Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak dodać boty do serwera Discord [Guide]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dodać boty do serwera Discord [Guide]

Jeśli interesujesz się grami, z pewnością słyszałeś kiedyś o Discord. Lub prawdopodobnie sam go używasz. W takim przypadku będziesz świadomy obecności botów. Jeśli jednak dopiero zaczynasz korzystać z aplikacji, oto krótki podręcznik, od którego możesz zacząć. Discord to zasadniczo platforma komunikacyjna dla graczy, która pozwala im komunikować się ze znajomymi lub różnymi społecznościami internetowymi i omawiać szereg tematów. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie korzystne dla graczy, ponieważ istnieje kilka społeczności zajmujących się różnymi tematami, których serwery na platformie pomagają Ci łączyć się z ludźmi o podobnych poglądach i wspólnie wymieniać myśli i informacje.

Serwer na Discordzie to popularna grupa, w której znajdują się różne kanały, skupiające się w szczególności na różnorodnych tematach, które pomagają użytkownikom w interakcji z innymi członkami w bardziej efektywny i zorganizowany sposób. Aby poprawić komfort korzystania z tych serwerów i zaoferować użytkownikom więcej funkcjonalności, Discord umożliwia dodawanie aplikacji i botów do serwerów.

Natomiast aplikacje, jak można się domyślić po nazwie, są raczej pełnoprawnym narzędziem mającym na celu rozwiązanie konkretnego zadania. Z kolei boty to narzędzia pomagające wykonywać powtarzalne zadania i oszczędzać czas. Istnieją na przykład boty, które między innymi zarządzają serwerami, tworzą webhooki, pomagają innym użytkownikom, odpowiadając na ich zapytania i odtwarzają muzykę. Chociaż możesz znaleźć bota w kolekcji na podstawie wymagań/scenariusza przypadku użycia, zdarzają się sytuacje, w których musisz wykonać zadania, dla których nie ma istniejących botów. Dlatego w takich przypadkach Discord umożliwia dostęp do interfejsu API, aby pomóc Ci w tworzeniu własnych, niestandardowych botów [More on it, here].

Na potrzeby tego poradnika pozostańmy przy istniejących botach. Boty te można znaleźć na różnych stronach internetowych, np Boty na Discordzie, top.gg, KarbonitexI ProBota, aby wymienić tylko kilka. Co więcej, boty można również znaleźć na Githubie ze szczegółowym przewodnikiem, jak je dodawać i używać na swoim serwerze.

Kroki, aby dodać boty do serwera Discord

1. Przejdź do strony botów Discord i znajdź i wybierz bota, którego chcesz dodać do swojego serwera.

2. Naciśnij przycisk i w wyskakującym okienku wprowadź dane uwierzytelniające Discord, aby zalogować się na swoje konto.

3. Z rozwijanego menu wybierz serwer, do którego chcesz dodać bota, i naciśnij .

4. Teraz na następnym ekranie zostaniesz poproszony o przyznanie dostępu do różnych uprawnień. Odpowiednio zaznacz/odznacz i naciśnij .

Note: Różne witryny internetowe w różny sposób odnoszą się do wyzwalacza dodawania. Dlatego w tych witrynach możesz także zobaczyć „Zaproś”, „Dodaj do serwera” lub coś podobnego. Jednak podstawowa idea wyzwalacza jest taka sama — autoryzacja dostępu do serwera i dodanie bota — podczas gdy reszta procesu pozostaje taka sama.

Po zakończeniu powinieneś zobaczyć bota na swoim serwerze. Aby dowiedzieć się więcej o bocie i jego różnych poleceniach pozwalających w pełni wykorzystać jego potencjał, przejdź do witryny, z której go dodałeś, i zapoznaj się z dokumentacją/ściągawką.

Otóż ​​to!

Możesz teraz ulepszyć funkcjonalność swoich serwerów i poprawić komfort użytkowania, dodając nowe boty, wykonując powyższe kroki. Dodatkowo możesz także zautomatyzować niektóre podstawowe zadania na serwerze, aby zaoszczędzić trochę czasu na angażowaniu się w zwykłe, przyziemne zadania.

Dalsza lektura: