Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak blokować i odblokowywać kontakty w Gmailu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak blokować i odblokowywać kontakty w Gmailu

Wiedza o tym, jak korzystać z funkcji blokowania i odblokowywania w Gmailu, jest jednym z kroków ochrony prywatności, aby zatrzymać niechciane e-maile. Blokowanie i odblokowywanie kontaktów w Gmailu to prosta kwestia dwóch kliknięć.

Gdy zablokujesz kontakt, wiadomości z jego adresów trafią do folderu Spam, ale kontakt nie będzie wiedział, że został zablokowany. I nie zapomnij ich odblokować, jeśli chcesz je tymczasowo zablokować na jakiś czas.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jak zablokować kogoś w Gmailu

Jeśli ktoś wysłał Ci wiadomość e-mail i chcesz go zablokować, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz wiadomość e-mail od tego kontaktu.
 2. Kliknij przycisk wielokropka (trzy pionowe kropki) obok przycisku odpowiedzi w wiadomości.
 3. Kliknij Blok [Contact Name].
 4. W wyświetlonym oknie podręcznym kliknij przycisk Blok przycisk, aby potwierdzić wybór.

Jak zablokować kogoś w aplikacji mobilnej Gmail

Proces w aplikacji mobilnej Gmail na Androida i iOS jest równie łatwy. Zamiast pionowej elipsy masz trzy poziome kropki w aplikacji mobilnej na iOS, które powinieneś dotknąć, aby uzyskać dostęp do opcji blokowania.

U góry wyświetlany jest mały baner informujący, że przyszłe wiadomości e-mail od nadawcy będą oznaczane jako spam. Poniższy zrzut ekranu pochodzi z aplikacji mobilnej Gmail na iOS.

Jak odblokować kogoś w Gmailu

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz odblokować kontakt, wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz ikonę koła zębatego (Ustawienia) > Zobacz wszystkie ustawienia.
 2. Kliknij Filtry i zablokowane adresy patka.
 3. Przewiń w dół ekranu, a zobaczysz listę zablokowanych adresów.
 4. Będziesz musiał przewinąć listę, aby znaleźć kontakt, który chcesz odblokować, i kliknąć Odblokować połączyć. Możesz także wybrać wiele lub wszystkie adresy i kliknąć Odblokuj wybrane adresy.
 5. W wyświetlonym oknie podręcznym kliknij przycisk Odblokować przycisk, aby potwierdzić wybór.

Możesz odblokować kogoś jednym kliknięciem w aplikacji Gmail. Oto kroki:

 1. Znajdź starą wiadomość e-mail od osoby lub konta i otwórz ją.
 2. Stuknij w Odblokuj nadawcę aby usunąć pasek.
 3. Możesz także wrócić do ustawień Gmaila w Internecie i usunąć blokadę, jak wspomnieliśmy powyżej.

Za pomocą tej metody musisz zlokalizować konkretny adres e-mail, którego użyłeś do zablokowania nadawcy. Monit o odblokowanie nie pojawi się w innych wiadomościach e-mail. Jeśli więc nie możesz znaleźć konkretnego adresu e-mail w aplikacji Gmail, skorzystaj z Ustawień Gmaila (Filtry i zablokowane adresy), aby odblokować kontakt.

Google inaczej zarządza zablokowanymi użytkownikami

Gdy zablokujesz czyjś adres e-mail w aplikacji mobilnej Gmail, nie zablokujesz tej osobie dostępu do wszystkich usług Google, z których korzystasz. Ponadto zablokowane konto użytkownika nie pojawi się pod Zablokowani użytkownicy sekcję na swoim koncie Google.

Możesz to przetestować, blokując kogoś w aplikacji Gmail i stukając swój profil w aplikacji Gmail na Androida lub iOS. Następnie idź do Zarządzaj swoim kontem Google > Osoby i udostępnianie > Kontakty > Zablokowane.

