Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak automatycznie tagować posty WordPress

Chcesz zaoszczędzić czas, automatycznie tagując swoje posty WordPress?

Tagi pomagają odwiedzającym łatwo znaleźć treść Twojej witryny. Jednak upewnienie się, że treść jest prawidłowo otagowana, może być czasochłonne, zwłaszcza jeśli opublikowałeś już dużo treści bez dodawania tagów.

W tym artykule dowiesz się, jak automatycznie tagować posty WordPress.

Jeśli szukasz niezawodnego dostawcy hostingu, który umieści Twoją witrynę, możesz na nas liczyć. Wejdź już teraz na stronę zakupu hostingu WordPress i zobacz nasze różne plany.

Jak automatycznie tagować posty WordPress

Tagi to jeden z najprostszych sposobów porządkowania postów w witrynie WordPress. Chociaż kategorie służą do szerokiego grupowania postów, możesz użyć tagów, aby opisać konkretne szczegóły postu.

Na przykład Twój blog WordPress może mieć kategorię „sport”. Możesz dodać określone tagi, takie jak „piłka nożna”, „Liga Mistrzów UEFA” i „Puchar Europy”, aby pomóc użytkownikom znaleźć określone tematy w danej kategorii.

Dodawanie tagów do postów może być czasochłonne, zwłaszcza jeśli Twoja witryna korzysta z wielu różnych tagów.

Możesz także przegapić okazję do dodania odpowiedniego tagu, uniemożliwiając odwiedzającym znalezienie tego, czego szukają w Twojej witrynie.

Samouczek dotyczący automatycznego tagowania w WordPress

Najłatwiejszym sposobem automatycznego tagowania postów WordPress jest użycie wtyczki TaxoPress. Jeśli słowo lub fraza w tytule lub treści nowego wpisu na blogu pasuje do jednego z Twoich tagów, TaxoPress doda ten tag do wpisu.

Spójrzmy na przykład. Wyobraź sobie, że masz w swojej witrynie kilka tagów, w tym przepisy kulinarne, czekoladę i makarony.

Jeśli opublikujesz nowy post z tytułem „Najlepszy przepis na ciasto czekoladowe”, TaxoPress zobaczy w tytule dwa dopasowania i automatycznie doda tagi „przepis” i „czekolada”.

Aby rozpocząć automatyczne tagowanie swoich postów, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę TaxoPress. W tym samouczku wykorzystana zostanie darmowa wersja TaxoPress, która ogranicza Cię do jednej reguły tagowania postów. To wystarczy, aby automatycznie oznaczyć wszystkie posty WordPress.

Biorąc to pod uwagę, Twoim pierwszym zadaniem po aktywacji jest utworzenie reguły, która automatycznie taguje Twoje posty WordPress. Ta reguła nosi nazwę „Auto Term”.

Aby rozpocząć, przejdź do TaxoPress » Warunki automatyczne ” w panelu administracyjnym WordPress. Następnie kliknij przycisk Dodaj nowe warunki automatyczne.

Następnie musisz wpisać tytuł nowej frazy automatycznej. Tytuł ma wyłącznie charakter informacyjny, więc możesz używać go, co chcesz.

Express może automatycznie oznaczać więcej postów. Może także oznaczać obrazy i strony.

W tym artykule automatycznie tagujemy tylko posty WordPress, więc zaznacz pole „Posty”.

Następnie możesz otworzyć menu rozwijane „Taksonomia”. Na wyświetlonej liście kliknij Tagi (post_tag).

Podczas wyszukiwania treści do otagowania TaxoPress domyślnie skanuje tytuł i treść wpisu. Możesz to zmienić w menu rozwijanym „Znajdź termin w:” i wybierz „Treść wpisu” lub „Tytuł wpisu”.

Po zakończeniu wybierania opcji kliknij kartę „Źródła”.

Tutaj wybieramy tagi, których chcemy użyć w tym auto-terminie.

TaxoPress domyślnie pobierze każdy tag, który utworzyłeś na swojej stronie. W przypadku niektórych witryn liczba ta będzie bardzo wysoka.

Możesz określić, do których wtyczka będzie miała dostęp, zaznaczając pole Używaj tylko niektórych terminów w wybranej taksonomii.

Teraz zacznij wpisywać nazwę tagu w polu Wybierz terminy do użycia. Gdy pojawi się tag po prawej stronie, kliknij go. Powtórz tę czynność dla wszystkich tagów, które chcesz uwzględnić w tym auto-terminie.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności kliknij kartę „Opcje”. Na tej stronie możesz dostosować proces automatycznego tagowania.

Domyślnie TaxoPress dodaje tagi. Oznacza to, że jeśli na swoim blogu kulinarnym zamieścisz post zatytułowany „Najlepsze przepisy na ciasta czekoladowe”, tag „przepis” zostanie dodany, nawet jeśli „przepis” nie będzie dokładnie odpowiadać.

Jeśli chcesz, aby TaxoPress dodawał tagi tylko dla dokładnych dopasowań, zaznacz pole „Całe słowa”.

Jeśli ustawienia są zadowalające, kliknij przycisk Zapisz warunki automatyczne.

Teraz za każdym razem, gdy publikujesz nowy post w WordPressie, TaxoPress sprawdza jego treść i tytuł. Jeśli zostanie znalezione dopasowanie, automatycznie doda jeden lub więcej tagów do posta.

Automatyczne tagowanie opublikowanych postów

Domyślnie TaxoPress oznacza nowe posty w momencie ich publikacji. Dodatkowo ta wtyczka spróbuje dodać brakujące tagi, gdy zaktualizujesz istniejący post.

Express może także oznaczać posty, które już opublikowałeś w swojej witrynie, korzystając z tych samych automatycznych terminów, które utworzyłeś w powyższym procesie.

Aby rozpocząć, przejdź do TaxoPress » Warunki automatyczne. Następnie możesz kliknąć utworzoną wcześniej Auto Termę.

Po zakończeniu kliknij kartę Istniejąca zawartość.

Zobaczysz teraz wszystkie ustawienia i reguły, które utworzyłeś wcześniej.

Jeśli na Twojej stronie znajduje się dużo treści, przetworzenie ich przez TaxoPress może zająć dużo czasu. Chociaż ta wtyczka oznacza istniejące posty, Twoja witryna może działać wolniej.

Aby przyspieszyć działanie WordPressa, dobrym pomysłem jest skonfigurowanie TaxoPress tak, aby skanował Twoje posty w mniejszych partiach w dłuższych odstępach czasu.

Domyślnie TaxoPress skanuje Twoją treść w partiach po 20 postów co 10 sekund. Możesz zmniejszyć liczbę postów w partii, wpisując niższą liczbę w sekcji „Limit partii”.

Inną opcją jest skanowanie tylko postów opublikowanych w określonym czasie.

Na przykład, aby oznaczyć tagiem tylko posty opublikowane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, otwórz opcję Limituj warunki automatyczne w oparciu o menu rozwijane daty publikacji i wybierz opcję sześć miesięcy temu.

Kliknij przycisk Dodaj warunki automatyczne do istniejącej zawartości, aby rozpocząć proces.

Gdy wtyczka automatycznie oznaczy dostępną zawartość, na ekranie pojawi się komunikat Wszystko gotowe. Poniżej TaxoPress pokazuje, ile postów sprawdziło i ile tagów dodało do Twoich postów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak tagować posty WordPress i automatycznie zaoszczędzić czas.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmo