Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie

Aplikacja aparatu na Androida oferuje kilka przydatnych opcji edycji obrazu. Nie ma jednak oczywistej opcji ani ustawienia dodawania datownika i godziny do zrobionego zdjęcia.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić metadane swojego zdjęcia, a następnie użyć oprogramowania do edycji obrazu, aby dodać datę i godzinę. Ale to podejście jest czasochłonne i nieco skomplikowane, nie wspominając już o tym, że wynikowy obraz może łatwo zostać zmieniony przez kogoś innego, co stanowi zagrożenie bezpieczeństwa.

Aby uniknąć tego ryzyka, potrzebujesz opcji umieszczania znaczników daty i godziny, jak tylko zrobisz zdjęcie urządzeniem z Androidem.

Od Aplikacja aparatu na Androida nie oferuje opcji datownika i znacznika czasu, musisz pobrać aplikację innej firmy. Istnieje wiele bezpłatnych opcji.

Ale jaki jest najlepszy sposób dodawania danych i znacznika czasu do zdjęć na urządzeniu z Androidem? W tym artykule omówimy aplikacje, które umożliwiają dodawanie treści do twoich zdjęć.

Aparat ze znacznikiem czasu – bezpłatny

Z 4.5 gwiazdek i prawie 40 000 pobrań, ta darmowa aplikacja jest dostępna w Internecie Google Play Store. Możesz uaktualnić jednorazowo $4Opłata za 0,99, która oferuje więcej funkcji, ale dla większości osób darmowa opcja będzie działać dobrze.

Korzystanie z aparatu sygnatury czasowej

Zezwól na wszelkie niezbędne uprawnienia, szczególnie na kamerę (oczywiście). W aplikacji kliknij ikonę zegara w prawym dolnym rogu. Ikona wyświetli pełne menu opcji do wyboru.

Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 1

Niestety, aby korzystać z tej aplikacji, musisz zrezygnować z natywnej aplikacji na Androida i wybrać aplikację Aparat ze znacznikiem czasu. Jest to nadal doskonała opcja dodawania dat i godzin do ważnych zdjęć w telefonie.

PhotoStamp Camera Free

Naszym najlepszym wyborem jest PhotoStamp Camera Free app.

Oto przewodnik krok po kroku dotyczący oznaczania czasu zdjęciami za pomocą PhotoStamp Camera Free, który umożliwia bezpłatne dodawanie znaczników czasu i znaczników lokalizacji do zdjęć. Aparat PhotoStamp Free to nasz najlepszy wybór, ponieważ jest łatwy w użyciu i ma bogaty zestaw funkcji:

 • Dodaj znaczniki czasu / danych do nowych i istniejących zdjęć
 • Przeciągnij i upuść lokalizację GPS znacznika czasu i daty
 • Zmień czcionkę, kolor czcionki i rozmiar czcionki zgodnie z potrzebami
 • Możesz ustawić aplikację tak, aby automatycznie dodawała do zdjęć adres lokalizacji i współrzędne GPS
 • możesz wybierać spośród setek stylów czcionek
 • Możesz dodać swoje logo jako podpis do swoich zdjęć
 • Jeśli nie są to wystarczające powody, aby używać PhotoStamp Camera Free, obsługuje on także wszystkie obsługiwane proporcje i ustawienia rozdzielczości!

  Oto jak zacząć korzystać z PhotoStamp Camera Free.

  Krok 1: Zainstaluj bezpłatną aplikację PhotoStamp Camera

  Ta aplikacja wymaga Androida 4.0.3 i do góry. To tylko zajmuje 3.55 MB miejsca. Aby zainstalować aplikację, musisz udzielić dostępu do lokalizacji telefonu oraz aparatu. Lokalizacja jest konieczna, ponieważ aplikacja umożliwia wybicie współrzędnych GPS.

  Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 2

  Krok 2: Otwórz aplikację

  Możesz natychmiast rozpocząć wykonywanie wybitych zrzutów ekranu za pomocą przycisku aparatu na środku ekranu. Ale zanim to zrobisz, zapoznaj się z wbudowanymi funkcjami aplikacji.

  Po lewej stronie widać ostatnie zdjęcie zrobione za pomocą aplikacji. Biała ikona aparatu po prawej stronie umożliwia przełączanie między przednimi i tylnymi aparatami telefonu. Aby zmienić ustawienia, użyj ikony koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

  Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 3

  Krok 3: Przejdź do ustawień

  Tutaj możesz zmienić formatowanie znaczników daty / godziny.

