Irony Curtain: From Matryoshka’s Review With Love –…

Żelazna kurtyna Artifex Mundi: From Matryoshka with Love to najnowsza próba ożywienia gatunku point-and-click, który pomimo dobrych intencji stara się tworzyć łagodne aluzje dotyczące poważnych poważnych problemów, które prowadzą do rozważenia wyników i mieć wpływ.

Ta historia obraca się wokół młodego amerykańskiego dziennikarza o imieniu Evan, który po wykładzie na temat korzyści socjalizmu i „wielkiego” komunistycznego państwa Matrioszki w telewizji na żywo, został zaproszony na spotkanie ze swoim bohaterem, lider kraju: gra. w Stalinie nic nie jest zbyt subtelne. Nie trzeba było długo dzielić Matrioszki na klarowność, a wkrótce Evan zaangażował się w możliwy bunt przeciwko człowiekowi, którego kiedyś bałwochwalczo.

Popychacz pióra

Ta gra jest typową grą przygodową. Będziesz chodził po domach, zbierając ważne osobliwości, kiedy wychodzisz. Większość łamigłówek ma ten sam rodzaj nielogicznej logiki, która będzie znana fanom LucasArts i Daedalic Entertainment. To, co czyni je bardziej tolerancyjnymi, tak jak w najlepszych przykładach tego gatunku, to śmieszne scenariusze, które są ich częścią.

Biurokratyczny i biurokratyczny charakter sistema a populacja Matryoshka oznacza, że ​​nawet najmniejsze problemy mogą wybuchać nieproporcjonalnie, tworząc coraz bardziej absurdalne łańcuchy zagadek. Z jednej strony, w ramach większej układanki, jesteś nawet proszony o wypełnienie długich formularzy, aby wejść do hotelowej łazienki.

Prasowanie zasłon Switch zrzut ekranu - stacja kolejowa

Szkoda, że ​​najlepszy moment Irony Curtain jest regularnie przerywany przez jego dziwne elementy sterujące, a niektóre otaczające obiekty wymagają wstrząsania nim niezręcznie w nadziei, że w końcu pojawi się szybki przycisk. Podobnie liczba klatek na sekundę oceniana w niektórych momentach wskazuje na port telefonu komórkowego, który można zrobić z nieco dłuższym czasem w piekarniku.

W menu jest też zbyt wiele żartów, aw typowym trybie przygodowym niektóre łamigłówki są ekstremalnie trudne. Na szczęście większość frustracji związanej ze słynnym, wyczerpującym gatunkiem została złagodzona poprzez włączenie opcji podświetlania każdego interaktywnego obiektu na ekranie i budki telefonicznej, gdzie można było skontaktować się z matką Evana, między innymi, aby uzyskać instrukcje.

Socjalizm lalek

Evan był nieodparty naiwny i pewny siebie, ale był jeszcze bardziej bohaterem, a nawet preferowanym bohaterem niż zwykła sarkastyczna gra przygodowa. Ma tendencję do ciągłego czatowania, ale myślę, że setki wcześniej nagranych kanałów głosowych są nadal pozytywne.

Podobnie eklektyczna mieszanka stwardniałych dziwnych piłek, które spotkasz po drodze, będzie niezapomniana i różni się wyglądem i charakterem. Chociaż kręta narracja wprowadza wielu dobrych ludzi, którzy są bankowcami, cel satyry jest stosunkowo niedojrzały.

Prasowanie zasłon Switch zrzut ekranu - filmowy

Zarówno kapitalistyczni kapitaliści, jak i komunistyczne potwory to po prostu to, że nigdy nie pokazują wprowadzonych w błąd i nieuczciwych ludzi, które wyprowadzą ich poza zwodnicze karykatury. Cierpi także na problem Wolfensteina na nieco mniej makabryczną skalę: próbuje złapać ich oboje, tworząc dziwnie dziwnych złoczyńców, a następnie twierdząc, że duchy nadal są naprawdę mężczyznami. Nie kupiłem tego

Porównaj to z komiksami (a nawet filmami), takimi jak Śmierć Stalina, innymi dziełami, które satyrują hałaśliwych przywódców komunistycznych o ciemniejszych krawędziach, a przekonasz się, że właściwa równowaga odbywa się uczciwie.

Skarż się więcej

W tej chwili Żelazna Kurtyna ucieka z wielkimi ciosami ze względu na lekkość czegoś, co można by uznać za błąd w ocenie i atak psikusów, które odwracają go od takich sporów. Nawet jeśli chcemy postrzegać to jako po prostu świetny żart, ta komedia zbyt często przypomina zawoalowany i prosty wykład.

Wielu przytakuje zgodnie i może od czasu do czasu się śmiać, podczas gdy inni będą się śmiać z pobierania kolejnych dydaktycznych chwil. Problemem nie jest to, że Irony Curtain to gra z „wiadomościami”; Niewiele jest do zrobienia i niewiele informacji politycznych poza tym, czego nie może pokonać szybkie wyszukiwanie w Internecie.

Są krótkie chwile, kiedy możesz spojrzeć na takie kontemplacyjne doświadczenia, chociaż ogólnie bardziej jesteś zainteresowany byciem kochanym i lekkostrawnym niż uczciwym. Fani głodnych przygód z pewnością znajdą wiele do stracenia, ale jest to gra, która ma ciepłą satyrę, która ostatecznie wszystko przygasa.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze relacje z największych nowych gier w naszej sekcji recenzji