Jack Dorsey kupuje Verse, aplikację do przesyłania pieniędzy

Reuters

Od oficjalny blog, Square, platforma płatnicza założona przez Jacka Dorseya, ogłosiła swoje stowarzyszenie z hiszpańską platformą płatności mobilnych Verse. Wszechstronna aplikacja do płatności mobilnych, która pozwala dokonywać i odbierać płatności od każdego.

Przejęliśmy Popatrz , aplikacja płatnicza P2P w języku hiszpańskim, która umożliwia klientom wysyłanie i odbieranie płatności od znajomych i rodziny natychmiast, bezpiecznie i bezpłatnie.

Jack Dorsey kupuje Verse, aplikację do przesyłania pieniędzy 1

Square oświadcza w ogłoszeniu, że Verse dołączy do organizacji Cash App, aby wymienić zalety obu platform płatniczych ”a my zapewniamy dodatkowe wsparcie dzięki technologii i zasobom aplikacji Cash. ”

Należy zauważyć, że Verse będzie nadal działać niezależnie w Europie, wyjaśnia Square „praca ze swoich biur bez natychmiastowych zmian w istniejących produktach, klientach lub operacjach handlowych ”.

Zmiany na poziomie administracyjnym

Verse przeszła kilka zmian w administracji od momentu założenia, w październiku 2017 r. Zarząd postanowił usunąć trzech założycieli, Borję Rossell, Álex Lopera i Darío Nieuwenhuis z zarządu, ponieważ nie udało im się osiągnąć celów wyznaczonych przez firmę.

Następnie w 2019 r. Verse uzyskała europejską licencję płatniczą, aby mogła działać w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Według różnych raportów hiszpańska firma zajmująca się płatnościami mobilnymi zebrała od swojego powstania około 40 milionów euro, jednak dokapitalizowanie doprowadziło do zwrotu około 30 milionów euro na różne fundusze.

W tej chwili oficjalna liczba przejęcia jest nieznana, ale źródła zbliżone do hiszpańskich mediów La Información zapewniają, że zakup Verse nastąpił za kwotę mniejszą niż 50 milionów euro.

Biorąc pod uwagę, że Verse to aplikacja, która jest licencjonowana w całej Europie i biorąc pod uwagę wszechstronność jej procesów płatniczych, z pewnością może stać się potężną platformą płatniczą konkurującą nawet z metodami płatności takimi jak PayPal, dzięki temu zwiększeniu z Square.