  Po pierwsze, istnieje przełącznik, którego można używać do włączania i wyłączania automatycznego stemplowania.

  Następnie możesz wybrać preferowany format daty. Domyślnie format to MMM dd, rrrr, a następnie dokładny czas do drugiego.

  Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 4

  Po wybraniu ulubionego formatu daty możesz wybrać różne rozmiary i kolory czcionek. Masz również do wyboru ponad 800 stylów czcionek.

  Po wybraniu najlepszej czcionki dla znacznika czasu możesz wybrać Dostosuj pozycję stempla. Domyślnie znaczek znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

  Krok 4: Zrób zdjęcie z automatycznym znacznikiem czasu / daty

  Upewnij się, że przełącznik Czas i data w Ustawieniach jest włączony, i że jesteś gotowy do robienia zdjęć za pomocą aplikacji PhotoStamp Camera Free. Twoje zdjęcia zostaną zapisane w folderze używanym przez aplikację aparatu podstawowego.

  Oto jak będzie wyglądać Twoje zdjęcie ze znacznikiem czasu, najpierw z domyślnymi ustawieniami pieczęci, a następnie z niestandardowymi ustawieniami pieczęci.

  Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 5

  Jak dodać znaczniki daty / godziny do zdjęć na Androidzie 6

  Krok 5: Poznaj niektóre inne funkcje tej aplikacji

  Oprócz znaczników daty i godziny możesz użyć bezpłatnej aplikacji PhotoStamp Camera, aby:

  1. Dodaj podpis do swoich zdjęćMożesz wpisać swoje imię lub inny podpis, aby dodać je do wszystkich swoich zdjęć. Po raz kolejny to Ty decydujesz o umiejscowieniu czcionki i podpisu. Twój podpis jest oddzielony od znacznika czasu / daty.
  2. Dodaj lokalizacjęTa aplikacja może również dodawać dokładne zdjęcia GPS do twoich zdjęć. Jeśli wolisz bardziej namacalną lokalizację, możesz dodać swoje miasto, obszar, stan lub kraj. Możesz także zmienić czcionkę i położenie tego znaczka.
  3. Zmień jakość obrazuMożesz także zmienić współczynnik kształtu lub rozdzielczość podczas robienia zdjęć za pomocą tej aplikacji.

  Dlaczego ta aplikacja jest naszym najlepszym wyborem?

  Aplikacja PhotoStamp Camera Free jest bardzo łatwa w użyciu. Możesz zacząć robić zdjęcia zaraz po ich zainstalowaniu. Będziesz mieć dokładne znaczniki czasu bez zastanowienia się.

  Ale to, co naprawdę wyróżnia tę aplikację, to to, że możesz dostosować układ znacznika czasu. W przeciwieństwie do większości innych aplikacji do stempla czasu / daty, płacisz dodatkowo, jeśli chcesz zmienić czcionkę lub kolor tekstu. Zmiana miejsca docelowego również nie zawsze jest możliwa.

  Czy są jakieś wady?

  Niestety, ta darmowa aplikacja zawiera niewygodne okna pop-up. Ponadto nie oferuje filtrów, które mogą poprawić Twoje zdjęcia. Brakuje również opcji stemplowania znaku wodnego.

  Niektóre alternatywy

  Jeśli chcesz zapłacić za wyświetlanie reklam bez reklam, skorzystaj z nich Winieta. Ta aplikacja jest dość przystępna cenowo i oferuje wiele opcji edycji zdjęć.

  Camera360 to kolejny dobry wybór do automatycznego oznaczania czasu / daty. Jest darmowy i zawiera wiele filtrów, które mogą poprawić twoje zdjęcia. Jednak ta aplikacja jest nieco bardziej skomplikowana w użyciu.

  Wniosek

  Automatyczne znaczniki czasu są ważne dla wielu użytkowników Androida. Na szczęście istnieje szeroki wybór bezpłatnych aplikacji do tego celu.

  PhotoStamp Camera Free to świetna opcja, jeśli jedynym celem jest dodanie dokładnych znaczników czasu / daty do zdjęć. Aplikacja jest prosta w obsłudze i pozwala modyfikować czcionkę. Ale jeśli szukasz filtrów, które mogą poprawić jakość obrazu, możesz wybrać aplikację aparatu ogólnego, w której znacznik czasu / daty to tylko jedna z wielu funkcji.

  Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z najlepszymi aplikacjami do aparatu na Androida.

  Czy masz ulubioną aplikację do dodawania znaczników daty / godziny i innych metadanych do zdjęć? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej!