Jak blokować strony internetowe na iPhonie

Blokowanie określonych stron internetowych pozwala mieć większą kontrolę nad treściami, do których dzieci mają dostęp na swoich iPhone'ach. W rzeczywistości iOS ma funkcję, która blokuje treści dla dorosłych i możesz ręcznie wstawiać adresy URL do wszystkich witryn, z których chcesz trzymać swoje dzieci z dala. Lub możesz po prostu samodzielnie unikać niektórych stron internetowych.

uwaga: instrukcje w tym artykule działają zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie.

Najlepsze w tych ograniczeniach jest to, że dotyczą one wszystkich przeglądarek, w tym Safari, Chrome i Firefox. Nie trzeba cofać się i uzyskiwać dostępu do ustawień każdej przeglądarki, aby ustawić bloki witryny.

Zapoznaj się z poniższymi sekcjami, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące blokowania stron internetowych za pomocą iPh9ne lub iPada.

Wykorzystaj opcje czasu ekranu dla iOS 12 lub nowszego

Od niedawna iOS zawiera kartę Czas ekranu, która śledzi wykorzystanie aplikacji. Ponadto w tym miejscu możesz zablokować określone witryny i ustawić więcej ograniczeń użytkowania dla określonych aplikacji. Oto, co musisz zrobić.

Krok 1

Uruchom Ustawienia aplikację i dotknij Czas na ekranie, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji. Następnie dotknij Ograniczenia dotyczące zawartości i prywatności a otrzymasz obszerne menu, w którym możesz zablokować lub ograniczyć prawie wszystko w telefonie.

ograniczenia dotyczące treści i prywatności

Krok 2

Aby ograniczyć witryny internetowe i inne treści online, dotknij Ograniczenia treści. Wybierz Treść WWW i wybierz „Ogranicz strony internetowe dla dorosłych” lub „Tylko dozwolone strony internetowe”, aby ustawić ograniczenia.

zawartość sieci

Ogranicz strony internetowe dla dorosłych

Jeśli wybierzesz opcję Limit witryn dla dorosłych, pojawi się następujący opis:

Automatycznie ograniczaj dostęp do wielu witryn dla dorosłych. Określone dozwolone i ograniczone strony internetowe można dodać poniżej.

Poniżej będzie Zawsze pozwalać i Dodaj stronę internetową które możesz stuknąć, aby dodać witryny, na które chcesz zawsze zezwalać, nawet jeśli są one blokowane przez ogólne ograniczenia dotyczące witryn dla dorosłych.

A poniżej znajdziesz Nigdy nie zezwalaj i Dodaj stronę internetową gdzie możesz dodać strony, które chcesz blok oprócz tych zablokowanych przez ogólne ograniczenia dotyczące witryn dla dorosłych. Nigdy nie zezwalaj to miejsce, w którym dodajesz witryny, które chcesz zablokować.

Tylko dozwolone strony internetowe

The Tylko dozwolone strony internetowe blokuje wszystkie witryny z wyjątkiem listy witryn przyjaznych dzieciom, takich jak Disney, Discovery Kids, HowStuffWorks, National Geographic – Kids, PBS Kids i innych witryn przyjaznych dzieciom. Jeśli przewiniesz do końca listy dozwolonych witryn, możesz Dodaj strony internetowe na które chcesz zezwolić.

Możesz dodać więcej, dotykając Dodaj stronę internetową ale ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie inne witryny internetowe będą blokowane poza wymienionymi tam. Zwykle dozwolone strony internetowe są używane tylko w przypadku iPhone'a używanego przez dziecko.

Nieograniczony dostęp

Nieograniczony dostęp, oczywiście umożliwia dostęp do dowolnej witryny z iPhone'a.

Blokowanie stron internetowych z iOS 11 lub wcześniejszym

Poprzednie kroki dotyczą iPhone'ów i iPadów korzystających z systemu iOS 12 lub nowszego. Przed iOS 12 nie było opcji czasu ekranu i trzeba było uzyskać dostęp do ograniczeń w inny sposób.

Jeśli twój iPhone ma system iOS 11, otwórz Ustawienia i wybierz Generał kartę, a następnie dotknij Ograniczenia.

Następnie dotknij Włącz ograniczenia i podaj kod dostępu, którego używasz do odblokowania telefonu iPhone. Musisz to zrobić dwa razy.

Na marginesie, powinieneś dotknąć Dozwolona treść i dotknij Strony internetowe aby uzyskać dostęp do ustawień.

