Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak dodać nowego użytkownika w systemie Windows 11

Jeśli kupiłeś nowy komputer z systemem Windows 11 lub zainstalowałeś nowy system operacyjny, może być konieczne utworzenie i dodanie nowego użytkownika. Jeśli udostępniasz swój komputer innym osobom, konieczne będzie dodanie nowego użytkownika do systemu Windows 11. Wiele osób może nie wiedzieć, jakie kroki należy wykonać. Jeśli jesteś na tej samej łódce, ten przewodnik jest właściwym miejscem dla Ciebie. W tym przewodniku dowiesz się, jak utworzyć i dodać nowego użytkownika w systemie Windows 11.

Jak utworzyć i dodać nowego użytkownika w systemie Windows 11

Metoda 1: Utwórz nowego użytkownika w aplikacji Ustawienia

Możesz dodać zarówno konta Microsoft, jak i konta lokalne, przechodząc do aplikacji Ustawienia. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia w swoim systemie. Jednym ze sposobów na to jest naciśnięcie klawiszy Windows + I na klawiaturze. W aplikacji Ustawienia wybierz „Konta” po lewej stronie i przejdź do „Inni użytkownicy”.

Ta czynność spowoduje otwarcie okna konta Microsoft. Następnie będziesz musiał dodać konto Microsoft do systemu Windows 11. Jeśli chcesz dodać konto Microsoft, przed naciśnięciem przycisku Dalej należy wprowadzić adres e-mail lub numer telefonu powiązany z Twoim kontem. Teraz będziesz musiał podać hasło, ponieważ zostanie ono poproszony automatycznie podczas logowania. Po zakończeniu naciśnij „Zakończ”.

Metoda 2: Dodaj konto lokalne z wiersza poleceń, terminala lub programu PowerShell

Jak utworzyć i dodać nowego użytkownika w systemie Windows 11

Jeśli wolisz środowiska wiersza poleceń, powinieneś otworzyć Terminal jako administrator i wpisać następujące polecenie –

użytkownik sieci NAZWA HASŁO /add

Zastąp „NAZWA” nazwą użytkownika, którego tworzysz, a HASŁO swoim hasłem do niego.

Metoda 3: Utwórz nowe konto w systemie Windows 11 przy użyciu komputera

Na lewym pasku bocznym kliknij dwukrotnie opcję Użytkownicy lokalni i grupa. W środkowym panelu kliknij prawym przyciskiem myszy „Użytkownicy” i naciśnij „Nowy użytkownik”. Otrzymasz monit o nowy użytkownik. Następnie wypełnij pola Nazwa użytkownika i Imię i nazwisko, wpisz hasło, a następnie je potwierdź. Ponadto, jeśli nie chcesz, aby użytkownik zmieniał hasło przy pierwszym logowaniu, odznacz opcję „Użytkownik musi zmienić hasło przy następnym logowaniu”. Po zakończeniu konfiguracji kliknij „Utwórz”. Konto użytkownika zostanie utworzone i dodane do systemu Windows 11.