Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak często będą aktualizowane wyniki podstawowych wskaźników internetowych?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak często będą aktualizowane wyniki podstawowych wskaźników internetowych?

Podczas jednego z najnowszych Hangoutów poświęconych godzinom pracy w wyszukiwarce Google webmaster zapytał Johna Muellera o nadchodzący harmonogram aktualizacji. Byli ciekawi, czy Core Web Vitals będą aktualizowane co 28 dni, czy w czasie rzeczywistym?

Wydawcy, którzy wprowadzają istotne zmiany w witrynie w celu poprawy podstawowych wskaźników internetowych, zazwyczaj są podekscytowani wynikami. Dzieje się tak niezależnie od tego, jak duży lub mały jest czynnik rankingowy.

Nie wiem. Nie wiem, czy to już całkowicie postanowione.

Częścią tego jest również ogólne opóźnienie w przesyłaniu danych.

W pewnym sensie musimy poczekać, aż zbierzemy wystarczającą ilość danych.

Podejrzewam, że nie jest to coś, co będzie zoptymalizowane pod kątem szybkości lub szybkich aktualizacji, ale bardziej, aby mieć jasne zrozumienie ogólnego obrazu.

Domyślam się, że będzie to raczej powolna zmiana niż zmiana w czasie rzeczywistym.

W powyższej dyskusji Mueller odwołuje się do tak zwanych danych CrUX, czyli danych dotyczących doświadczenia użytkownika przeglądarki Chrome, generowanych przez użytkowników, którzy zdecydowali się udostępniać Google swoje dane Core Web Vitals.

W przypadku rozszerzeń takich jak Lighthouse i innych aplikacji, takich jak Google Page Speed ​​Insights, Google wykorzystuje dane CrUX przy każdej aktualizacji, aby zmierzyć wydajność witryny. W ten sposób Google mierzy podstawowe wskaźniki internetowe.

W obecnym stanie dane Core Web Vitals są aktualizowane co 28 dni.

Wszelkie wyniki witryny wyświetlane w Page Speed ​​Insights lub Google Search Console stanowią zasadniczo porównanie Twojej witryny z wynikami innych użytkowników na podstawie danych zmierzonych przez Google w ciągu ostatnich 28 dni.

Dlaczego podstawowe wskaźniki internetowe mają znaczenie?

Naszym zdaniem nadchodząca aktualizacja jakości strony będzie miała duży wpływ.

Chociaż wierzymy, że prędkość strony i wskaźniki Core Web Vitals będą miały kluczowe znaczenie dla tej aktualizacji, nie sądzimy, że aby odnieść sukces, musisz wypatroszyć całą witrynę (chyba że jest to naprawdę okropne).

Biorąc to pod uwagę, pytanie dotyczące częstotliwości publikowania będzie miało wpływ na to, jak i kiedy należy wprowadzić ulepszenia.

Należy zauważyć, że niektóre aktualizacje są teraz aktualizowane w czasie rzeczywistym, co oznacza, że ​​nie są wysyłane ręcznie.

Algorytmy te to Panda i Pingwin.

Inne aktualizacje, takie jak Aktualizacje podstawowe, to aktualizacje rozpowszechniane na szeroką skalę i ukierunkowane na ogólne problemy z jakością witryny.

Ta różnica jest krytyczna, gdy aktualizujesz witrynę i musisz wiedzieć, czy istnieje okres oczekiwania, zanim zobaczysz wyniki.

Dzięki podstawowym aktualizacjom nie można od razu zobaczyć wyników z dnia na dzień.

Wydawcy mają tendencję do czekania na wyniki przez jakiś czas, aby dokładnie ocenić skuteczność wprowadzonych przez nich zmian SEO.

Chociaż harmonogram aktualizacji mógł ulec zmianie, dzieje się tak od zarania SEO.

Zdobądź swoje podstawowe wskaźniki internetowe w jednym rzędzie, aby uzyskać aktualizację jakości strony!

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, ważne jest, aby przygotować się do aktualizacji wyglądu strony.

Nie chcesz, aby któryś z Twoich wskaźników był nieodpowiedni, gdy zostanie osiągnięty, niezależnie od tego, czy jest to CLS, FCP, czy LCP.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z przewodnikiem Google dotyczącym szybkości strony. Nie zapomnij także zapoznać się z naszym artykułem na temat aktualizacji jakości strony.

Przeprowadziliśmy także dogłębną analizę najczęściej zadawanych pytań dotyczących jakości strony i podstawowych wskaźników internetowych Google.

Obejrzyj film o Hangouts

Table of Contents