Jak dodać Nintendo Switch Znajomi na PS4

Dla osób korzystających z PlayStation było to niemożliwe 4 łączyć się z przyjaciółmi w Internecie Nintendo Switch. Niedawna akceptacja przez Sony całkowicie otwartej łączności Crossplay znacznie zmieniła środowisko gry na PS4. Twórcy gier połączyli teraz te dwie platformy, oferując taki system w różnych tytułach.

W tym artykule pokażemy, jak dodać Nintendo Switch znajomych i graj z nimi na PS4 za pośrednictwem systemu Crossplay.

O Crossplay

Pod koniec 2019 roku Sony otworzyło Crossplay z innymi systemami do gier. Od tego czasu programiści z pewnością skorzystali z tego. Ale czym dokładnie jest Crossplay? Cóż, jest to zdolność platformy – ręcznej, konsoli lub komputera – do połączenia się z każdym, kto gra w tę samą grę. Technicznie nie łączysz się bezpośrednio z różnymi platformami. Zamiast tego wszyscy grający pod tym samym tytułem są umieszczani na jednym serwerze, niezależnie od tego, na czym grają.

Może to stać się problemem, gdy gracze na konsolach spotykają się z ludźmi korzystającymi z komputera, zwłaszcza w grach pierwszoosobowych. Istnieją jednak sposoby edycji ustawień, o czym pokażemy w dalszej części artykułu.

dodaj przyjaciela Nintendo Switch na PS4

Sprawdzanie ustawień Crossplay

Ustawienia gry krzyżowej mogą się różnić dla każdej gry, w którą grasz. Wiele gier ma domyślnie włączoną funkcję Crossplay, a niektóre nie. Fortnite, na przykład wymaga zgody na grę na wielu platformach. W przeciwnym razie zostaniesz zablokowany na regularne mecze. Z drugiej strony Minecraft nie włączy go, jeśli nie zalogujesz się za pomocą konta Microsoft.

Gry obsługujące Crossplay między PS4 i Switch są wymienione poniżej. Podano również krótkie podsumowanie ich ustawień dla różnych platform.

Dodawanie znajomych poprzez grę krzyżową

Jeśli gra pozwala grać na innych platformach, dodanie ich do listy znajomych jest tak proste, jak wyszukanie ich uchwytu w grze i kliknięcie Dodaj znajomego.

Sprawdź listę gier, aby zobaczyć ustawienia Crossplay dla każdej gry. Może być konieczne utworzenie konta z własną witryną gry, aby móc widzieć użytkowników na różnych platformach.

matteo-grobberio-dF2HZ-Kg34w-unsplash

 1. BrawlhallaDomyślnie włączone. Utwórz niestandardowy pokój i podaj numer pokoju swojemu przyjacielowi.
 2. NieustraszonyNa ekranie logowania wybierz Opcje. Przejdź do Gameplay i przewiń w dół. Upewnij się, że Crossplay jest włączony. Aby dodać znajomych, otwórz menu społecznościowe i wyślij zaproszenie.
 3. Dragon Quest Builders 2Funkcja krzyżowania jest domyślnie włączona. Wykonuj zadania, aby odblokować tryb wieloosobowy.
 4. Dragon Quest XFunkcja krzyżowania jest domyślnie włączona. Gra to MMORPG. Dodaj znajomych, korzystając z listy znajomych w grze.
 5. Fantasy StrikeDomyślnie włączone. Wejście do kolejki pasuje do wszystkich platform. Dodaj znajomych za pośrednictwem listy znajomych w grze.
 6. Final Fantasy Crystal ChroniclesWymagany hosting za pośrednictwem Dolphin i VBA. Skomplikowana konfiguracja.
 7. Fortnite Battle RoyaleDomyślnie włączone. Dodawanie znajomych odbywa się za pośrednictwem listy odtwarzania w grze. Aby sprawdzić Crossplay, otwórz Opcje, przejdź do Ustawień, przewiń w dół, aż zobaczysz Zezwalaj na imprezy międzyplatformowe. To musi być włączone, aby włączyć Crossplay.
 8. Just Dance (World Dance Floor)Platforma dostępna tylko dla wielu graczy online.
 9. Minecraft Bedrock EditionDomyślnie włączone. Wymaga rejestracji na koncie Microsoft. Dodaj znajomych, wprowadzając uchwyt gry.
 10. PaladyniPrzejdź do Opcje, a następnie wybierz Sterowanie. Poszukaj opcji Crossplay. Pozwól wszystkim zgrupuje Cię ze wszystkimi platformami. Tylko klawiatura zezwala tylko użytkownikom klawiatury. Tylko gamepad zezwala tylko osobom używającym kontrolera lub gamepada. Dodaj znajomych na liście znajomych do gry.
 11. Phantasy Star Online 2Internetowa gra akcji. Domyślnie włączone. Dodaj znajomych za pośrednictwem listy znajomych w grze.
 12. Power Rangers: Battle for the GridDomyślnie włączone. Podaj innym swój identyfikator gry, aby móc grać w mecze.
 13. Realm RoyaleDomyślnie włączone. Przejdź do karty Społeczności, aby dodać znajomych.
 14. Rocket LeagueDomyślnie włączone. Dodaj znajomych za pomocą karty Znajomi Rocket ID.
 15. PorazićDomyślnie włączone. Użyj w zakładce Społeczności gry, aby dodać znajomych.
 16. Super Mega Baseball 2Włączone domyślnie, ale tylko dla wielu platform. Nie można dodać znajomych. Nie można grać z określonym odtwarzaczem.
 17. Turnieje KartsDomyślnie włączone. Utwórz lobby i udostępnij ID lobby znajomym.
 18. Najlepszy koń z kurczakaDomyślnie włączone. Dodaj znajomych na liście znajomych do gry lub utwórz prywatny pokój gier i udostępnij identyfikator pokoju.

dodaj znajomych z konsoli Nintendo na PS4

Łączenie platform

Crossplay staje się teraz standardem w grach wieloosobowych. Zaczęło łączyć ze sobą różne platformy, pozwalając znajomym na różnych systemach grać ze sobą. Gdy stanie się to normą, zostanie opracowane bardziej zróżnicowane środowisko gry.

Czy znasz inne gry oferujące grę na różnych platformach między Nintendo Switch i PlayStation? Czy są jakieś wskazówki dotyczące dodawania Nintendo Switch przyjaciele na PS4? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.