Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak dodać obraz tła w WordPress

Chcesz dodać obraz tła do swojego WordPressa? Obrazy tła mogą sprawić, że Twoja witryna będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie i żywo. W tym artykule dowiesz się, jak łatwo utworzyć obraz tła WordPress dla swojej witryny.

Zanim przejdziesz dalej do artykułu, jeśli potrzebujesz hosta WordPress, wejdź na stronę Ded9.com i zobacz świetne plany w atrakcyjnych cenach.

Jak dodać obraz tła w WordPress

Dodanie obrazu do witryny WordPress może zwiększyć jej atrakcyjność dla odwiedzających. Możesz szybko przyciągnąć uwagę użytkowników i zaangażować ich swoimi treściami.

Umożliwia także dostosowanie projektu witryny internetowej do Twojej marki. Możesz na przykład przesłać w tle subtelne zdjęcia swoich produktów lub maskotki Twojej marki.

Dodatkowo możesz dodać film z YouTube jako pełne tło lub pokaz slajdów, aby ożywić swoje treści.

Zalecamy jednak wybieranie obrazów tła, które nie przyciągają zbyt dużej uwagi i nie utrudniają czytania treści bloga WordPress. Tło powinno poprawić wrażenia użytkownika i pomóc w przekazaniu wiadomości odwiedzającym.

Ważne jest również, aby wybrać obraz tła dostosowany do urządzeń mobilnych, który nie wpływa na szybkość działania Twojej witryny. W przeciwnym razie zaszkodzi to Twojemu SEO WordPress.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się różnym sposobom dodawania obrazu tła WordPress. Omówimy kilka metod, w tym korzystanie z narzędzia do dostosowywania motywów WordPress, pełnego edytora witryny, wtyczek, narzędzia do tworzenia motywów i nie tylko.

Metoda 1. Dodaj obraz tła za pomocą narzędzia do dostosowywania motywu WordPress

Najpopularniejsze motywy WordPress mają niestandardową obsługę tła. Ta funkcja umożliwia łatwe ustawienie obrazu tła i zalecamy tę metodę, jeśli Twój motyw ją obsługuje.

Jeśli jednak nie ma opcji menu dostosowywania, w Twoim motywie może być włączona pełna edycja witryny. W następnej sekcji wyjaśniono, jak używać pełnego edytora witryny do zmiany obrazu tła.

Aby skorzystać z modułu dostosowywania, musisz odwiedzić stronę Wygląd administratora WordPress »Dostosuj. Spowoduje to uruchomienie narzędzia WordPress Theme Customizer, w którym możesz zmieniać różne ustawienia motywu podczas przeglądania podglądu swojej witryny na żywo:

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że wyświetlane opcje będą się różnić w zależności od używanego motywu WordPress. W tym samouczku używamy motywu Astra.

Jeśli używasz innego motywu, może być konieczne przejrzenie dokumentacji tego motywu lub skontaktowanie się z twórcą motywu, aby dowiedzieć się, jak dodać obraz tła, jeśli nie możesz go znaleźć w Konfiguratorze.

W opcjach dostosowywania motywu Astra kliknij „Globalny” w lewym panelu:

Następnie zobaczysz różne globalne opcje dostosowania motywu Astry.

Teraz możesz kliknąć sekcję „kolory”:

Tutaj możesz zmienić kolory motywu, w tym kolor tła. Możesz dostosować łącza, treść, nagłówki i obramowania.

Aby dodać obraz tła, przejdź do Kolor powierzchni. Następnie możesz kliknąć opcję „Tło witryny” i przejść do zakładki „Obraz”:

Następnie kliknij przycisk „Wybierz obraz tła”. Spowoduje to wyświetlenie biblioteki multimediów WordPress, w której możesz przesłać obraz ze swojego komputera lub wybrać obraz, który już przesłałeś:

Po wybraniu obrazu jako tła należy kliknąć przycisk „Wybierz”. Spowoduje to zamknięcie okna multimediów i podgląd wybranego obrazu tła w dostosowywaniu motywu:

Nie zapomnij kliknąć przycisku „publikuj” powyżej, aby zapisać ustawienia. I koniec! Pomyślnie dodałeś obraz tła do swojej witryny WordPress. Na koniec odwiedź swoją witrynę, aby zobaczyć wynik końcowy.

Metoda 2. Dodaj obrazy tła WordPress za pomocą CSS Hero

CSS Hero to wtyczka WordPress, która umożliwia wprowadzanie zmian w motywie bez dotykania ani jednej linii kodu.

Możesz szybko dodać tapety w kilku prostych krokach. Najpierw musisz zainstalować i aktywować CSS Hero. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym instalacji wtyczki WordPress.

Kiedy już to zrobisz, czas zacząć dostosowywać swoją witrynę internetową. Teraz otwórz stronę główną w przeglądarce. Na pasku administracyjnym zobaczysz link „Dostosuj za pomocą CSS Hero”:

Po kliknięciu tego linku zobaczysz, że otwierają się opcje CSS Hero. Najedź kursorem myszy na obszar, do którego chcesz dodać obraz.

Po kliknięciu wybranego obszaru na lewym pasku bocznym zobaczysz opcję „Tło”.

Następnie kliknij „tło”, aby zobaczyć ustawienia dodawania obrazu.

Stamtąd możesz kliknąć Obraz. Możesz teraz wybrać obraz z Unsplash lub przesłać własny obraz, aby utworzyć tło:

Po kliknięciu żądanego obrazu zobaczysz przycisk „Zastosuj obraz”. Następnie możesz wybrać rozmiar obrazu. Możesz wybrać dużą wersję, która rozciąga się na cały ekran.

Aby zapisać obraz tła dla swojej witryny, kliknij „Zapisz i opublikuj” u dołu strony.

Metoda 3. Dodaj niestandardowe obrazy tła w dowolnym miejscu w WordPressie, używając kodu CSS

Domyślnie WordPress dodaje kilka klas CSS do różnych elementów HTML w całej witrynie WordPress. Możesz łatwo dodawać niestandardowe obrazy tła do postów, kategorii, autorów i innych stron, korzystając z wygenerowanych klas CSS WordPress.

Na przykład, jeśli masz w swojej witrynie kategorię o nazwie Telewizja, WordPress automatycznie doda te klasy CSS do tagu treści, gdy ktoś wyświetli stronę kategorii Telewizja:

Możesz użyć narzędzia inspekcji, aby zobaczyć dokładnie, które klasy CSS WordPress dodał do tagu treści:

Możesz użyć CSS klasy tv lub klasy 4, aby zmienić styl tej strony kategorii. Dodajmy niestandardowy obraz tła do strony archiwum kategorii. Musisz dodać ten niestandardowy CSS do swojego motywu:

body.category-tv { obraz-tła: url(“http://example.com/wp-content/uploads/2017/03/twój-obraz-tła.jpg”); pozycja tła: środek środek; rozmiar tła: okładka; powtarzanie w tle: brak powtórzeń; załącznik w tle: naprawiony; }

Nie zapomnij zastąpić adresu URL obrazu tła i klasy kategorii czymś z własnej witryny.

Możesz także dodać niestandardowe tła do poszczególnych postów i stron. WordPress dodaje klasę CSS z identyfikatorem postu lub strony w tagu treści. Możesz użyć tego samego kodu CSS, po prostu zastąp .category-tv klasą CSS specyficzną dla postu:

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać obraz tła WordPress. Powodzenia!

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo