Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak anonimowo przeglądać Internet za pomocą Whonix

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak anonimowo przeglądać Internet za pomocą Whonix

Ponieważ hakerzy, reklamodawcy i całe instytucje chcą zbierać Twoje dane osobowe, nauczenie się anonimowego przeglądania Internetu jest niezbędną umiejętnością, której każdy powinien się nauczyć. W przypadku regularnego codziennego przeglądania korzystanie z DuckDuckGo powinno wystarczyć do zablokowania trackerów i zaszyfrowania danych przeglądania. To jednak ochroni Cię tylko na poziomie przeglądarki. Jeśli jesteś osobą, która ma tendencję do odwiedzania i pobierania plików ze szkicowych stron internetowych zaśmieconych reklamami i wyskakującymi okienkami, powinieneś wypróbować Whonix, aby uzyskać lepszą anonimowość i bezpieczeństwo.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Czym więc jest Whonix? I jak możesz go używać do przeglądania anonimowo?

Co to jest Whonix?

Whonix to darmowy system operacyjny typu open source (OS) zaprojektowany z myślą o prywatności i bezpieczeństwie. Jest to system operacyjny przeznaczony do użytku jako maszyna wirtualna (VM) na systemie operacyjnym hosta. Ten system operacyjny kieruje twoje połączenie przez bramę Tor, która anonimizuje cały twój ruch w tym procesie.

Whonix OS jest dostarczany z preinstalowaną przeglądarką internetową, terminalem, czytnikiem e-mail, Electrum Bitcoin Wallet, Monero Wallet, KeePassXC i innymi aplikacjami potrzebnymi do anonimowego przeglądania i przeprowadzania transakcji online.

Jakie są zalety korzystania z Whonix?

Chociaż istnieje kilka innych systemów operacyjnych zaprojektowanych z myślą o prywatności i bezpieczeństwie, Whonix zapewnia sporo funkcji, których wiele z nich nie ma. Oto kilka kluczowych zalet korzystania z Whonix:

  • Whonix kieruje cały ruch danych przez Tor: Sieć Tor zapewnia anonimowość online, przepuszczając Twoje dane przez kilka serwerów Tor, zanim dotrą do celu. To skutecznie maskuje twój adres IP adresem IP serwerów Tora rozsianych po całym świecie.
  • Jest darmowy i open source: Whonix to zmodyfikowana dystrybucja Debiana, która jest bezpłatna i ma otwarte oprogramowanie. Każdy może przeglądać kod źródłowy Whonix w dowolnym momencie. Dzięki temu Whonix nie zawiera żadnego złośliwego kodu, który może ukrywać się w innych systemach operacyjnych o zamkniętym źródle.
  • Whonix jest wszechstronny: Whonix jest dostarczany z dwoma obrazami maszyn wirtualnych. Są to brama Whonix i stacja robocza Whonix. Brama służy do kierowania całego ruchu internetowego do sieci Tor, podczas gdy stacja robocza służy do przeglądania i wykonywania transakcji online. Brama nie ogranicza się do stacji roboczej. Możesz także użyć tego pierwszego do kierowania ruchu ze wszystkich innych maszyn wirtualnych, których możesz już używać. Oznacza to, że konfigurując wszystkie maszyny wirtualne do korzystania z bramy Whonix, ich ruch internetowy również zostaje zanonimizowany.
  • Bezpieczeństwo piaskownicy: Posiadanie zorientowanej na bezpieczeństwo maszyny wirtualnej, takiej jak Whonix, zapewnia dobrą równowagę między bezpieczeństwem a wygodą. Oddzielenie bramy, stacji roboczej i hosta tworzy środowisko piaskownicy, które znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa. Załóżmy, że pobrałeś szkodliwy plik na stację roboczą. Złośliwy plik może zainfekować tylko stację roboczą, a nie bramę, inne maszyny wirtualne lub hosta. A ponieważ stacja robocza jest przeznaczona tylko do przeglądania i transakcji online, możesz po prostu usunąć maszynę wirtualną stacji roboczej i utworzyć inną.
  • Whonix jest wygodny: Chociaż nie jest tak bezpieczny jak Tails OS, Whonix równoważy wszystko, zapewniając wygodę. W przeciwieństwie do Tails, który za każdym razem wymaga rozruchu na żywo, Whonix można uruchomić w ciągu kilku sekund bez ponownego uruchamiania komputera. To sprawia, że ​​Whonix jest prostszy i bardziej prawdopodobny, że będzie faktycznie używany. Ponieważ ruch jest kierowany przez Tor, możesz również wygodnie uzyskać dostęp do głębokiej sieci.
Rekommenderad:  15 ciekawostek o LEGO, które warto poznać w 2023 r [Brick Here]

Jak skonfigurować Whonix na VirtualBox

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem Whonix dla siebie, oto przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować Whonix na VirtualBox.

