a XS i iPhone'a XS Max, które były wyceniane na luksusowym poziomie według chińskich standardów w czasach, gdy sprzedaż smartfonów w tym kraju zasadniczo spadała, szczególnie na wyższej półce. Podczas gdy rywale tacy jak Huawei nadal zwiększają sprzedaż ze względu na szerszy wybór pojazdów z segmentu średniego smartphones, Apple i inni rywale premium, tacy jak Samsung, stracili przytomność, nawet po ogromnych spadkach cen, co skłoniło niektórych analityków do zasugerowania tego Apple może być konieczne utworzenie nowego iPhone'a specjalnie dla Chin. Chociaż iPhone XR był tam również dostępny i wydawało się, że jest dość dobry, wydawało się, że chińscy konsumenci nie spotkali się z tym samym entuzjazmem, jaki wykazano w Stanach Zjednoczonych.

Przewiń do tego miesiąca i wygląda na to Apple ładnie powrócił do zdrowia po walkach w Chinach, a jego całkowity zapas osiągnął w zeszłym tygodniu 300 USD na akcję, a nowy raport Bloomberga ujawnił, że AppleLiczba wysyłek smartfonów w Chinach wzrosła o 18.7% w zeszłym roku, z grubsza 3Tylko w grudniu wysłano 18 milionów sztuk. Jest to tym bardziej zaskakujące, gdy weźmie się pod uwagę, że ogólna sprzedaż smartfonów w Chinach znacznie spadła, ponieważ spadła poniżej 30 milionów sztuk, co stanowi spadek o ponad 13 procent w porównaniu z grudniem 2018 r.

IPhone 11

Znaczna część uznania za wzrost przesyłek leży u stóp AppleNowy iPhone 11, który został wydany we wrześniu. Podczas gdy iPhone XR odniósł również ogromny sukces na całym świecie, w tym w Chinach, iPhone 11 wydaje się być gotowy na jeszcze lepsze; starszy iPhone XR wciąż wyprzedawał iPhone'a 11 podczas jego premiery, ale do Bożego Narodzenia nowy iPhone stanowił najwyższy odsetek spośród wszystkich smartphones aktywowany w USA

To bez wątpienia pomogło AppleDecyzja o zmianie marki w tym roku, aby ustawić iPhone'a 11 jako model głównego nurtu. Podczas gdy iPhone XR został szybko uznany przez wielu za najlepszy iPhone dla większości ludzi, nadal czuł się jak obywatel drugiej kategorii przeciwko AppleIPhone XS i iPhone XS Max, które zostały zbudowane na premium iPhone X wydanym w poprzednim roku. Nazwanie w tym roku bardziej luksusowymi modelami iPhonów „Pro” bez wątpienia pomogło klientom uspokoić obawy, że coś im umknie, jeśli zdecydują się na zakup tańszego modelu.

Dla wielu analityków godne uwagi jest również to, że iPhone 11 odniósł sukces w Chinach pomimo braku gotowości 5G, co sprawia, że ​​te numery przesyłek są jeszcze bardziej imponujące. Sugeruje to również, że wbrew opinii wielu analityków i komentatorów technicznych, społeczeństwo w ogóle nie przywiązuje tak dużej wagi do możliwości 5G.

Według Bloomberg, ulepszenia aparatu Apple dokonał w iPhonie 11, a także znacznie wydłużył żywotność baterii, został dobrze przyjęty zarówno przez konsumentów, jak i krytyków w Chinach, choć równie prawdopodobne jest, że nawet bardziej przystępna cena nie zaszkodzi; Apple spadła w tym roku cena początkowa o 50 USD, a także skorzystała z obniżek podatków, które pozwoliły jej jeszcze bardziej obniżyć ceny w Chinach.

Liczby te są jeszcze bardziej zachęcające, biorąc pod uwagę, że obchody chińskiego Nowego Roku wciąż zbliżają się pod koniec stycznia, co niewątpliwie zwiększy sprzedaż w Chinach, które pod względem znaczenia mają drugie miejsce w USA AppleDolna linia.