Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak dobrze znasz technikę rozwiązywania problemu (drążenie)?

Wejście do świata biznesu wiąże się z wieloma komplikacjami. Innymi słowy, identyfikacja wrażliwych sytuacji w celu zwiększenia sprzedaży i lepszej rentowności jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed aktywistami biznesowymi.

Dlatego w świecie biznesu znane jest powiedzenie, że gdyby coś było łatwe, wszyscy by to robili. Przedsiębiorcy chcący rozpocząć działalność gospodarczą borykają się z wieloma problemami, dlatego istotne jest przygotowanie planu, dzięki któremu poznasz sposoby radzenia sobie z różnymi kwestiami, aby znaleźć rozwiązanie problemów w jak najkrótszym czasie.

Jedną z najskuteczniejszych metod uzyskiwania różnych rozwiązań jest rozbicie problemu (Drill Down).

Jak dobrze znasz technikę rozwiązywania problemu (Drill Down)?

Co to jest drążenie?

W obliczu znaczącego, złożonego problemu z możliwymi skutkami, jednym z najlepszych rozwiązań w rozwiązywaniu problemu jest podzielenie problemu na mniejsze elementy.

Dekompozycja problemu odnosi się do procesów, w których większe elementy można podzielić na mniejsze, dzięki czemu można łatwo opracować i rozwiązać istotne problemy. Poniższy rysunek przedstawia piramidę związaną z technika przełamywania problemu.

Wdrożenie techniki rozwiązywania problemów

Aby skutecznie skorzystać z podejścia polegającego na rozwiązywaniu problemów, potrzebne jest staranne planowanie. Na szczęście można to zrobić za pomocą komputera osobistego lub rysując elementy na papierze.

Innymi słowy, wykorzystanie odpowiedniej infrastruktury do wdrożenia tej techniki zależy od Twoich priorytetów osobistych i biznesowych. Najpierw wybierasz problem i piszesz go wielkimi literami na ekranie.

Podsumowanie i pisanie to pierwszy krok do rozpoczęcia. Postaraj się jak najdokładniej streścić problem i napisać go krótkim zdaniem lub nawet jednym słowem. Dlatego spróbuj napisać to na ekranie w formie podsumowania, niezależnie od złożoności problemu.

W następnym kroku powinieneś podzielić problem na 3 lub 5 kolejnych mniejszych problemów. Uważaj jednak, aby nie przesadzać z rozmiarem problemu. Wystarczy opisać drobne sprawy o krok poniżej problemów wyższego rzędu, kontynuować ten proces, sprawy najbardziej nieistotne podzielić na mniejsze części i przygotować nową listę drobnych spraw. Proces ten trwa do momentu, gdy nie ma już mniejszych elementów do rozcięcia.

Jeśli myślisz, że doszedłeś do końca diagramu i nie pozostał już żaden inny element, to doszedłeś do końca tego etapu i nadszedł czas, aby poszukać rozwiązania mniejszych i możliwych do rozwiązania problemów.

Czytanie wykresu

Rozbicie przykładu na czynniki wpływające, które razem spowodowały duży i pozornie złożony problem, jest tym, czego potrzebujesz na pierwszym etapie, aby rozwiązać problem. Innymi słowy, robiąc to, zdaje sobie sprawę, że aby rozwiązać problemy wokół siebie, musi zidentyfikować aspekty wykraczające poza oczekiwania. Dzieląc problemy na mniejsze elementy, uzyskuje się ekscytujące wyniki.

Poświęcenie czasu na pracę nad tą metodą i sporządzenie diagramu podziału głównego problemu na mniejsze elementy pomaga zrozumieć duży problem od góry do dołu.

Dzięki temu będziesz mieć większą szansę na znalezienie rozwiązania. W powyższym wyjaśnieniu niektóre poziomy mniejszych problemów na diagramie są precyzyjne i nie wymagają dalszych badań, aby zrozumieć, jak je rozwiązać. Dokładniej, na wykresie widzisz więcej mniejszych problemów, które wiedzą, jak wpływają na główny problem, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć rozwiązanie.

Poniższy rysunek pokazuje, jak narysować pokazuje technika rozwiązywania problemów. Jak widać, w powyższym procesie istnieje wzajemna zależność pomiędzy zapewnieniem możliwości rozwiązania złożonych problemów a ujawnieniem więcej niż oczekiwano aspektów dostępnych rozwiązań problemów.

Możliwość pracy innymi metodami

Technika rozwiązywania problemu jest ściśle powiązane z innymi metodami rozwiązywania problemu techniki pięć dlaczego. W interakcji na różne sposoby zapewnia skuteczne rozwiązanie.

Użycie innych metod w połączeniu z powyższym procesem pomoże Ci zidentyfikować źródło problemów i znaleźć dla nich trwałe rozwiązanie, zamiast zapewniać tymczasowe rozwiązanie, które sprawi, że skupisz się tylko na mniej ważnych czynnikach.

Z tego powodu istotne jest zastosowanie innych podobnych metod wraz z podejściem polegającym na rozwiązywaniu problemów w celu zidentyfikowania przyczyny problemów. Aby osiągnąć lepsze wyniki, należy upewnić się, że wszyscy członkowie firmy i zespołu wiedzą, jak rozwiązywać problemy technika działa i jak z tym pracować.

Jeśli możesz konsekwentnie używać tych samych wzorców z technika przełamywania problemuzapobiegniesz występowaniu różnych problemów.

Rzeczywiście mogą istnieć inne problemy w organizacji, ale pomimo różnych problemów powyższe podejście pomoże Ci ruszyć do przodu i wejść na ścieżkę sukcesu i rozwoju. Stosując powyższe rozwiązanie zwróć uwagę na to, że musisz odpowiednio przeszkolić pracowników, aby mieć pewność, że wejdziesz na drogę sukcesu.

Ważne notatki

Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe punkty, na które należy zwrócić uwagę w związku technika przełamywania problemu są następujące:

  • Technika rozwiązywania problemów to: a prosta, oparta na wzorcach metoda krok po kroku dzielenia złożonych problemów na mniejsze.
  • Aby rozpocząć, wpisz główny problem w lewej części ekranu
  • Po prawej stronie wpisz zagadnienia związane ze szczegółami niższych poziomów problemu.
  • Powtórz ten proces w przypadku nowych, bardziej drobnych problemów, które zidentyfikujesz.
  • Dopóki nie zidentyfikowałeś wszystkich czynników wpływających na główny problem, pomyśl o podziale problemów na mniejsze części.
  • Nie zapominaj, że powyższa technika, w połączeniu z innymi metodami rozwiązywania problemów, pozwala zidentyfikować więcej aspektów problemów biznesowych.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo