Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak całkowicie wyłączyć Wi-Fi i Bluetooth w systemie iOS za pomocą skrótów Siri

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak całkowicie wyłączyć Wi-Fi i Bluetooth w systemie iOS za pomocą skrótów Siri

Większość użytkowników iOS doskonale zdaje sobie sprawę z „funkcji”, jak Apple tak nazywa, co uniemożliwia im wyłączenie funkcji Bluetooth i Wi-Fi bezpośrednio z Centrum sterowania. Według Appleta nowa funkcja umożliwia użytkownikom rozłączanie się z podłączonymi urządzeniami, gdy funkcja Bluetooth lub Wi-Fi jest wyłączona w Centrum sterowania, a jednocześnie jest dostępna do użycia z funkcjami takimi jak Airdrop i Handoff. Jednak niektórzy ludzie nie wydają się zadowoleni z dodania tej funkcji i zawsze szukają alternatywy, która pozwoliłaby uniknąć kłopotów z wchodzeniem do Ustawień za każdym razem, gdy trzeba wyłączyć te ustawienia.

Centrum sterowania, dostępne w dowolnym miejscu urządzenia po przesunięciu palcem w górę od dołu ekranu, zapewnia łatwy dostęp do niektórych podstawowych funkcji, które w przeciwnym razie wymagałyby każdorazowego wchodzenia do Ustawień. Chociaż Apple twierdzi, że ciągłe włączenie Wi-Fi i Bluetooth nie ma wpływu na żywotność baterii, trudno w to uwierzyć. Poza tym ludzie nie lubią chodzić z włączonymi przez cały czas urządzeniami Bluetooth i Wi-Fi, przez co są narażeni na możliwe ataki. Do tej pory jedynym możliwym rozwiązaniem było przejście do Ustawień, a następnie wyłączenie ustawień osobno dla Bluetooth i Wi-Fi.

Najwyraźniej dzięki nowej aplikacji Skróty (dostępnej dla iOS 12) możesz wyłączyć Bluetooth lub Wi-Fi jednym dotknięciem. Dla tych, którzy nie wiedzą, skróty to nowa aplikacja na iOS dostępna tylko dla urządzeń z systemem iOS 12, za pomocą której użytkownicy mogą zautomatyzować większość swoich codziennych zadań, a także niektóre złożone zadania związane ze skryptami. Jest bardzo podobny do aplikacji Workflow i IFTTT do automatyzacji i jest produktem ubocznym aplikacji Workflow, która została przejęta przez Apple ostatni rok. Szczegółowo omówiliśmy możliwości skrótów, więc sprawdź je tutaj.

Rekommenderad:  Co to jest Czarny piątek i Cyberponiedziałek Oferty 2023 Jak robić zakupy

Skrót do wyłączania Bluetooth

  • Otwórz aplikację „Skróty” i naciśnij ikonę „+” w prawym górnym rogu.
  • Na poniższej karcie „Wyszukaj” wyszukaj Bluetooth.
  • Z opcji wybierz opcję „Ustaw Bluetooth”.
  • W sekcji „Ustaw Bluetooth” wyłącz przełącznik.
  • W prawym górnym rogu kliknij ikonę ustawień obok ikony Udostępnij, aby dostosować skrót, zmieniając np. nazwę i ikonę.

Skrót do wyłączania Wi-Fi

  • Otwórz aplikację „Skróty” i naciśnij ikonę „+” w prawym górnym rogu.
  • Na karcie „Wyszukaj” poniżej wyszukaj Wi-Fi.
  • Z opcji wybierz opcję „Ustaw Wi-Fi”.
  • W sekcji „Ustaw Wi-Fi” wyłącz przełącznik.
  • W prawym górnym rogu kliknij ikonę ustawień obok ikony Udostępnij, aby dostosować skrót, zmieniając np. nazwę i ikonę.

Ze strony widżetów

Aby uruchomić skrót ze strony widżetów, musisz włączyć opcję „Pokaż w widżecie” w ustawieniach skrótów. Po włączeniu tej opcji musisz dodać widżet skrótów na stronie widżetów, aby go wyświetlić, przesuń palcem w prawo od ekranu głównego i naciśnij przycisk „Edytuj” na dole. Na następnym ekranie musisz znaleźć widżet „Skróty” i nacisnąć zielony znak „+”, aby go dodać. Teraz, gdy chcesz WYŁĄCZYĆ Bluetooth lub Wi-Fi, możesz to zrobić, przesuwając palcem w prawo od ekranu głównego i dotykając skrótu w widżecie.

Z frazą używającą Siri

Aby przypisać polecenie głosowe uruchamiające skrót, musisz przejść do ustawień skrótu i ​​kliknąć opcję „Dodaj do Siri”. Tutaj musisz nacisnąć czerwony przycisk nagrywania na dole, aby nagrać frazę, której chcesz użyć do uruchomienia skrótu. Po skonfigurowaniu możesz uruchomić skrót, wypowiadając polecenie Siri za każdym razem, gdy chcesz wyłączyć Bluetooth lub Wi-Fi.

Jak aplikacja

Aby uruchomić skrót jak aplikację, musisz najpierw dodać skrót do ekranu głównego. W tym celu należy przejść do ustawień skrótu i ​​wybrać stamtąd opcję „Dodaj do ekranu głównego”. Po zakończeniu pojawi się ikona aplikacji skrótu na ekranie głównym. I tak jak w przypadku dowolnej innej aplikacji, możesz dotknąć tego skrótu, aby ją uruchomić.

Rekommenderad:  Jak korzystać z ChatGPT, aby napisać swoje CV

Jak to działa?

Po wybraniu opcji „Ustaw Bluetooth” lub „Ustaw Wi-Fi” i wyłączeniu jej, ustawiasz żądany stan tych ustawień zaraz po wykonaniu skrótu. W ten sposób po uruchomieniu skrótu uzyskany zostanie pożądany wynik, który w tym przypadku polega na wyłączeniu ustawień Bluetooth lub Wi-Fi. Alternatywnie, jeśli przełącznik jest włączony, wykonanie skrótu spowoduje włączenie Bluetooth lub Wi-Fi.

Teraz, gdy masz już skróty do obu ustawień, nie musisz już wchodzić do Ustawień i zamiast tego możesz je WYŁĄCZYĆ na jeden z trzech sposobów wymienionych powyżej. Aby dowiedzieć się więcej o skrótach, kliknij ten link.