Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak 3.5 mm gniazdo audio, zasilacz nie znika… jeszcze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak 3.5 mm gniazdo audio, zasilacz nie znika… jeszcze

„” („Niektórzy ludzie wywołają zamieszanie. Ale nic się nie zmieni.”)

To słowa starszego sprzedawcy telefonów komórkowych na jednym z targowisk w Delhi, gdy pytamy go, czy zasilacze, czyli „ładowarki”, jak je nazywa większość ludzi, zostaną usunięte z detalicznych opakowań telefonów komórkowych. Ponieważ ludzie zaczynają wracać, na ogół w maskach, na rynki w stolicy Indii, niezbyt wielu wydaje się zaniepokojonych nowym trendem polegającym na tym, że marki porzucają zasilacze ze swoich opakowań w imię przyjazności dla środowiska.

Powód jest prosty – jak dotąd jest to trend, który można było zaobserwować głównie w segmencie premium. W Indiach, Apple Seria iPhone’a 12 i Samsunga Galaxy Seria S21 jako jedyna wyjęła zasilacz z pudełek w chwili pisania tego tekstu. We wszystkich pozostałych przypadkach (gra słów niezamierzona) adapter pozostaje w pudełku. I wszystko wskazuje na to, że to się raczej nie zmieni.

Czy matematyka działa w niższych segmentach?

Dzieje się tak dlatego, że według większości sprzedawców detalicznych i analityków, z którymi rozmawialiśmy, główny konsument nadal ceni zasilacz. Tak jak to robią 3.5 mm gniazdo audio. Wszyscy mówili, że 3.5 mm gniazdo audio zniknie raz Apple usunąłem to. To było pod koniec 2016 roku. Jest rok 2021 i większość telefonów nadal to ma.

Powód? Prosta matematyka.

Jedną rzeczą jest usunięcie funkcji z urządzenia z najwyższej półki, a może nawet nieco droższego urządzenia ze średniej półki i oczekiwanie, że konsument zainwestuje trochę więcej, aby to zrekompensować. Ale na poziomie głównego nurtu jest to bardzo, bardzo trudne. „ ”, jak powiedział nam nasz znajomy sprzedawca.

Dla niektórych ten adapter to USP!

Jest jeszcze jeden powód — wiele marek poczyniło znaczne inwestycje w umożliwienie szybkiego ładowania swoich telefonów. I jak na ironię, choć superszybkie ładowanie telefonu nie jest postrzegane jako zaleta w segmencie premium, w przypadku innych wydaje się mieć duże znaczenie. Na przykład OnePlus ma wiele kampanii związanych z Dash Charge i Warp Charge. To samo dotyczy Oppo, Realme i Vivo. I jak dotąd prawie zawsze dostarczali szybką ładowarkę w samym pudełku. Co ciekawe, też nie Apple ani Samsung nigdy tak naprawdę nie kładł nacisku na prędkość ładowania tak bardzo, jak te marki.

Zdjęcie: CNN

Mieli więc stosunkowo mniej do stracenia. Na przykład mój znajomy używa ładowarki innej marki do swojego iPhone’a 11 tylko dlatego, że ładuje się szybciej. Nie przejmuje się zbytnio brakiem ładowarki w nowych iPhone’ach. Jednak wyjmij szybką ładowarkę z pudełka OnePlus 8T lub Realme Narzo 20 i nagle zabiłeś jeden z USP urządzenia.

Zaniepokojenie i oburzenie w związku ze zniknięciem zasilacza z telefonów nie różni się zbytnio od tego, co miało miejsce wtedy Apple porzucił 3.5 mm gniazdo audio z iPhone’a. Wbrew temu, co wielu przewidywało, posunięcie to nie oznaczało śmierci portu, który żyje i ma się dobrze w większości urządzeń z niższego i średniego segmentu, które stanowią zdecydowaną większość rynku. Tak, wyprowadził się z większości urządzeń premium i niektórych „premium średniego segmentu” (takich jak OnePlus Nord), ale jest bardzo obecny w zdecydowanej większości urządzeń. Być może ostatecznie zostanie ono wycofane, ale zajmie to trochę czasu – zajęło to już ponad pięć lat. To samo prawdopodobnie dotyczy zasilaczy – być może w przyszłości staną się one dodatkiem do wszystkich telefonów, ale obecnie prawdopodobnie będą dostępne tylko w przypadku droższych urządzeń, których właściciele nie będą mieli nic przeciwko wydaniu kilku dodatkowych dolarów .

Zatem niezależnie od tego, co mówią prognozy końca ładowarek, uspokój się – jeśli kupujesz telefon za kwotę w okolicach 20 000 rupii lub mniej (a większość z nas tak robi), zasilacz nie zniknie z opakowania Twojego telefonu. Jeszcze nie. Parafrazując epicką depeszę Marka Twaina po opublikowaniu jego nekrologu:

Table of Contents