iPhone lub iPad: Włącz dźwięk mono

iPhone lub iPad: Włącz dźwięk mono 1

Włącz dźwięk mono w Apple iPhone lub iPad. To ustawienie jest przydatne, jeśli zamierzasz słuchać muzyki za pomocą jednej słuchawki dousznej lub jeśli masz problemy ze słuchem w jednym uchu.

    Na ekranie głównym wybierz „Ustawienia„. Wybierz „Generał„. Wybierz "Dostępność„. Przewiń w dół do „Przesłuchanie”I włącz„Dźwięk mono”Opcja„Na" (Zielony).
    Ustawienie audio mono iPhone'a

Teraz możesz słyszeć cały dźwięk na obu kanałach głośnika prawego i lewego.

Należy pamiętać, że to ustawienie może nie mieć zastosowania, jeśli urządzenie jest podłączone do niektórych urządzeń. Na przykład, jeśli używasz urządzenia z samochodowym zestawem stereo, dźwięk może być nadal odtwarzany w stereo. Chcesz wyszukać oddzielne ustawienie mono w tym samochodowym zestawie stereo lub urządzeniu.


FAQ

Czy dźwięk nadal będzie monofoniczny, jeśli podłączę iPhone'a lub iPada do urządzenia dźwiękowego innej firmy, takiego jak stereo lub głośnik?

Tak. Każde akcesorium powinno honorować ustawione ustawienie Apple urządzenie.

Czym dokładnie jest mono?

Domyślnie wszystkie dźwięki na urządzeniach z iOS są odtwarzane w stereo. Oznacza to, że na lewym i prawym głośniku będzie odtwarzany inny dźwięk. Ustawienie mono (skrót od monaural) wyłączy stereo i odtwarza dźwięk, dzięki czemu zarówno lewy, jak i prawy głośnik będą miały ten sam dźwięk.