Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak cofnąć zmiany w WordPress

Podczas edytowania postów WordPress mogą zdarzyć się błędy. Na szczęście możesz cofnąć zmiany wprowadzone w swoich postach, korzystając z wbudowanej funkcji WordPress, która umożliwia cofanie zmian wprowadzonych w Twoich postach.

W tym artykule dowiesz się, jak anulować lub cofnąć zmiany w witrynach WordPress. Nie musisz się martwić utratą poprzednich wersji swoich postów WordPress, ponieważ chcesz je odzyskać w przyszłości.

Jak cofnąć zmiany w WordPressie za pomocą wersji

Dostęp do funkcji Wersje można uzyskać z Edytora bloków Gutenberga i Edytora klasycznego. WordPress tworzy nową edycję za każdym razem, gdy użytkownik kliknie Opublikuj, Aktualizuj lub Zapisz wersję roboczą posta.

Ponadto edytor tekstu WordPress ma funkcję automatycznego zapisywania. Należy jednak pamiętać, że poprawki i automatyczne zapisywanie działają inaczej.

Kup hosting WordPress w rozsądnej cenie.

WordPress automatycznie zapisuje aktualną wersję postu co 10 sekund w edytorze blokowym i co 60 sekund w edytorze klasycznym. Ale w przeciwieństwie do edycji, automatycznie zapisuje tylko pojedynczo. Dlatego każdy nowy autozapis zastąpi poprzedni.

Na szczęście możesz łatwo przeglądać i przywracać wcześniej zapisane wersje. Pamiętaj jednak, że Twój post musi mieć co najmniej dwie starsze wersje, aby przycisk Wersje został wyświetlony.

Pamiętaj, że nie każdy typ użytkownika może w pełni korzystać z edycji. Możliwość przeglądania historii edycji i publikowania zmian uzależniona jest od uprawnień użytkownika:

  • Redaktorzy i Moderatorzy – mogą publikować zmiany w dowolnym poście na stronie.
  • Autorzy – mogą publikować swoje zmiany.
  • Współtwórcy – mogą wprowadzać zmiany w swoich postach, ale nie mogą ich publikować.

1. Otwórz interfejs Wersje

Znajdź post, który chcesz cofnąć w WordPressie, w edytorze treści WordPress. Następnie przejdź do edycji w sekcji strony (Strona) lub postu (Post) w panelu ustawień.

2. Zobacz zmiany w poprzednich postach

Suwak u góry interfejsu edycji pozwala wybrać wersję posta, którą chcesz zobaczyć.

Pod suwakiem zobaczysz dwie kolumny na stronie recenzji. Po lewej stronie znajduje się ostatnia edycja Twojego postu, a po prawej poprzednia wersja.

Nowo dodana treść jest podświetlona na zielono, a usunięta zawartość – na czerwono. Możesz także zobaczyć, kto i kiedy wprowadził zmiany.

cofnąć WordPressa

Pamiętaj, że domyślne ustawienia edytora WordPress pokazują cofanie sekwencyjne. Innymi słowy, WordPress wyświetli obok siebie wybraną wersję oraz następną lub poprzednią wersję.

Aby porównać wersje w kolejności nie następującej po sobie, kliknij opcję Porównaj dowolne dwie wersje i użyj suwaka powyżej, aby znaleźć inne żądane wersje.

3. Przywróć żądaną wersję

Aby przywrócić poprzednią wersję, przeciągnij suwak do żądanego punktu i kliknij Przywróć tę wersję. Spowoduje to zastąpienie istniejącej zawartości edytora bloków wybraną edycją postu.

Ale jeśli chcesz cofnąć niewielką część poprzedniej wersji, skopiuj ją ze strony edycji i wklej na stronie edytora postów WordPress.

Ograniczenia i usuwanie edycji postów WordPress

Chociaż narzędzie do sprawdzania wersji ma wstępnie zdefiniowane ustawienia, możesz je dostosowywać i zarządzać nimi według własnego uznania. Możesz na przykład ograniczyć i wyłączyć funkcję edycji.

Zdecydowanie zalecamy regularne zarządzanie edycjami postów. Przechowywanie zbyt wielu edycji postów zajmie dużo miejsca w bazie danych WordPress i potencjalnie spowolni działanie witryny.

Mając to na uwadze, wyjaśnimy, jak ograniczyć edycję postów WordPress i wyłączyć je, gdy nie są potrzebne.

Ogranicz recenzje

Aby uniknąć częstego usuwania edycji postów, ogranicz liczbę poprawek i poprawek dozwolonych w Twojej witrynie WordPress.

Aby to zrobić, edytuj fragment kodu w pliku wp-config.php. Aby uzyskać dostęp do pliku, użyj klienta FTP, takiego jak FileZilla lub menedżer plików cPanel. Zwykle plik można znaleźć w folderze public_html.

Wykonaj poniższe kroki, aby ograniczyć edycję za pomocą pliku wp-config.php:

Otwórz plik wp-config.php.
Wpisz poniższy kod, aby ograniczyć edycję końcową. Liczba określa maksymalną liczbę wersji przechowywanych dla każdego wpisu. Na przykład możemy ograniczyć je do trzech.
zdefiniuj(‘WP_POST_REVISIONS’, 3);
Zapisz plik.

Uwaga: Zmień liczbę na dowolną liczbę, którą chcesz ustawić jako maksymalną dozwoloną liczbę wersji.

Wynik

Naprawianie błędów i cofanie ich w witrynie WordPress jest łatwe. Korzystając z funkcji edycji WordPress, możesz przeglądać stare wersje swoich postów, cofać zmiany i je przywracać. Ta funkcja poprawia przepływ pracy, zwłaszcza gdy wielu autorów pracuje nad tym samym postem.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania