Jak automatycznie otwierać wyniki wyszukiwania Google w nowej karcie

W wyszukiwarce Google można znaleźć prawie wszystko, ale czasami sama ilość informacji może być oszałamiająca. Jeśli otworzysz link wyniku wyszukiwania, a następnie podążasz za nowym linkiem ze świeżo otwartej strony do innej strony, a następnie kolejnej itd., Wkrótce znajdziesz się daleko od pierwotnego zapytania.

Dlatego dobrym pomysłem może być otwieranie wyników wyszukiwania w nowej karcie okna za każdym razem, gdy klikniesz link znajdujący się wśród wyników po sesji wyszukiwania Google. Oto, w jaki sposób możesz ustawić Google, aby robiło to automatycznie.

Otwieranie linków w nowej karcie

Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony głównej Google.

U dołu strony znajduje się szereg opcji związanych z interakcją z witryną. Ostatnia z tych opcji po prawej to Ustawienia.

Wybierz tę opcję, a nowe okno pojawi się bezpośrednio nad nią.

Ustawienia wyszukiwania Google (1)

Wybierz kartę Ustawienia wyszukiwania z wyskakującej listy, a nastąpi przejście do strony ustawień Google, która kontroluje różne aspekty wyszukiwarki w przeglądarce.

Przewiń tę stronę w dół, aż zobaczysz sekcję „Po otwarciu wyników”. Pod tą sekcją znajduje się opcja „Otwórz każdy wybrany wynik w nowym oknie”.

Preferencje wyszukiwania Google Nowe okno

Stuknij pole obok opcji, a pojawi się tam znacznik wyboru. Przewiń w dół do dolnej części strony i wybierz opcję „Zapisz” podświetloną na niebiesko.

Opcja zapisywania preferencji wyszukiwania Google

Na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający zapisanie nowego ustawienia. Następnym razem, gdy otworzysz link wyników wyszukiwania Google, zostanie on automatycznie otwarty w nowej karcie obok okna, które jest już otwarte.

Metoda alternatywna

Opcje Chrome Link Open

Istnieje inny sposób indywidualnego otwierania niektórych łączy w nowej karcie. Możesz po prostu kliknąć link środkowym przyciskiem (lub kółkiem przewijania) na myszy. Alternatywnie najedź kursorem myszy na link, który chcesz otworzyć w nowej karcie i kliknij link prawym przyciskiem myszy. Pojawi się lista opcji dotyczących tego, co chcesz zrobić z linkiem. Tutaj możesz wybrać jedną z trzech opcji:

  • Otwórz link w nowej karcie: Link otworzy się w nowej karcie.
  • Otwórz link w nowym oknie: Link otworzy się w innym oknie. Możesz użyć tej opcji, jeśli otworzyłeś wiele kart w oknie i chcesz rozpocząć nową linię poszukiwań na inny temat badań.
  • Otwórz link w trybie incognito: Oznacza to, że link otworzy się w oknie trybu incognito. Tryb incognito uniemożliwia przeglądarce przechowywanie dziennika witryn odwiedzanych podczas bieżącej sesji lub używanych haseł oraz zapobiega pobieraniu plików cookie na urządzenie użytkownika.

Note pierwsza metoda otwierania linków na nowych kartach w tym samouczku będzie działać tylko w przypadku wyników wyszukiwania Google, a metoda alternatywna będzie działać na każdym linku w każdej odwiedzanej witrynie.

Wniosek

Przy tak wielu interesujących linkach, które możesz pokusić się o wyszukiwanie w tym samym czasie, opcja automatycznego otwierania nowych wyników w nowych kartach może być dobrym sposobem na utrzymanie porządku. Pomaga także śledzić to, czego szukałeś przed zejściem do króliczej dziury z informacjami ukrytymi w każdym osadzonym łączu znajdującym się na stronie internetowej, pozostawiając cię beznadziejnie zagubionym.

Czy ten artykuł jest przydatny?