iPhone 6 Plus – niemiecki magazyn zbanowany za testy ciała

Apple nie spodobało się wideo nakręcone w zeszłym tygodniu przez niemiecki magazyn Computer Bild, w którym korpus iPhone’a 6 Plus został złożony, aby zademonstrować solidność smartfona. Rzecznik oddziału Apple w Niemczech skontaktował się z Computer Bild, aby ogłosić, że nie będą już otrzymywać urządzeń testowych ani zaproszeń na imprezy, co jest prawdziwym zakazem dla prestiżowego miesięcznika IT.Computer BildRedaktor naczelny Computer Bild opublikował zatem list otwarty skierowany do Tima Cooka (który przedstawiamy poniżej wraz z obrażającym wideo), w którym relacjonuje, co się stało. Computer Bild podkreśla, że ​​przeprowadził test, aby dowiedzieć się, czy wiadomości krążące na nowym iPhonie 6 Plus były prawdziwe, niestety doszedł do wniosku, że to, co się mówi, odpowiada rzeczywistości. Magazyn, choć przykro mi, że znalazł się na „czarnej liście”, twierdzi, że nie jest onieśmielony reakcją Apple’a, potwierdzając jego autonomię i możliwość płacenia za testowanie produktów z własnej kieszeni, bez współpracy producentów.

Drogi Panie Tim Cook!
Tak jak każdy, kto ma obsesję na punkcie technologii cyfrowej, z niecierpliwością czekaliśmy na nowego iPhone’a. Poczuliśmy ulgę, gdy pewnego dnia szef naszego działu telekomunikacyjnego krzyknął „Proszę bardzo!”, Przedstawiając zaproszenie na wielkie wydarzenie. Z pewnością polecieliśmy samolotem, pojechaliśmy aż do Kalifornii, aby po prostu powiedzieć naszym czytelnikom każdy szczegół na temat urządzenia, nad którym Ty i Twoja firma pracowaliście tak długo.
Kiedy iPhone 6 Plus wreszcie trafił na rynek, zauważyliśmy kilka raportów na temat możliwego problemu. Według nich sprawa wydawała się słaba, „podatna na zginanie”, by upuścić złe słowo. Będąc popularnym w naszych testach z najwyższą starannością, nie mogliśmy zostawić tematu bez komentarza. Oczywiście wymagało to dalszych testów, ponieważ testowanie nowych produktów bez żadnych uprzedzeń jest naszym obowiązkiem wobec naszych czytelników.
I tak kupiliśmy iPhone’a 6 Plus, aby dowiedzieć się, czy był to pojedynczy problem, czy jakaś mistyfikacja. Test był dość prosty, więc mogliśmy z łatwością nagrać go na wideo. Aby udowodnić, że to, co się dzieje, jest niczym innym jak prawdą.
Szczerze mówiąc: byliśmy zszokowani tym, jak łatwo było zgiąć urządzenie. Podobnie było do tej pory około 200 000 widzów, którzy oglądali film. Możemy sobie wyobrazić, że ty i twoi koledzy też musieliście być zszokowani. To może być powód, dla którego następnego ranka otrzymaliśmy telefon od jednego z twoich niemieckich kolegów. Był zdenerwowany i była to raczej krótka rozmowa. „Od teraz”, powiedział, „nie dostaniesz żadnych urządzeń do celów testowych i nie będziesz zapraszany na imprezy Apple w przyszłości”.
Szanowny Panie Cook: Czy tak naprawdę Twoja firma chce radzić sobie z mediami, które zapewniają Twoim klientom gruntowne testy Twoich produktów? Czy naprawdę uważasz, że wycofanie się z miłości i uczuć Apple’a może mieć na nas zastraszający efekt? Na szczęście nie musimy polegać na urządzeniach, które zapewnia nam Apple. Na szczęście wielu czytelników jest gotowych zapłacić pieniądze za nasz magazyn, aby zachować niezależność. W każdym razie jesteśmy w stanie kupić urządzenia do przeprowadzania testów. Nawet urządzenia producentów, które wydają się obawiać niezależnego osądu COMPUTER BILD.
Nawet jeśli jesteśmy bardzo zaniepokojeni reakcją Apple, nie zrezygnujemy z naszych zasad: będziemy kontynuować nasze niezniszczalne testy, które cieszą się tak samo dobrą reputacją w niemieckim środowisku medialnym, jak Apple dla swoich produktów. Mogę. Gratulujemy wspaniałej nowej generacji iPhone’ów, nawet jeśli jeden z nich ma niewielką słabość obudowy. Jesteśmy jednak głęboko rozczarowani brakiem szacunku dla Twojej firmy.

Z poważaniem,
Axel Telzerow
Redaktor naczelny grupy COMPUTER BILD