Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak dodać więcej portów USB do komputera

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dodać więcej portów USB do komputera

Obecnie prawie każdy gadżet zewnętrzny opiera się na konwencjonalnym USB port do wykonania danego zadania. Czy mówimy o smartphones, tablety, lampy do laptopów, podkładki chłodzące, myszy komputerowe, klawiatury lub inne urządzenia, do zasilania lub synchronizacji potwora wystarczy jedna wtyczka USB. Złą częścią, jak już przypuszczasz, jest fakt, że każde urządzenie hosta, czy to konwencjonalny komputer stacjonarny, laptop czy Mac, ma ograniczona liczba z gniazd USB.

Zwykle ten limit USB nie jest tak przyjazny. Mimo że konwencjonalne komputery stacjonarne są wyposażone w wystarczającą liczbę portów dla zwykłego użytkownika, w większości przypadków od czterech do sześciu, laptopy lub notebooki wydają się mieć wyraźne wady. Aby zaoszczędzić miejsce, dzięki czemu produkt końcowy stanie się mniejszy i bardziej przenośny, niektórzy producenci wpadli na genialny pomysł zmniejszenia liczby portów USB do trzech, a w niektórych przypadkach tylko dwóch. Na przykład moje HP ma tylko trzy.

Dodanie większej mocy USB

Biorąc pod uwagę typowe przypadki, gdy do laptopa trzeba dodać zewnętrzną mysz i podstawkę chłodzącą, pozostaje tylko jedno gniazdo USB na telefon lub ewentualnie dodatkową klawiaturę. Teraz, jeśli chcesz podłączyć pendrive, aby przesłać film, musisz wyciągnąć coś już podłączonego. To nie jest zbyt przyjazne dla użytkownika. Na szczęście masz taką możliwość dodanie dodatkowych portów USBkilkoma metodami:

Huby USB

Znane również jako splittery, an rozdzielacz USB to urządzenie zdolne do tworzenia nowych gniazd (zwykle czterech lub sześciu) zajmując miejsce jednego. To proste urządzenie, nieposiadające własnej mocy obliczeniowej, które zbiera sygnał z wielu jednostek i przesyła je do komputera za pomocą jednego portu. Pochodzą od $9 do 100 dolarów Amazonw zależności od formy i konstruktora.

Chociaż koncentrator USB zapewnia dużą elastyczność, system ma pewne wady. Po pierwsze, pojedyncze gniazdo USB może dostarczyć określoną ilość energii. Gdy używany jest rozdzielacz, moc ta jest w całości przekazywana do urządzenia zewnętrznego, a następnie rozdzielana pomiędzy wszystkie przydzielone gniazda. Tak więc, jeśli miałbyś naładować cztery smartphones bezpośrednio z koncentratora, w rzeczywistości ładowałyby się cztery razy wolniej. Aby tego uniknąć, możesz wybrać zasilany koncentrator USB, który jest dostarczany z ładowarką sieciową. Są zazwyczaj droższe, ale i stabilniejsze.

Innym zaleceniem jest unikanie łączenia dwóch lub więcej koncentratorów USB, głównie z tego samego powodu opisanego powyżej. Jeśli już podjąłeś decyzję, oto krótka lista naszych najlepszych opcji:

  • Wysoka prędkość Belkina 7 – 28,75 dolarów
  • Trip Lite U222-007 – 27,16 USD
  • USB Belkina 4 Ultra-Mini – $9.02
  • 12 portów Satechi –27,99 dolarów
  • Anker USB 3.0 – 30 dolarów

Karty rozszerzeń USB

Drugi wariant niestety sprawdza się tylko w przypadku stacji stacjonarnych i jest opcją bardziej niezawodną i zajmującą mniej miejsca. Przez Karta rozszerzeń USB, użytkownicy mogą zwykle dodać pięć lub więcej portów, instalując kartę w wolnym gnieździe PCI na płycie głównej komputera. Poza tym kupując udoskonaloną kartę rozszerzeń USB wypełnioną USB 3.0 użytkownicy slotów mogą również cieszyć się wyższymi prędkościami transferu.

Cena takiego urządzenia waha się od 15 do 40 dolaróww zależności od wybranego producenta:

  • Anker Uspeed Superspeed 3.0 z 4 porty – 20 dolarów
  • StarTech 7 port – 14,65 dolarów
  • IOGEAR 5-Port – 15 dolarów
  • Renesa SuperSpeed 3.0 z 2 porty – 20 dolarów

Sprawdź, czy są jakieś części zamienne

W zestawie znajduje się wiele płyt głównych zapasowe złącza USB które nie są widoczne na zewnątrz. Po prostu otwórz etui ochronne i sprawdź, czy coś tam jest. Jeśli tak, użyj przedłużacza USB na USB ($4 NA Amazon), aby wyprowadzić port z pudełka.