Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak aktywna kampania może pomóc Ci zautomatyzować obsługę klienta

Jak aktywna kampania może pomóc Ci zautomatyzować obsługę klienta

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony zarządzaniem interakcjami z klientami? Od angażowania nowych potencjalnych klientów po kontakt z obecnymi klientami – może to być trudne zadanie. Ale co by było, gdyby istniało oprogramowanie, które mogłoby pomóc usprawnić cały proces i dać więcej czasu na skupienie się na celach biznesowych? Odpowiedzią jest ActiveCampaign; Może pomóc Ci zautomatyzować obsługę klienta w sposób wcześniej niewyobrażalny.

Doświadczenie klienta

Ceny ActiveCampaign: jak to porównać?

Zanim zagłębimy się w to, jak ActiveCampaign może spersonalizować każdy aspekt obsługi klienta, przyjrzyjmy się najpierw Cennik ActiveCampaign — istotny czynnik dla większości przedsiębiorstw. Oto oferta: Tak! Ceny ActiveCampaign mogą wydawać się nieco wysokie w porównaniu z innymi dostępnymi narzędziami do marketingu e-mailowego. Ale zaufaj mi, kiedy już posmakujesz tego, co ma do zaoferowania, cena szybko staje się kwestią drugorzędną.

Zrozumienie działania ActiveCampaign

W swej istocie ActiveCampaign jest wszechstronną platformą zaprojektowaną z myślą o małych i średnich firmach. Jej główna propozycja wartości opiera się na automatyzacji, ale kryje się za nią o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać.

Oto kilka kluczowych funkcji:

1) Zarządzanie relacjami z klientami (CRM)

2) Kampanie automatyczne

3) Marketing e-mailowy

4) Automatyzacja sprzedaży

5) Wiadomości

Funkcje te płynnie ze sobą współpracują, umożliwiając firmom wysyłanie ukierunkowanych wiadomości i ofert w oparciu o zachowania użytkowników za pośrednictwem wielu kanałów, takich jak e-mail, SMS i czat na żywo – a wszystko to z jednej centralnej lokalizacji.

Spersonalizuj podróż swojego klienta dzięki segmentacji

Segmentacja kontaktów daje pewność, że każdy subskrybent otrzyma odpowiednią treść na podstawie swoich preferencji lub wcześniejszych interakcji z Twoją witryną. W rezultacie rosnące wskaźniki zaangażowania, takie jak współczynniki klikalności, pomagają budować lojalność wobec marki, jednocześnie zmniejszając liczbę rezygnacji z subskrypcji z powodu nieistotnych treści dostarczanych konwencjonalnymi lub nieukierunkowanymi metodami marketingowymi.

Skutecznie zarządzaj wyzwalaczami dzięki automatyzacji

Ciekawostka: czy wiesz, że użytkownicy, którzy otrzymują spersonalizowane e-maile, mają sześciokrotnie wyższe współczynniki transakcji niż ci, którzy tego nie robią? Dzięki ActiveCampaign konfiguracja automatyzacji może pomóc w wysyłaniu wysoce ukierunkowanych wiadomości do subskrybentów w oparciu o ich poprzednią interakcję w witrynie, lokalizację i typ urządzenia.

Niektóre powszechnie stosowane automatyzacje obejmują kampanie powitalne dla nowych użytkowników i kampanie ponownego zaangażowania zaprojektowane wokół potencjalnie zapomnianych produktów pozostawionych w koszyku użytkownika. Wyzwalacze oparte na czasie i zaangażowaniu pomagają zagwarantować, że każdy subskrybent otrzyma właściwą wiadomość we właściwym czasie!

Ulepsz swój marketing e-mailowy dzięki ActiveCampaign

Wskaźniki marketingu e-mailowego, takie jak współczynniki otwarć i współczynnik klikalności, są nadal jednymi z najważniejszych wskaźników skutecznego marketingu e-mailowego. Jednak opracowanie atrakcyjnych tematów oraz treści na tyle unikalnych lub wrażliwych, aby można je było wykorzystać w pisaniu biuletynów promujących Twoją firmę, wymaga również czasu.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ActiveCampaign wykracza poza typowe narzędzia marketingu e-mailowego, o czym wspominaliśmy wcześniej. Połączenie funkcji automatyzacji, takich jak uczenie maszynowe (ML), przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i logika warunkowa, umożliwia firmom dostarczanie bardziej spersonalizowanych wiadomości e-mail oraz automatyczną optymalizację czasu i częstotliwości wysyłania.

Automatyzacja sprzedaży: Uprość proces sprzedaży

Prowadzenie wydajnego zespołu sprzedaży wymaga usprawnionych procesów, które zapewniają, że żaden potencjalny klient nie prześlizgnie się przez szczeliny podczas dalszych działań. Niestety, czasami przedstawiciele handlowi mają zbyt wiele kontaktów i nie są w stanie od razu nadążać za odpowiedziami z różnych kanałów. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest utrata potencjalnego klienta z powodu długiego czasu reakcji.

ActiveCampaign oferuje funkcje automatyzacji sprzedaży specjalnie zaprojektowane do tego celu, pomagając Ci w zadaniach takich jak ocenianie potencjalnych klientów, jednocześnie automatycznie przypisując kwalifikowanych potencjalnych klientów poszczególnym członkom zespołu w celu monitorowania dowolną wybraną metodą.

Wiadomości na czacie na żywo: Połącz się bezpośrednio ze swoją bazą klientów

Potencjalni klienci mają pytania, które wymagają natychmiastowej odpowiedzi, zanim zdecydują, czy są gotowi na taki krok! Na szczęście komunikator LiveChat obsługiwany przez ActiveCampaign zapewnia firmom bezpośrednią i efektywną komunikację w dowolnym miejscu i na wielu platformach.

Aktywna kampania: końcowe przemyślenia

Żegnając się, pamiętaj, że maksymalizacja każdego punktu kontaktu na ścieżce klienta wzmacnia lojalność wobec marki, a tym samym rentowność ROI dla firm takich jak Twoja. Jednak korzystając z oferowanych przez nich narzędzi, zwłaszcza z oprogramowaniem takim jak ActiveCampaign, możesz zdjąć ze swoich rąk zadania, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

Podsumowując, jednoczesne wykorzystanie wyżej wymienionych funkcji powinno pomóc w personalizacji i uproszczeniu całego doświadczenia klienta. Najważniejsze jest to, że chcąc zwiększyć lojalność wobec marki w połączeniu z potencjałem ROI w operacjach biznesowych, ostatecznie tworząc wysoce adaptacyjną bazę konsumentów przy jednoczesnej maksymalizacji zysków – inwestuj w kompleksowe narzędzie do automatyzacji zbudowane w oparciu o prawdziwą interakcję z klientem, takie jak ActiveCampaign , może być warte każdego grosza!