Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak budować świadomość marki bez budżetu

Kiedy zaczynałem swój biznes modowy, Czarna Bastet, wpadłem na pomysł, że świadomość marki pojawia się po wyprzedaży. Byłem całkowicie przekonany. Pomyślałem, że jedynym sposobem na zdobycie świadomości marki przed wyprzedażą jest posiadanie głębokich kieszeni – jak celebryci, którzy cię promują. A kieszenie mojej firmy w zasadzie nie istniały.

Odkryłem jednak, że istnieją sposoby na budowanie świadomości marki bez budżetu. A jeśli zrobisz to dobrze, nie tylko zdobędziesz klientów, ale także sprawisz, że ludzie będą wracać po więcej.

Zdobądź prasę bez budżetu

Zawsze wiedziałem, że prasa jest ważna dla budowania świadomości marki: oprócz rzucania światła na nasz produkt, może pomóc w naszym SEO. Link zwrotny na stronie tak popularnej jak Modana przykład, może potencjalnie podnieść nas w wynikach wyszukiwania do tego stopnia, że ​​więcej osób dowie się o nas w sposób naturalny.

Problem polega na tym, że strony te zwykle pobierają tysiące dolarów, aby twój produkt pojawił się na jednej z ich list lub używają drogiego oprogramowania do marketingu afiliacyjnego, na które nie możesz sobie pozwolić, jeśli działasz z ograniczonym budżetem. Szanse na dostanie się tam są bardzo nikłe – ale nikłe nie znaczy niemożliwe.

Jeśli masz budżet na wynajęcie agencji PR, zrób to. Jeśli nie, oto jak możesz zacząć.

Wysyłaj zimne e-maile

To jest to, co zrobiłem jako pierwsze. Zacząłem od sporządzenia listy wszystkich publikacji, w których staraliśmy się zaprezentować naszą markę, a następnie znalazłem dziennikarzy, którzy pisali dla naszej branży. A potem to zrobiliśmy: zimne e-maile.

Niektórzy z nich odpowiedzieli, wyjaśniając, że działają tylko z linkami partnerskimi, na które jako mała marka nie mogliśmy sobie pozwolić; a wielu z nich po prostu nigdy nie odpowiedziało. Ale niektórzy byli wystarczająco poruszeni naszą historią do tego stopnia, że ​​chcieli nas przedstawić. To wystarczyło, żeby nas wpuścić Rafineria29 I Elle: nasza historia.

Rekommenderad:  Jak złamać hasło do systemu Windows bez żadnego oprogramowania?

Pamiętaj: ten proces zimnego wysyłania e-maili do reporterów może być makabryczny. Czasami wydaje się, że ciężko pracujesz i nie ma nic do pokazania. Ale innym razem jesteś przytłoczony autentycznym wsparciem, którego niektórzy reporterzy chętnie ci udzielają — nawet jeśli nie piszą o tobie. Wystarczy, że jedna osoba powie „tak”, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie odniesiesz sukcesu od razu.

Użyj HARO

Jeśli cold e-mailing nie jest twoją filiżanką herbaty, jest inna opcja. HARO (Help a Reporter Out) łączy dziennikarzy poszukujących wiedzy fachowej do uwzględnienia w swoich treściach ze źródłami, które ją posiadają. Reporterzy z najważniejszych wydawnictw, m.in Czas, Forbesai New York Times użyj go, aby znaleźć ekspertów do artykułów, które piszą. W tym przypadku jesteś ekspertem.

Podczas rejestracji wyrażasz zgodę na otrzymywanie e-maili, które otrzymujesz trzy razy dziennie, zawierających dziesiątki ofert prasowych. Jeśli uważasz, że masz coś wartościowego do zaoferowania, prześlij swoją ofertę wraz z tym, czego szuka reporter. Jeśli reporter jest zainteresowany, albo umieści Twój cytat w swoim artykule, albo skontaktuje się z Tobą, aby uzyskać więcej informacji — to proste. W ten sposób udało nam się zaprezentować naszą markę Forbesa.

Dodatkowo, jeśli zostaniesz wyróżniony, masz teraz początek relacji z reporterem, a to jest nieocenione. Zapier ma świetny artykuł o tym, jak uzyskać linki zwrotne przez HARO, który zawiera więcej wskazówek na temat tego procesu.

Wypróbuj lokowanie produktu

Umieszczenie Twojej marki w dużej publikacji to tradycyjna droga do świadomości marki. Ale co z myśleniem nieszablonowym?

Na przykład: Zawsze interesowało mnie, jak technologia wpływa na branżę modową — myślę, że za 10 lat technologia będzie odgrywać ogromną rolę w sposobie, w jaki się ubieramy. Mając to na uwadze, w zeszłym roku postanowiliśmy trochę poeksperymentować i zaczęliśmy ubiegać się o miejsce w aplikacjach gier o modzie.

Rekommenderad:  Jak nagrać sesję TeamViewer

Początkowo nikt nie chciał pracować z nową i stosunkowo nieznaną marką. Większość gier została zaprojektowana tak, aby oferować graczom luksusowe przedmioty: jeśli nie stać cię na Diora w prawdziwym życiu, przynajmniej twój awatar może go zdobyć w wirtualnym świecie. Ale aplikowałem dalej i po kilku miesiącach tej syzyfowej roboty w końcu nas dostaliśmy pożądana moda: nasza marka została wyróżniona w wyzwaniach zorganizowanych przez ich zespół ds. partnerstw z markami.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się wiele. To znaczy, spodziewałem się wzrostu ruchu, ale nic nie mogło mnie przygotować na to, co stało się później. Nie tylko drastycznie wzrósł nasz ruch — z bardzo zaangażowanymi klientami — ale także nasze przychody wzrosły trzykrotnie. Jako mała marka uzyskanie takiego poziomu ekspozycji jest niewiarygodne. Nasz zespół był w siódmym niebie.

Zrób wszystko o krok dalej

Ale nie poprzestaliśmy na tym. Wiedzieliśmy o tym pożądana moda miał bardzo zaangażowanych obserwujących we wszystkich kanałach mediów społecznościowych, więc dołączyliśmy do nich Facebook group i ich subreddit, i poprosiliśmy ich o okrzyk na ich temat Instagram konto.

Wykorzystaliśmy również nowe partnerstwo do zorganizowania konkursu: ludzie przesyłali swoje stylizacje Covet Fashion z naszej kolekcji, oznaczając nas na Instagram, a zwyciężczyni otrzymała jedną z naszych sukienek. Pomogło nam to ogromnie w budowaniu świadomości marki i przyniosło znaczny wzrost liczby obserwujących Instagram. W międzyczasie społeczność Reddit była mile zaskoczona, że ​​marka skontaktowała się z nimi i dobrowolnie promowała rozdanie.

Możesz przeczytać artykuł, który napisałem o tym, jak robić media społecznościowe bez budżetu, aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z każdej platformy w najlepszy sposób. Ale na wynos jest to, że kiedy odniesiesz sukces dzięki świadomości marki, nie poprzestawaj na tym. Zawsze myśl o tym, jak możesz wykorzystać ten impet.

Rekommenderad:  Dlaczego nie mogę zrobić dobrych zdjęć Księżyca moim telefonem komórkowym?

Table of Contents