Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

iPhone: jak ukryć swoje zdjęcia w chronionym folderze

W systemie iOS 16 możesz chronić swój ukryty folder ze zdjęciami za pomocą Face ID.

Udostępnij artykuł

Héloïse Famié-Galtier / Opublikowano 13 września 2022 o godzinie 10:33

iphone-hasła-ukryte-zdjęcia-ios-16

Nowa opcja lepszej ochrony ukrytych zdjęć na iPhonie! © Thaspol – stock.adobe.com

Jak ukryć zdjęcia na iPhonie

Gdy ukrywasz zdjęcia lub wideo w galerii obrazów iPhone’a, są one umieszczane w albumie Ukryty. Dzięki temu nie pojawią się one w Twojej bibliotece, innych albumach ani w widżecie Zdjęcia na ekranie głównym.

Aby ukryć zdjęcia na iPhonie:

Przejdź do aplikacji Zdjęcia, Wybierz zdjęcie lub wideo, które chcesz ukryć, Naciśnij przycisk Udostępnij (ikona w kształcie kwadratu ze strzałką w górę), W menu rozwijanym kliknij Ukryj, Potwierdź swoje kroki.

Aby znaleźć album zawierający ukryte zdjęcia, przejdź do opcji Zdjęcia > Albumy, przewiń ekran w dół. Ukryty album pojawi się w sekcji Inne, poniżej sekcji Typy multimediów.

Jak chronić swoje ukryte zdjęcia na iPhonie

Ta funkcja jest dostępna w systemie iOS 16, dlatego Twój iPhone musi mieć tę aktualizację. Ta opcja wymaga wcześniejszego aktywowania funkcji Face ID na iPhonie w Ustawieniach urządzenia.

Aby dodać hasło do swojego ukrytego albumu na iPhonie:

Otwórz aplikację Ustawienia, Wybierz zdjęcia, Aktywuj Użyj identyfikatora twarzy, Następnie przejdź do aplikacji Zdjęcia, Kliknij Albumy, a następnie Ukryte, które pojawiają się w sekcji Inne. Zostaniesz poproszony o podanie identyfikatora twarzy, aby uzyskać dostęp do tego folderu.

Warto wiedzieć: obok folderu pojawia się kłódka, która informuje, że folder jest dobrze chroniony. Działa to również w przypadku folderu „Ostatnio usunięte”.