Nastąpi przeniesienie do menu, w którym możesz zablokować określone adresy URL. Podobnie jak w iOS 12, możesz wybrać Wszystkie strony internetowe, Ogranicz treści dla dorosłych, i Tylko dozwolone strony internetowe.

Inne ograniczenia czasowe na ekranie

Oprócz blokowania określonych witryn, Screen Time oferuje jeszcze dwa ograniczenia, które mogą okazać się przydatne, zwłaszcza jeśli dziecko korzysta z telefonu.

Przestój umożliwia ustawienie harmonogramu i ograniczenie korzystania z telefonu i aplikacji. Mówiąc ściślej, w okresie przestoju tylko połączenia i dozwolone aplikacje są do dyspozycji użytkownika. Możesz także ustawić bloki dla określonych typów aplikacji.

czas ekranowy

Stuknij w Limity aplikacji, wybierz „Dodaj limit” i wybierz kategorię aplikacji – na przykład Gry. Kliknij Dalej w prawym górnym rogu ekranu i ustaw licznik czasu na żądaną liczbę godzin i minut. Istnieje możliwość dostosowania dni tygodnia, kiedy limit ma być skuteczny. Gdy skończysz, kliknij Dodaj i możesz zacząć.

Jak blokować strony internetowe na iPhonie 1

Hasło ekranu Czas to dodatkowa warstwa ochrony, która może zapewnić, że Twoje dziecko nie zmieni ustawień. Stuknij „Użyj kodu czasu ekranu” i wybierz czterocyfrowy kod, którego będziesz używać do zmiany ustawień po wygaśnięciu limitu. Wskazane jest użycie kodu innego niż ten, który odblokowuje iPhone'a.

Czas na ekranie dla rodziny

Począwszy od iOS 12, kontrola rodzicielska na iPhonie stała się bardzo łatwa. System daje możliwość dodania istniejącego Apple Identyfikatory kont Twojego dziecka i śledź jego nawyki przeglądania i korzystanie z telefonu z Twojego urządzenia. Oczywiście możesz także utworzyć konto dla swojego dziecka i zsynchronizować je z jego iPhone'em.

W ten sposób nie ma potrzeby chwytania urządzenia dziecka w celu wprowadzania zmian, a wszystkie ograniczenia można ustawić zdalnie. Najlepszą rzeczą w Screen Time for Family jest to, że interfejs jest bardzo łatwy w użyciu, nawet jeśli nie jesteś naprawdę obeznany z technologią.

jak blokować strony internetowe na iPhonie - zrzut ekranu 5

Wybierz jedną z opcji z ekranu początkowego i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji. Gdy skończysz, będziesz otrzymywać powiadomienia o czasie i użyciu ekranu dziecka.

Ustawienia dla Safari

Safari to domyślna przeglądarka internetowa używana na iPHone. Po zakończeniu blokowania witryny za pomocą funkcji Czas na ekranie możesz również upewnić się, że ustawienia przeglądarki Safari są skonfigurowane tak, aby zapewniały pewną ochronę przed fałszywymi witrynami. Aby to zrobić, dotknij Ustawienia aby otworzyć aplikację Ustawienia, przewiń w dół, a następnie dotknij Safari.

Upewnij się, że Opcja ostrzeżenia o fałszywej stronie internetowej jest włączony.

Ustawienia iPhone'a w przeglądarce Safari

Aplikacje do blokowania stron internetowych na iPhonie

Jeśli nie jesteś zadowolony z natywnych opcji iOS, zawsze możesz sprawdzić jedną z wielu aplikacji kontroli rodzicielskiej innych firm. Co więcej, niektórzy operatorzy, tacy jak Verizon i T-mobile, mają własne aplikacje, które pozwalają blokować i zarządzać treściami online.

Jeśli nie jesteś zadowolony z rozwiązania natywnego, zaleca się skorzystanie z rozwiązania od operatora, jeśli jest ono dostępne. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że aplikacja pozwala na przyzwoite opcje ograniczeń bez żadnych ukrytych opłat.

Blok One-Stop

Do tej pory powinieneś już być profesjonalistą w blokowaniu witryn na iPhonie. Ponadto możesz włączyć opcję „Udostępnij na różnych urządzeniach” i uzyskać łączny czas ekranu ze wszystkich urządzeń, które są zalogowane na Twoim koncie iCloud.

Czy uważasz, że natywne opcje iPhone'a są wystarczające do blokowania? Jakie strony chcesz zablokować? Opowiedz nam o swoich wrażeniach w sekcji komentarzy poniżej.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny, sprawdź inne artykuły TechJunkie, w tym ten o tym, jak sprawdzić ustawienia prywatności iPada i iPhone'a.