IPhone, który wyznaczył nową erę spadków cen

IPhone, który wyznaczył nową erę spadków cen 1

Nie ma co do tego wątpliwości AppleIPhone XR to kompletny zmieniacz gier na rynku smartfonów – być może nawet więcej niż Apple spodziewał się lub miał nadzieję na wydanie go dwa lata temu. W czasach, gdy ceny iPhone’a powoli wspinały się w stratosferę, iPhone XR stał się powiewem powiewu świeżego powietrza, oferując dokładnie takie same parametry jak w droższych modelach, poświęcając tylko lepszy system aparatu i droższy OLED pokaz.

Ponieważ coraz więcej recenzentów zaczęło się zgadzać, że iPhone XR był „najlepszym telefonem dla większości ludzi”, a iPhone XR zaczął dominować w sprzedaży nie tylko iPhone’ów, ale także smartphones ogólnie, Apple zdałem sobie sprawę, że miał trafienie w ręce. Chociaż niektórzy nadal uważali iPhone’a XR za rudowłosa pasierba jego droższych braci, większość konsumentów po prostu zobaczyła niższą cenę i wspaniałe funkcje i bez wahania wskoczyła na nią. W następnym roku Apple dostosował swoją markę, aby upewnić się, że nie będzie zamieszania co do tego, gdzie dokładnie jego następca – iPhone 11 – pasuje do oferty iPhone’a.

W rzeczywistości, nawet ponad dwa lata po premierze, iPhone XR oferuje świetny stosunek jakości do ceny i pozostaje na tyle popularny, że Apple nie przestał go sprzedawać. Teraz jednak jest jeszcze więcej powodów, aby rozważyć iPhone XR, as Apple po raz pierwszy dodał klasyczny model do odnowionego sklepu, co daje szansę na zdobycie najlepiej sprzedającego się smartfona z 2019 roku w naprawdę atrakcyjnej cenie.

iPhone XR czy iPhone SE?

Począwszy od 499 USD za model 64 GB i tylko 539 USD za wersję 128 GB, jest to tak świetna okazja, że ​​może to utrudnić niektórym użytkownikom, czy kupić nowy iPhone SE lub wydać trochę więcej na starsze, ale nieco bardziej zdolny, iPhone XR.

Dla jasności iPhone SE jest wciąż tańszy o 100 USD w przypadku podstawowego modelu 64 GB, chociaż w cenie 128 GB różnica ta zmniejsza się nieco do 90 USD. Dzięki odnowionym urządzeniom iPhone XR również zwraca pojemność 256 GB – coś w tym rodzaju Apple nie sprzedaje się od czasu debiutu iPhone’a 11 w zeszłym roku – za jedyne 629 USD, czyli o 80 USD więcej niż 549 256 GB iPhone SE.

IPhone SE ma również w zestawie AppleNajnowszy i najszybszy układ A13 Bionic, dzięki czemu jest w tej samej klasie wydajności co wszystkie AppleModele iPhone’a 11. Podczas gdy większość użytkowników prawdopodobnie nie zauważy rzeczywistej różnicy w wydajności w codziennych zadaniach ze starszego układu A12 używanego w iPhonie XR, wprowadza kilka fajnych ulepszeń fotograficznych dzięki bardziej wydajnemu silnikowi neuronowemu.

Z drugiej strony iPhone XR daje to AppleWyświetlacz Liquid Retina, który choć nadal jest wyświetlaczem LCD, a nie OLED, jest wycięciem nad iPhone SE, który zachowuje ten sam wyświetlacz co starszy iPhone 8. Dostajesz także aparat True Depth z przodu, dzięki czemu uzyskasz lepsze selfie, a także obsługę Face ID.

Krótko mówiąc, iPhone SE jest nadal doskonałym wyborem, jeśli chcesz uzyskać najwyższą cenę pod względem wydajności i fotografii z tylnego aparatu, ale jeśli wolisz lepszy wyświetlacz od krawędzi do krawędzi (bez wycięcia) oraz Face ID iPhone XR staje się nagle bardziej atrakcyjnym wyborem niż kiedykolwiek wcześniej.

Odnowione iPhone’y

Chociaż słowo „odnowiony” może Cię denerwować, ważne jest, aby pamiętać, kiedy Apple odnawia produkt, naprawdę sprawia, że ​​jest on tak samo dobry jak nowy – i pod pewnymi względami jeszcze lepszy.

Weź pod uwagę, że dziesiątki milionów iPhone’ów pochodzą AppleLinie montażowe każdego roku. W żaden sposób firma nie może przetestować każdego, więc polega na ścisłym procesie produkcyjnym i kontroli na miejscu, ale nadal oznacza to, że przy zakupie nowego iPhone’a nie ma gwarancji, że dostaniesz taki, który został jeszcze włączony przed tobą wyjmij to z pudełka.

Dla porównania, kiedy Apple odnawia iPhone’a, naprawia wszystko, co jest z nim nie tak, wymieniając wszystkie niezbędne części, a następnie poddaje go konkretnej serii testów, aby upewnić się, że działa. Co więcej, często umieszcza go w zupełnie nowej obudowie i wprowadza nowe akcesoria, więc nie musisz nawet martwić się takimi zadrapaniami i zadrapaniami. Pod każdym względem odnowiony produkt powinien być tak dobry jak nowy – to po prostu to Apple nie można ich sprzedać jako nowych, więc oferuje je ze zniżką.

Warto również dodać, że odnowiony iPhone jest objęty dokładnie taką samą roczną gwarancją, jak nowy iPhone, i możesz kupić na niego AppleCare + w ten sam sposób, co w przypadku iPhone’a XR spowoduje zwrot o 149 USD za dwa lata, lub $7.99 / miesiąc, jeśli chcesz skorzystać z abonamentu. Istnieje nawet AppleCare + z ubezpieczeniem od kradzieży i strat za 249 USD lub 12,99 USD miesięcznie.