iPhone: zmiana rozdzielczości nagrywania wideo

iPhone: zmiana rozdzielczości nagrywania wideo 1

Jeśli nie jesteś zadowolony z domyślnej rozdzielczości filmu, który nagrywa Twój iPhone, możesz go stosunkowo łatwo zmienić. W przypadku telefonów iPhone z systemem iOS 12 lub nowszym możesz wykonać poniższe czynności. Może to nadal działać dla niektórych starszych wersji, ale nie dla wszystkich.

    Otwórz aplikację Ustawienia

Najpierw otwórz aplikację Ustawienia w telefonie. Będziesz mieć do czynienia ze znanymi opcjami i będziesz musiał przewinąć mniej więcej w połowie strony głównej, aby przejść do potrzebnego ustawienia – aparatu.

iPhone: zmiana rozdzielczości nagrywania wideo 2Strona ustawień

    Przejdź do Opcje aparatu

W menu Aparat nie ma zbyt wielu opcji. Kliknij opcję Nagrywaj wideo, aby zmienić domyślne ustawienia nagrywania, lub opcję Nagrywaj w zwolnionym tempie, jeśli chcesz konkretnie zmienić tylko nagrywanie w zwolnionym tempie.

iPhone: zmiana rozdzielczości nagrywania wideo 3Opcje aparatu
    Ustaw rozdzielczość i szybkość klatek

Pojawi się lista opcji zarówno rozdzielczości, jak i liczby klatek na sekundę. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i zamknij aplikację. Jeśli nie masz pewności, którą sekcję wybrać, znajdziesz informacje o tym, co oznaczają ustawienia w odniesieniu do rozmiaru i jakości pliku.

iPhone: zmiana rozdzielczości nagrywania wideo 4Opcje rozdzielczości

Nowe ustawienie zacznie obowiązywać natychmiast, a przyszłe nagrania zostaną wykonane zgodnie z wybranym ustawieniem. Nie wpłynie to na nagrane wcześniej filmy, ani nie wpłynie na rozdzielczość zrobionych zdjęć – wpłynie tylko na nagrania wideo.