Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak automatycznie skopiować zaznaczony tekst w przeglądarkach Chrome, Edge i Firefox

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak automatycznie skopiować zaznaczony tekst w przeglądarkach Chrome, Edge i Firefox

Wielu użytkowników musi od czasu do czasu kopiować i wklejać adresy URL, adresy e-mail, kod skryptu i inne szczegóły podczas przeglądania stron internetowych. Zwykłym sposobem kopiowania tekstu jest zaznaczenie go i naciśnięcie klawisz kontrolny + C. Żadna przeglądarka nie zawiera opcji umożliwiających automatyczne kopiowanie tekstu.

Jednak niektóre rozszerzenia Chrome, Edge i Firefox umożliwiają użytkownikom automatyczne kopiowanie tekstu poprzez proste zaznaczenie go bez naciskania klawisz kontrolny + C. W ten sposób możesz automatycznie kopiować tekst w przeglądarkach Chrome, Edge i Firefox z dwoma różnymi rozszerzeniami.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jak automatycznie skopiować zaznaczony tekst za pomocą funkcji automatycznego kopiowania

Auto Copy to rozszerzenie, które możesz dodać do Google Chrome i Microsoft Edge (i prawdopodobnie innych przeglądarek opartych na Chromium). Eliminuje potrzebę naciskania klawisz kontrolny + C i zawiera dodatkowe funkcje kopiowania i wklejania tekstu. Możesz zainstalować Automatyczne kopiowanie, klikając Dodaj do Chrome Lub Dostawać przyciski na stronach Chrome/Edge, do których linki znajdują się poniżej.

Aby automatycznie skopiować tekst na stronie po zainstalowaniu rozszerzenia, otwórz nową stronę internetową w przeglądarce. Zaznacz fragment tekstu na stronie, przeciągając nad nim kursor w zwykły sposób. Wtedy zauważysz mały Automatycznie skopiowane powiadomienie w prawym dolnym rogu przeglądarki, które potwierdza skopiowanie tekstu.

Teraz otwórz Notatnik lub edytor tekstu, aby wkleić treść. Naciśnięcie klawisz kontrolny + V skrót klawiszowy wklei dowolny tekst wybrany do automatycznego kopiowania w Chrome lub Edge.

Jeśli masz włączoną historię schowka w Windows 11/10 można tam również przeglądać skopiowane elementy, naciskając przycisk Windows + V kombinacja klawiszy. Nasz przewodnik dotyczący korzystania z Menedżera schowka w Windows zawiera dalsze informacje dotyczące włączania tej funkcji.

Aby zapoznać się z innymi funkcjami automatycznego kopiowania, sprawdź kartę ustawień tego rozszerzenia. Możesz wyświetlić tę kartę w przeglądarce Chrome, naciskając przycisk Rozszerzenia (kawałek układanki) i klikając przycisk Automatyczne kopiowanie Więcej akcji menu. Następnie wybierz Opcje aby zobaczyć Automatyczne kopiowanie: Opcje patka.

Rekommenderad:  Moja kontrowersyjna opinia na temat Twoich porad dotyczących strategii cenowej

Wybieranie Kopiuj bez formatowania włącza jedną z najbardziej użytecznych funkcji automatycznego kopiowania. Jest to funkcja usuwania formatowania tekstu w celu kopiowania i wklejania z przeglądarki. Ta funkcja pozwoli Ci uniknąć konieczności ręcznego usuwania formatowania tekstu po wklejeniu w edytorach tekstu.

Możesz także wybrać, aby skopiowany tekst zawierał dodatkowe informacje o źródle, co jest kolejną interesującą funkcją. Kliknij Dołącz komentarz informacyjny pole wyboru, aby włączyć tę funkcję. Wklejony tekst będzie wtedy zawierał dodatkowe informacje „Skopiowano z…”, które cytują stronę internetową i adres URL, z którego skopiowałeś zawartość.

The Pasta po środkowym kliknięciu opcja włącza funkcję wklejania skopiowanej zawartości środkowym kliknięciem. Naciśnięcie środkowego przycisku myszy (kółka przewijania) spowoduje wklejenie skopiowanej treści do pól tekstowych witryny otwartych w przeglądarce. Jednak ta funkcja nie będzie działać w przypadku oprogramowania poza przeglądarką, do której dodano funkcję automatycznego kopiowania.

Wybór prasy klawisz kontrolny podczas wybierania, aby wyłączyć Automatyczne kopiowanie opcja aktywuje klawisz skrótu do tymczasowego wyłączenia automatycznego kopiowania rozszerzenia. Domyślnie ten klucz jest ustawiony na klawisz kontrolny. Trzymać klawisz kontrolny podczas zaznaczania tekstu wyłączy automatyczne kopiowanie z wybranym ustawieniem. Możesz jednak wybrać alternatywę Zmiana I Alt kombinacje klawiszy w menu rozwijanym tego ustawienia.

Pobierać: Automatyczne kopiowanie dla Google Chrome | Krawędź (darmowa)

Jak automatycznie skopiować zaznaczony tekst za pomocą opcji Kopiuj przy zaznaczeniu

Automatyczne kopiowanie nie jest dostępne w przeglądarce Firefox, ale Kopiuj przy zaznaczeniu jest podobnym, choć bardziej podstawowym rozszerzeniem, które można dodać do flagowej przeglądarki Mozilli. Jednak ten dodatek nie ma żadnych dodatkowych opcji i funkcji. Wybierz Dodaj do Firefoksa opcję na stronie pobierania Kopiuj do Wybierz, aby wypróbować to rozszerzenie.

Kopiuj przy zaznaczeniu działa tak samo jak kopiowanie automatyczne. Otwórz stronę internetową i kursorem myszy zaznacz tekst do skopiowania. W przeciwieństwie do automatycznego kopiowania, ten dodatek nie ma żadnego alertu o powiadomieniach o kopiowaniu.

Rekommenderad:  Jak wyczyścić pamięć podręczną w systemie Android 2023: 5 Sposoby

Następnie otwórz oprogramowanie, aby wkleić zawartość. Możesz wybrać Pasta opcje w ramach wielu pakietów oprogramowania lub naciśnij opcję uniwersalną klawisz kontrolny + V klawisz skrótu, aby wstawić tekst ze schowka.

Pobierać: Kopiuj w Select dla Firefoksa (bezpłatny)

Skopiuj tekst w Chrome, Edge i Firefox bez naciskania Ctrl + C

Teraz możesz natychmiast skopiować tekst na stronach internetowych za pomocą rozszerzeń przeglądarki Auto Copy i Copy to Select. Te rozszerzenia zapewniają wygodniejszy, automatyczny sposób kopiowania do schowka. Opcje Auto Copy do kopiowania zwykłego tekstu, dodawania informacji o źródle i wklejania środkowym przyciskiem myszy są również przydatnymi dodatkowymi funkcjami.