Usługi Google, np YouTube, Czat Google, Dysk Google, Mapy Google itp. mają własne mechanizmy blokowania kontaktu. Na przykład Dysk Google umożliwia zablokowanie kogoś i ograniczenie dostępu do plików. Zdjęcia Google umożliwiają zablokowanie kontaktu z udostępnionego albumu lub rozmowy.

Jak zablokować wszystkie wiadomości e-mail z domeny za pomocą reguły

Podobnie jak indywidualne adresy e-mail, możesz „zablokować” wszystkie e-maile z określonych domen. Ale w tym przypadku musisz utworzyć regułę, która będzie usuwać przychodzące wiadomości e-mail z tej domeny, gdy trafią do Twojej skrzynki odbiorczej.

Oszczędza to czas, ponieważ nie trzeba dodawać pojedynczo pojedynczych kontaktów z tej domeny do własnej listy zablokowanych w Gmailu. Oto jak utworzyć regułę, która będzie automatycznie filtrować i blokować wszystkie e-maile z określonej domeny:

1. Przejdź do ustawień Gmaila (klikając ikonę koła zębatego).

2. Kliknij Filtry i zablokowane adresy patka.

3. Kliknij Utwórz nowy filtr.

4. Otworzy się okno, w którym możesz wprowadzić informacje o swoim filtrze. w Z wprowadź domenę. Na przykład, jeśli miałbyś zablokować wszystkie e-maile z domeny gmail.com, wszedłbyś @gmail.com.

5. Kliknij Utwórz filtr z tym wyszukiwaniem.

6. Na liście dostępnych opcji wybierz Usuń to.

7. Kliknij Utwórz filtr.

Możesz także skorzystać ze skrótu do tych ustawień filtra, używając pojedynczego e-maila z domeny.

 1. Otwórz Gmaila.
 2. Zaznacz pole wyboru obok żądanego e-maila.
 3. Kliknij Więcej > Filtruj wiadomości podobne do tychmi.
 4. Wprowadź kryteria filtrowania.
 5. Kliknij Utwórz filtr.

Note: Gdy utworzysz te reguły w celu odfiltrowania niechcianych e-maili, wpłynie to tylko na nowe e-maile. Musisz kliknąć Zastosuj również filtr do [X] pasujące rozmowy aby wpłynąć na starsze e-maile w Twojej skrzynce odbiorczej, które spełniają kryteria.

Wszystkie usunięte e-maile są dostępne w Koszu przez 30 dni. Możesz ręcznie sprawdzić folder kosza pod kątem ważnych wiadomości przechwyconych przez filtr.

Odblokuj domenę, usuwając regułę. Iść do Ustawienia > Filtry i zablokowane adresy. Wybierz filtr z listy i kliknij Usuń.

Dlaczego nie użyć przycisku Spam do blokowania wiadomości e-mail?

Możesz wykonać kilka kroków, aby zatrzymać spam w swojej skrzynce odbiorczej. Ale użycie przycisku spamu jest opcją nuklearną i należy go zastrzec przed uporczywymi wiadomościami-śmieciami.

Użyj opcji Blokuj dla adresów e-mail, które znasz, ale nie chcesz ich umieszczać w skrzynce odbiorczej. Na przykład e-maile marketingowe z banku mogą zostać zablokowane i usunięte, gdy zostaniesz subskrybentem.

Blokuj niechciane wiadomości e-mail

Zablokowanie lub odblokowanie znajomego kontaktu to prosty proces dla każdego klienta poczty e-mail. Trudniejsza walka toczy się ze spamerami, którzy wykorzystują sprytne obejścia, takie jak zmiana adresu e-mail lub fałszowanie, aby zalać Twoją skrzynkę odbiorczą. Blokowanie nie działa, a oznaczanie ich jako spam jest czasami nieskuteczne.

Przycisk Usuń może być Twoim najlepszym przyjacielem. Możesz także użyć inteligentnych filtrów Gmaila ze słowami kluczowymi, aby zatrzymać automatyczne e-maile i zachować czystszą skrzynkę odbiorczą.