Istnieją aplikacje do zapisywania Snapchatów

Żadne cyfrowe morze nie jest bardziej burzliwe niż w mediach społecznościowych, a ostatnie zmiany wprowadzone w Snapchacie w 2016 roku pokazały tylko, jak szybko nawet największe podmioty mediów społecznościowych mogą zmienić swój kierunek. Użytkownicy chcieli mieć sposób na zapisywanie snapów tak długo, jak Snapchat był odpowiedni, a dzięki nowej funkcji Memories są! Pomysł „zapisywania snapów” ma jednak dość obrzydliwą historię. Aby przedstawić Ci całą ramkę tego dziwnego scenariusza, opiszemy to krok po kroku. Jak często robimy w Appamatix, przyjrzymy się implikacjom tej nowej funkcji Snapchat, gdy ustawimy ją na tle wszystkiego, co pojawiło się przed nią, próbując dowiedzieć się, co to znaczy dla ciebie, użytkowników i przyszłość aplikacji w ogóle. Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły!

Jeśli nie pobrałeś ani nie zarejestrowałeś się w Snapchacie, pozwól mi od razu powiedzieć, że brakuje Ci jednego z najważniejszych wydarzeń społecznościowych tej dekady. Podczas gdy olbrzymy lubią Facebook i Instagram nie są mniej popularne, Snapchat dał ludziom nowy sposób dokumentowania ich szybko zmieniającego się życia, a być może bardziej niż jakakolwiek inna platforma mediów społecznościowych, zachęca użytkowników do Opowiedz historie. Pewnie, Facebook, Instagram, i Twitter wszyscy zezwalają użytkownikom na przesyłanie filmów o określonej długości, ale Snapchat wywiera pewną presję, sprawiając, że liczą się słowa, obrazy i filmy.

Dzięki Snapchat masz tylko kilka sekund, aby nagrać i nagrać dowolną osobę oglądanie twoje ujęcia dostrzegą je tylko w najkrótszym czasie, zanim zawartość zniknie w eterze. „Autodestrukcyjna” natura snapów była jedną z głównych apeli Snapchata, szczególnie dla jej młodszych użytkowników, ale nowa funkcja Pamięci zmienia to wszystko.

Istnieją aplikacje do zapisywania Snapchatów 1

Od lat ludzie używają aplikacji i oprogramowania innych firm – zwanych „aplikacjami oszczędzającymi”, do nagrywania i przechowywania snapów na urządzeniach mobilnych. Jest to problem z kilku powodów (które zajmiemy się wkrótce), ale na dodatek rzuca się w oczy wszystkim, co ma reprezentować Snapchat.

Teraz dzięki nowej funkcji Pamięci użytkownicy nie będą musieli korzystać z „aplikacji oszczędzających”, gdy chcą zapisać snapy z kanału. Raczej. Po zabawie z tą funkcją i przeczytaniu wielu opinii użytkowników, jasne jest, że Wspomnienia nie jest bezpośrednia reakcja na problemy tworzone przez aplikacje innych firm, ale pomaga zaradzić niektórym frustracjom, które powodują, że ludzie zwracają się do nich. Poznajmy nową funkcję i zobaczmy, jak wpływa ona na krajobraz Snapchata.

Wspomnienia Snapchata

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać w Snapchat Memories, jest to, że zapewnia ona jeszcze większą swobodę w korzystaniu z aplikacji. W szczególności zmienia sposób, w jaki oglądamy nasze własne treści, i otwiera bramę dla typów treści, które zdecydujemy się udostępnić za pomocą przystawek.

Wcześniej użytkownicy mogli udostępniać tylko zdjęcia i filmy pobrane z aplikacji Snapchat. Pomogło to upewnić się, że wszystkie snapy i Historie były aktualne na bieżąco i reprezentowały szybkość, z jaką użytkownicy aplikacji przeżyli swoje życie. Sfrustrowało to niektórych ludzi, ale z pewnością pomogło w stworzeniu jednolitego motywu dla różnorodnych doświadczeń mediów społecznościowych.

W przypadku Pamięci cały paradygmat się zmienił. Tam, gdzie wcześniej musiałeś używać aplikacji oszczędzającej do rejestrowania i przechowywania Snapsów – zapobiegając w ten sposób samozniszczeniu – możesz teraz przechowywać swoje ulubione Snapy i Historie na czas nieokreślony na serwerach Snapchat. Pamiętaj oczywiście, że tak działa Memories nie umożliwiają przechowywanie czegokolwiek na własnym urządzeniu mobilnym. Bezpieczeństwo serwerów Snapchat nigdy nie było kwestionowane, a co zrozumiałe, programiści chcą zachować dość ścisłą kontrolę nad mediami udostępnianymi w ich aplikacji.

Wspomnienia Snapchata

Jednak oprócz możliwości zapisywania zdjęć i Opowieści, Wspomnienia pozwalają również na używanie zdjęć i filmów z rolki aparatu w telefonie. Wcześniej budzi to alarmy dotyczące integralności środowiska Snapchat, wiedz, że aplikacja ma całkiem niezły sposób na rozróżnienie zdjęć i filmów, które były właśnie strzał i te, które zostały zrobione w przeszłości. Oprócz znaczników czasu dodawanych do każdego przyciągania zapisywanego do Pamięci (więcej o tym wkrótce), wszystko, co dodasz z własnej galerii lub rolki aparatu, zostanie otoczone charakterystyczną ramką, która służy do zidentyfikowania go jako czegoś nie wykonane za pomocą Snapchata.

Czy nowa funkcja jest otwarta na interpretację? Absolutnie. Czy daje to wszystkim użytkownikom Snapchat większą swobodę wyboru sposobu korzystania z aplikacji? Na lepsze lub gorsze, absolutnie tak.

Używanie wspomnień

Aby uzyskać dostęp do Pamięci, musisz najpierw zaktualizować aplikację. Bez najnowszej wersji nie zobaczysz każdy opcji, które zamierzamy omówić!

Gdy wersja Snapchata na iOS lub Androida będzie aktualna, przyjrzyj się uważnie w głównym oknie Snapchata; w szczególności skieruj swoją uwagę na przycisk aparatu, któremu powinien towarzyszyć nowy symbol. Przesuń w górę na ten symbol, aby przejść do menu Pamięci.

Z tego menu możesz uzyskać dostęp do wszystkich nowych funkcji. Przełączaj się między rolką / galerią aparatu, zapisanymi snapami i zapisanymi historiami. W ramach tych trzech opcji możesz zrobić całkiem sporo różnych rzeczy!

  • Zapisz właśnie zrobione zdjęcia, które będą później używane w Historiach.
  • Umieść przyciągania w ciągu sama aplikacja Snapchat, zamiast zapisywać je w rolce lub galerii.
  • Przeszukuj poprzednie przystawki za pomocą słów kluczowych.
  • Ukryj prywatne zdjęcia i historie, wybierając „Tylko dla moich oczu”.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że wszystko zapisane w sekcji Pamięci Snapchata nie jest przechowywane lokalnie na smartfonie. Zamiast tego wszystko, co wybierzesz do katalogu, jest przechowywane na bezpiecznych serwerach Snapchat, dokładnie tak, jak chcesz. I odwrotnie, nic z rolki aparatu lub galerii nie zostanie zapisane w Pamięci, chyba że zdecydujesz się je zaimportować za pomocą funkcji Pamięci.

Podsumowując, jest to skuteczne rozwiązanie dla wielu osób, które kiedyś szukały aplikacji oszczędzających, ale co ważniejsze, zmienia sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z Snapchatem i media, w których gra.

Alternatywne aplikacje oszczędzania

Oczywiście, Wspomnienia nie są funkcją, która zadowoli wszystkich, a aplikacje oszczędzające są nadal rozpowszechnione w Internecie. Ponadto można je czasem znaleźć w iOS App Store i Google Play Store, mimo że Snapchat zazwyczaj szybko usuwa te aplikacje tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Jest powód, dla którego Snapchat marszczy brwi w aplikacjach oszczędzających i bez uprzedzeń, nie mogę też polecić, aby ludzie z nich korzystali. Problemy z aplikacjami oszczędzającymi są dwojakie i odnoszą się bezpośrednio do niektórych powodów, dla których Memories działa tak, jak działa.

W Memories wszystkie zapisane snapy są bezpiecznie przechowywane na serwerach Snapchata, a nie na telefonie. Z tego powodu możesz uzyskać do nich dostęp bez względu na to, z którego urządzenia zalogujesz się w Snapchacie, ale jeśli jesteś offline, nie będziesz mieć do nich dostępu. Wynika to z faktu, że serwery Snapchat są niezawodnie bezpieczniejsze niż twoje indywidualne urządzenie i tak jest nieskończenie bezpieczniejsze niż aplikacje innych firm, których lokalni użytkownicy używają do lokalnego zapisywania snapów.

Drugi problem jest stycznie związany z bezpieczeństwem, ale wiąże się z bezpieczeństwem każdy kto używa Snapchata. Aplikacje do oszczędzania innych firm naruszają to bezpieczeństwo, umożliwiając użytkownikom zapisywanie dowolnych przystawek, pod warunkiem, że można je wyświetlać na Snapchacie. Oznacza to, że są w stanie zapisać zatrzaskiwania innych użytkowników tak samo łatwo, jak własne, co naraża prywatność i bezpieczeństwo innych na wypadek zhakowania osoby fizycznej lub programisty będącego stroną trzecią. Jeśli potrzebujemy faktycznego dowodu, potrzebujemy tylko wspominamy rok 2014 i „Snappening” kiedy włamano się do aplikacji oszczędzającej. Rezultat: setki tysięcy zdjęć i filmów zostały udostępnione online, z których wiele stanowiło zagrożenie, nielegalne media nieletnich użytkowników Snapchata. Była to rażąca, ryzykowna i absolutnie możliwa do uniknięcia katastrofa, możliwa dzięki rodzajom aplikacji, które pozwalają ludziom oszczędzać na zatrzaskach.

Mamy nadzieję, że funkcja Pamięci Snapchata wystarcza, aby służyć jako szczęśliwy środek dla osób, które chcą oszczędzać media przed Snapchatem, aby mogły oglądać je we własnym czasie i na własnych warunkach. Nie zapewnia całej swobody, jaką zapewnia aplikacja oszczędzająca, ale skutecznie omija niebezpieczne problemy bezpieczeństwa występujące w oprogramowaniu innych firm współpracującym z Snapchatem. To powiedziawszy, wyszukiwarka Google nadal wyświetli wiele oszczędzających aplikacji, które rzekomo wiedzą, jak pracować z najnowszą wersją Snapchata. Postępuj ostrożnie, wiedząc, że niewłaściwe zarządzanie aplikacją oszczędzającą może nie tylko narazić twoją prywatność i bezpieczeństwo, ale także prywatność i bezpieczeństwo każdego, kogo oszczędzasz.