Jak blokować strony internetowe na Chromebooku

Od blokowania rozpraszających uwagę witryn z grami do ukrywania treści dla dorosłych, istnieje wiele powodów, dla których warto nauczyć się blokować witryny na Chromebooku.

Użyj rozszerzeń przeglądarki Chrome

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

Jeśli jesteś użytkownikiem Chromebooka, wiedz, że ten komputer korzysta z przeglądarki Chrome. Jeśli wiesz już, jak nawigować w Chrome, aby blokować witryny, masz już ustawione.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z rodziną Chromebooków lub brakuje Ci wiedzy technicznej, by nawet przetłumaczyć ostatnie zdanie, ten przewodnik jest dla Ciebie!

Jak zablokować strony internetowe na Chromebooku?

Istnieje kilka różnych sposobów blokowania witryn na Chromebooku. Najlepsza opcja zależy od konkretnych potrzeb, takich jak to, co chcesz zablokować i jak dokładny chcesz być.

Spójrz na poniższe opcje, aby określić, który jest najlepszy dla twoich potrzeb.

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku 1

Blokuj witryny za pomocą Bezpiecznego wyszukiwania

Ponieważ Google usunęło nadzorowane konta Chrome kilka lat temu, jedynym wbudowanym sposobem kontrolowania witryn, które możesz przeglądać z Chromebooka, jest użycie Bezpieczne wyszukiwanie, która ogranicza dostęp do materiałów dla dorosłych poprzez wyszukiwania w Internecie, ale nie oferuje możliwości blokowania określonych stron internetowych za pomocą adresu URL.

Może to jednak wystarczyć dla Twoich potrzeb, ponieważ wyszukiwarki określają, ile ciekawych umysłów znajduje treści dla dorosłych, których nie są przygotowane.

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku 2

Oto jak zacząć korzystać z Bezpiecznego wyszukiwania:

  1. Otwórz Chrome i przejdź do google.com
  2. Wybierz Ustawienia a następnie w prawym dolnym rogu Ustawienia wyszukiwania
  3. Zaznacz pole obok Włącz filtr SafeSearch
  4. Następnie kliknij Zablokuj filtr SafeSearch

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku 3

Ten proces będzie działał w przypadku wyszukiwań internetowych za pomocą Google poprzez filtrowanie wyników wyszukiwania Google pod kątem treści dla dorosłych lub o charakterze jednoznacznym.

Blokuj strony internetowe za pomocą aplikacji Chrome

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku 4

Innym bardzo przydatnym sposobem blokowania stron internetowych na Chromebooku jest użycie rozszerzenia Chrome zaprojektowanego do tego zadania. Obecnie istnieje kilka rozszerzeń Chrome, które pomagają blokować witryny lub sprawować kontrolę rodzicielską.

Aby znaleźć program blokujący, który jest idealny dla Twoich potrzeb, najpierw odwiedź Google Play Store. Wyszukaj „Web Blocker” i sprawdź recenzje i oceny wszystkich dostępnych opcji. Możesz także przeszukać opcje aplikacji w Google, aby dowiedzieć się więcej o funkcjonalności każdej aplikacji przed jej pobraniem.

TinyFilter

TinyFilter

TinyFilter to darmowy dodatek do Chrome, który zapewnia dobry poziom kontroli rodzicielskiej i blokowanie stron internetowych. Ten dodatek jest prosty w użyciu i działa dobrze, o ile najpierw poświęcisz czas na jego prawidłowe skonfigurowanie. Korzysta z systemu czarnej listy i wymaga dodania słów, które chcesz ograniczyć do czarnej listy. Im więcej słów dodasz, tym lepsze filtrowanie.

TinyFilter można dość łatwo wyłączyć, co jest zaletą, jeśli przypadkowo dodasz do filtra słowa, które mogą pojawić się w przyszłym zleceniu badawczym, ale może być również złe, jeśli złe ręce jakoś złapią Chromebooka i zrobią kilka dodatkowych kliknięć.

Zablokuj witrynę

Zablokuj witrynę

Zablokuj witrynę to kolejne bezpłatne rozszerzenie Chrome, które oferuje kontrolę rodzicielską nad dostępem do stron internetowych. To rozszerzenie działa również w celu zapobiegania zwlekaniu, jeśli twoje wymagania dotyczą mniej kontroli, a bardziej wydajności. Elementy sterujące mogą być chronione hasłem i można dodawać określone adresy URL do obszernej listy „bloków” w celu intensywnego filtrowania.

Tym, co wyróżnia Block Site, jest jego zdolność do synchronizacji z telefonem. Oznacza to, że nie możesz po prostu sięgnąć po telefon Facebook napraw, gdy twoje kontrole są ustawione!

JustBlock Security

JustBlock

The JustBlock Security dodatek jest naszą ostatnią propozycją blokowania stron internetowych na Chromebooku. Umożliwia także kontrolę rodzicielską w Chrome i pozwala na umieszczanie na czarnej liście i białej liście adresów URL według własnego uznania. Ta aplikacja wymaga nieco skonfigurowania, ponieważ może być dość rygorystyczna dla skryptów i reklam, ale w rezultacie będziesz mieć najbardziej spersonalizowane i skuteczne blokowanie dla swoich potrzeb po zakończeniu konfiguracji. Użytkownicy mogą zaimplementować białą listę, aby zapewnić płynne działanie i skonfigurować blokowanie reklam, aby umożliwić działanie większości witryn.

Podobnie jak inne rozszerzenia przeglądarki tutaj, im więcej czasu poświęcisz na konfigurację, tym lepiej będzie działać. Po skonfigurowaniu dowolna z tych aplikacji może pomóc osiągnąć idealny poziom wydajności i ochrony.

Załóż osobne konto dziecka

Google korzysta z aplikacji Family Link, aby zapewnić kontrolę rodzicielską nad dziećmi. Aby to działało, musisz skonfigurować konto Google dla swojego dziecka i uzyskać aplikację Family Link.

  1. Odwiedź witrynę Google Family Link aby sprawdzić kompatybilność urządzenia i pobrać aplikację na telefon
  2. Utwórz konto za pomocą znaku „+” w aplikacji Family Link i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby połączyć konto dziecka z własnym

Chociaż początkowo miało to na celu zablokowanie zawartości telefonu, Family Link dobrze zabezpiecza Chromebooka dla młodszych użytkowników. Po skonfigurowaniu dziecko może zalogować się na Chromebooku przy użyciu własnego konta, a wszelkie witryny, które chcesz ograniczyć, zostaną wymuszone.

Końcowe przemyślenia

Istnieją inne opcje kontroli rodzicielskiej na Chromebooku, w tym Mobocip ale nie są za darmo. W zależności od wymaganego poziomu blokady, możesz wypróbować opcję płatnej aplikacji. Na przykład Mobocip oferuje rozbudowane funkcje monitorowania i blokowania takich rzeczy, jak przesyłanie strumieniowe wideo, treści w mediach społecznościowych i inne.

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, możesz cieszyć się najlepszymi Chromebookami za 300 USD – maj 2019 r.

Czy znasz inne sposoby blokowania witryn na Chromebooku? Opowiedz nam o nich poniżej w komentarzach!