Zacznijmy od pobrania pliku Whonix OVA i VirtualBox.

Pobierać: Whonix

Pobierać: VirtualBox

Po pobraniu zainstaluj VirtualBox i otwórz go.

W lewym górnym rogu menu kliknij na Plik następnie wybierz Importuj urządzenie.

Wybierz obraz Whonix, klikając ikonę folderu, a następnie kliknij Skończyć.

Zobaczysz dwie maszyny wirtualne. Whonix-Gateway-XFCE działa jako brama do kierowania wszystkich twoich danych do sieci Tor, podczas gdy Whonix-Workstation-XFCE to miejsce, w którym będziesz przeprowadzać wszystkie transakcje online.

Zawsze będziesz chciał najpierw uruchomić bramę przed stacją roboczą, aby upewnić się, że cały ruch został przekierowany do Tora.

Teraz wybierz Whonix-Gateway-XFCE i uruchom go, klikając Początek.

Po uruchomieniu powita Cię umowa. Pamiętaj, aby przewinąć umowę w dół i wybrać Zrozumiany Następnie Następny.

Po zawarciu umowy pojawi się wyskakujące okienko, w którym można wybrać opcję Połącz, skonfiguruj lub wyłącz Tora. Wybierać Łączyć następnie kliknij Następny aby automatycznie łączyć się z siecią Tor za każdym razem, gdy otworzysz Whonix.

Ponieważ pobraliśmy Whonix jako obraz, prawdopodobnie system operacyjny nie został zaktualizowany. Będziemy musieli zaktualizować Whonix, aby zaktualizować repozytoria i załatać luki w zabezpieczeniach, które mogą mieć wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

Aby zaktualizować Whonix, otwórz terminal, przytrzymując CTRL + ALT + T i użyj następującego polecenia:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Domyślne konto użytkownika to „user”, a domyślne hasło to „changeme”. Możesz zmienić nazwę użytkownika, używając:

sudo usermod -l sudo passwd

Po użyciu polecenia zostaniesz poproszony o wprowadzenie nowego hasła

Po skonfigurowaniu brama jest teraz gotowa!

Możesz teraz przejść do VirtualBox i uruchomić Whonix-Workstation-XFCE. Nie zamykaj bramki.

Po uruchomieniu otwórz terminal i zaktualizuj, a następnie zmień swoją nazwę użytkownika i hasło, używając tych samych poleceń, których użyliśmy w naszej bramie.

Rekommenderad:  Jak używać wstępnie wytrenowanego modelu lasu losowego do uczenia transferowego?

Po instalacji uruchom ponownie system, używając:

Sudo restart

Po ponownym uruchomieniu otwórz terminal i sprawdź, czy ruch internetowy jest teraz kierowany do sieci Tor. Użyj polecenia:

curl ip.me

Użyj polecenia jeszcze kilka razy. Jeśli twój adres IP zmienia się za każdym razem, gdy używasz polecenia, masz połączenie z Torem. Oznacza to, że możesz teraz anonimowo przeglądać Internet.

Gratulacje: możesz teraz anonimowo przeglądać online!

Zachowaj anonimowość online za pomocą Whonix

Whonix to świetne narzędzie do bezpiecznego i anonimowego przeglądania Internetu. Wymusza prywatność i bezpieczeństwo, ukrywając Twój adres IP, tworząc bezpieczne środowisko, aby zminimalizować luki w zabezpieczeniach i zapewniając dobre bezpieczeństwo operacyjne dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu, która zmniejsza liczbę błędów użytkownika.

Tak więc, bez względu na Twoje umiejętności techniczne, Whonix zapewnia doskonałe bezpieczeństwo bez marnowania czasu na konfigurowanie własnego bezpiecznego środowiska.