Asystent Google to funkcja, która pomaga użytkownikom w codziennych zadaniach. Podobnie jak Siri działa na iOS i Alexa Amazona, pozwala użytkownikowi zaprogramować procedury tak, aby były zautomatyzowane i wykonywane codziennie lub w określonych odstępach czasu.
Oprócz pełnej integracji z oficjalnymi aplikacjami Google, jest także kompatybilny z innym oprogramowaniem i urządzeniami inteligentnymi. Dzięki niemu możesz wysyłać wszystko, począwszy od poleceń głosowych, włączać światła w domu, odtwarzać muzykę itp., programować codzienne czynności, wykonywać połączenia lub odpowiadać na określone e-maile.
Dzisiaj TecMundo pokazuje, jak Asystent Google może pomóc w Twojej rutynie. Sprawdź to!
1. Wszystkie Twoje codzienne zadania zaraz po przebudzeniu
Dzięki integracji z innymi popularnymi aplikacjami Google, Zadaniami i Kalendarzem możliwe jest tworzenie poleceń głosowych, dzięki którym Asystent pokaże cały Twój kalendarz i spotkania od razu po rozpoczęciu dnia.
Można zatem zaprogramować frazę „Dzień dobry, Google!”, tak aby w tym momencie aplikacja przedstawia wszystkie czynności dniaa także wyświetlanie terminów z Kalendarza Google, takich jak spotkania i wydarzenia.
Warto pamiętać, że istnieje możliwość synchronizacji Asystenta z programami do codziennej pracy, takimi jak Trello, Asana i Monday.
2. Wysyłaj automatyczne wiadomości urodzinowe
Kto nigdy nie zapomniał o czyichś urodzinach? Dzięki Asystentowi Google możesz nie tylko przestać popełniać ten błąd, ale także otrzymać spersonalizowaną wiadomość do każdej osoby, która skończy kolejny rok.
Nagraj standardową wiadomość audio lub utwórz niestandardowe szablony, aby wysłać je do różnych grup osób. Oprócz tego, że randka nie pozostanie niezauważona, mówisz także „Wszystkiego najlepszego” w towarzyski sposób.
3. Rutyna do i z pracy
Często dojazd do i z pracy jest dość długi i męczący. Czy to pod względem ruchu, czy odległości. Dlatego, Możliwe jest utworzenie funkcji dla Asystenta Google, która będzie wprowadzać rutynę dzięki temu te chwile stają się przyjemniejsze.
Zaprogramuj frazę typu „Idę do pracy”. W ten sposób aplikacja wykona szereg czynności, takich jak odtworzenie playlisty z ulubionymi utworami, przeczytanie najważniejszych wiadomości dnia i odtworzenie podcastu z przerwanego odcinka.
Ta funkcja dodatkowo pomaga kierowcom, automatyzując funkcje, których nie można wykonać za kierownicą.
4. Stwórz rutynę odpoczynku
Ponieważ praca z domu staje się coraz bardziej powszechna, trudno jest zorganizować sobie przerwę od rutyny pracy i odpocząć umysłem i ciałem.
Można jednak zaprogramować Asystenta Google, aby pomagał Ci w tym zadaniu, ustawiając codziennie określoną godzinę lub wysyłając mu polecenie głosowe w celu aktywacji funkcji.
Można tam zaprogramować szereg zasobów pomagających odpocząć, takich jak odtwarzanie wolnej muzyki, wstrzymywanie pracy i powiadomienia z komunikatora, a nawet wysyłanie automatycznej wiadomości e-mail z informacją o przerwie.
Oh! Jeśli Asystent jest podłączony do oświetlenia w domu, możliwe jest również wyłączenie niektórych świateł i stworzenie na chwilę bardziej relaksującej atmosfery.
5. Wyznacz najlepsze trasy do popularnych miejsc docelowych
Kolejną bardzo powszechną i praktyczną funkcją Asystenta Google jest pokaż trasy do miejsc, które są częste w Twoim codziennym życiu.
Na przykład możesz zaprogramować polecenia takie jak „Idź do pracy!” i „Podróż do domu rodziców”, aby automatycznie wskazywała najlepszą w danym momencie trasę, sprawdzając natężenie ruchu i inne warunki na drodze.
Dzięki temu nie ma potrzeby otwierania aplikacji innych firm, takich jak Mapy Google i Waze, aby wytyczyć trasę, ponieważ sam Asystent Google jest zintegrowany z tym oprogramowaniem.
Teraz, gdy już wiesz, jak korzystać z Asystenta Google, po prostu planuj codzienne zadania w aplikacji tak, aby były zautomatyzowane, i w ten sposób pomóc w Twojej rutynie.