Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak atrybut docelowy w linku ma znaczenie dla SEO?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak atrybut docelowy w linku ma znaczenie dla SEO?

Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o użycie atrybutu target w linku i jakie ma to znaczenie dla SEO.

Ich pytanie dotyczyło sposobu dodawania linków.

Wyjaśnili, że jeden z ich pracowników technicznych dodał linki w formie _self, _target lub _=blank.

W jaki sposób boty Google mogą indeksować te rzeczy? A może rozumieją, że do tego konkretnego węzła dodano linki?

Wyjaśnili, że tego rodzaju struktury są obecne u większości ich klientów, ale on nie wie tego na 100 procent, ponieważ korzystają z różnych typów robotów, takich jak Screaming Frog, i są w stanie wykryć te linki.

Nie są jednak pewni, w jaki sposób Googlebot miałby indeksować te linki.

John wyjaśnił, że jego zdaniem w przypadku atrybutu target po prostu go ignorują w Google, ponieważ ma to większy sens z punktu widzenia przeglądarki.

Zwykle dzieje się tak, że atrybut docelowy, o ile John pamięta, odnosi się do sposobu, w jaki należy otworzyć łącze.

Jeśli więc masz ramkę na stronie, link otworzy się na przykład w ramce lub w nowej karcie i tym podobne.

Z punktu widzenia Google nie obchodzi ich to, więc ignorują atrybut docelowy.

Dzieje się to mniej więcej w 44.00 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 6 44:02
Moje pytanie dotyczy sposobu dodawania linków. Zatem jeden z moich członków technicznych dodał linki w formie podkreślenia siebie lub podkreślenia celu lub podkreślenia równego pustemu. OK, mogę dodać kilka przykładów tutaj, w oknie czatu. W jaki sposób Googleboty mogą Cię lubić, indeksować te rzeczy lub czy rozumieją, że do tego konkretnego węzła dodano linki, które oznaczają coś, o czym tutaj wspomniano?

Ponieważ tego typu struktury są obecne na większości stron internetowych moich klientów. A nie wiem, bo wtedy używamy różnych typów robotów, no wiesz, na przykład Screaming Frog lub jakiegoś innego robota. Te roboty są w stanie wykryć linki, ale nie mam pojęcia, w jaki sposób Googlebot może indeksować sygnały i [inaudible].

Jana 45:06
I tak jak w przykładzie masz href równy, a potem tylko puste cudzysłowy, czy zwykle jest tam link czy…?

Profesjonalista SEO 6 45:16
Nie. Mają na myśli to, że podkreślenie siebie, tak jak cel jest równy podkreśleniu siebie, samo w sobie będzie łączem. A jeśli na to klikniesz, na pewno trafisz do podobnego, konkretnego linku, który faktycznie działa tak, jakby użytkownik wszedł na moją stronę i chciał, aby przeszedł w górę na konkretną stronę, te struktury mogą mu pomóc. Ale nie znalazłem konkretnego linku w, wiesz, href jest równy czemuś.

Nie wiem więc, jak działają te wyszukiwania, ale działają. A drugi pełzacz, jak wspomniałem, Wrzeszcząca Żaba, jest w stanie wykryć tego rodzaju rzeczy. To są prawidłowe linki, które dodano tutaj, ale tutaj nie ma żadnego linku. Dlatego naprawdę chciałem poznać ogólny wzór botów. Czy będą również w stanie wykryć, ponieważ ta informacja jest znowu, myślę, biorąc pod uwagę sposób, w jaki boty się czołgają, a następnie…

Jana 46:11
Tak, więc myślę, że po prostu ignorujemy atrybut target, ponieważ z punktu widzenia przeglądarki ma to większy sens, co się dzieje. Zwykle, o ile pamiętam, atrybut docelowy odnosi się do sposobu, w jaki należy otworzyć ten link. Jeśli więc masz ramkę na stronie, link otworzy się na przykład w ramce lub w nowej karcie i tym podobne. I z naszego punktu widzenia jest nam to obojętne.

Dlatego ignorujemy atrybut docelowy. Zatem cel jest równy, a następnie podkreśl siebie. Zasadniczo to ignorujemy. Atrybut href w łączu jest w zasadzie tym, na czym się skupiamy. Jeśli nie ma tam podanej wartości typu href, to zasadniczo ten link prowadzi do tej samej strony. I to ignorujemy.

Więc z naszego punktu widzenia wygląda to tak, jak gdybyśmy zobaczyli na czacie coś takiego jak ty, gdzie cel jest równy sobie, a następnie href równa się nic, pomyślelibyśmy, że to jest coś, co możemy porzucić, ponieważ nie ma źródła ani miejsca docelowego dla tego pojedynczego łącza, ponieważ wskazuje ono po prostu na siebie. Powtórzę raz jeszcze: jeśli po hrefie masz adres URL, potraktujemy go jak zwykły link do tej strony.

Table of Contents