Jak dokonać zwrotu z magazynu X

Czy kiedykolwiek zostałeś oszukany przy zakupie odzieży lub obuwia online? Może nawet nie próbowałeś, bo boisz się oszustw. Zapewniam cię. Twoja nieufność jest dobrze postawiona, a pytania nie powodują paranoi – oszustwa zdarzają się w Internecie dużo. Jednak ceny butów i ubrań w Internecie są tak cholernie niskie, że nie będziesz chciał więcej chodzić do fizycznego sklepu.

Poznaj StockX, startup specjalizujący się w odsprzedaży sneakerów, firmę szczególnie skoncentrowaną na tym, abyś nie został oszukany online. Jeśli chcesz bezpiecznie kupić kolekcjonerskie buty, jest to pośrednik, którego szukałeś.

Czy mogę zwrócić przedmiot?

Za każdym razem, gdy kupujesz produkt w regularny sposób, masz komfort, że zawsze możesz zwrócić przedmiot, na wypadek gdybyś go nie chciał z jakiegokolwiek powodu. Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy możesz i jak zwrócić towar na StockX.

Niestety nie jest to opcja. StockX, jak wyjaśnia firma, działa na rynku na żywo i ze względu na swój anonimowy charakter nie może oferować giełd, zwrotów ani zamiany. Tak, zgadza się – jeśli zamówiłeś niewłaściwy rozmiar, nie będziesz mógł go wymienić na inny.

Istnieje jednak sposób na „zwrócenie” pary butów lub dowolnego innego przedmiotu zakupionego za pośrednictwem StockX i odzyskanie pieniędzy – poprzez odsprzedaż przedmiotu w samym StockX. Spodziewaj się jednak, że będziesz musiał nieco obniżyć cenę. Teraz, nie wspominając o tym, przejdźmy do sedna StockX.

zwróć na magazyniex

Co to jest StockX?

Jakieś dziesięć lat temu, aby kupić tenisówki online, musiałeś wysłać przekaz pieniężny do kogoś, kogo prawdopodobnie nigdy nie spotkałeś poza forum. Następnie wszystko, co możesz zrobić, to mieć nadzieję, że dana osoba rzeczywiście wyśle ​​twoje buty. Alternatywnie możesz spotkać się z kupującym osobiście, ale jest to do pewnego stopnia ryzykowne i istnieje szansa, że ​​po prostu nie będą chcieli podróżować do fizycznego miejsca spotkania.

Dziś sytuacja uległa znaczącej zmianie – w Internecie ustanowiono gwarancje, które chronią kupującego przed oszustwem. Następnie są strony internetowe eCommerce, które mają własne gwarancje bezpieczeństwa i funkcje. To powiedziawszy, wciąż istnieje wielu podejrzanych sprzedawców i podróbek. Ponadto, jeśli jesteś kolekcjonerem tenisówek lub entuzjastą, znalezienie dokładnego modelu produktu w zaufanej witrynie może być niemożliwe. Dlatego być może będziesz musiał uciekać się do potencjalnie podejrzanych.

StockX został założony w 2015 roku, a jego hasłem jest „giełda rzeczy”. Ta strona internetowa sprawia, że ​​kupowanie odzieży ulicznej, zegarków, torebek od projektantów, ale przede wszystkim trampek jest bezpieczne. Usługa nie sprzedaje niczego, ale działa raczej jako pośrednik dla ciebie i danego sprzedawcy. Oczywiście w proces zaangażowane są dwie strony: kupujący i sprzedający.

Kupujący i sprzedający

Obie strony biorące udział w transakcji pieniędzy za produkt oczywiście muszą czuć się bezpiecznie i mieć określone gwarancje. Oto jak to działa.

Kupujący

StockX zasadniczo wymienia przedmioty, które detaliści mają do zaoferowania. W StockX dostępne są tysiące produktów do wyboru. Istnieją dwa sposoby zakupu konkretnego produktu: natychmiastowy zakup i zaangażowanie się w wojnę przetargową. Jeśli chcesz przedmiot natychmiast i wystarczająco źle, możesz go kupić od razu za najniższą cenę wywoławczą. Jeśli chcesz uciec od płacenia znacznie mniej, możesz złożyć ofertę i po prostu wziąć udział w wojnie licytacyjnej.

Chociaż StockX będzie wymagać podania metody płatności (karta kredytowa / debetowa lub PayPal), nie zostaniesz obciążony za oferty; tylko po zaakceptowaniu oferty.

Ale co dzieje się po udanym zakupie przedmiotu? Cóż, StockX zobowiązuje sprzedawcę do wysłania produktu w ciągu dwóch dni roboczych, co oznacza, że ​​ponoszą oni odpowiedzialność za opóźnienie wysyłki. Jest to fantastyczna korzyść, jaką oferuje StockX, ponieważ sprzedawcy zwykle spóźniają się w tym zakresie.

Następnie twój przedmiot dociera do StockX i jest dokładnie sprawdzany pod kątem autentyczności. To masło chlebowe tej firmy – upewniają się, że produkt, za który zapłaciłeś, jest w doskonałym stanie i absolutnie autentyczny. Kiedy przedmiot otrzyma zielony znacznik z napisem „zweryfikowano autentycznie”, StockX wysyła zamówienie do ciebie. Oczywiście możesz także śledzić status zamówienia online.

zwrócić na magazyniex

Sprzedawców

Jeśli masz przedmiot, który chcesz sprzedać, wystarczy wyszukać go w StockX i wybrać rozmiar. Korzystając ze strony internetowej StockX, możesz sprzedać przedmiot po najwyższej cenie, ale także podać cenę wywoławczą i po prostu poczekać, aż ktoś go kupi.

Następnie, gdy ktoś kupi Twój produkt, StockX wysyła Ci etykietę wysyłkową (już opłaconą) i dowód dostawy, który musisz dołączyć. Od tego momentu masz dokładnie dwa dni robocze na wysłanie paczki. Jeśli tego nie zrobisz, StockX pociągnie Cię do odpowiedzialności i naliczy opłatę.

Gdy produkt dotrze do StockX i zostanie sprawdzony pod kątem autentyczności i przedstawionych szczegółów, firma przekaże Ci środki i transakcja zostanie zakończona. Sprzedawca nie może zwrócić tego produktu i nie jesteś już za niego odpowiedzialny.

Jako sprzedawca musisz uiścić opłatę transakcyjną, ale jest to o wiele rozsądniejsze niż, na przykład, opłaty transakcyjne w serwisie eBay i sklepach konsygnacyjnych.

Dodatkowe informacje

Jeśli zastanawiasz się nad częścią „Stock” StockX, jest w tym logika. Tym, czego nie oferuje StockX i wielu innych pośredników, są informacje – takie jak cena detaliczna, data premiery, liczba sprzedanych jednostek, poprzednie ceny i wiele innych. Te dane pomagają kupującemu zasadniczo ocenić rynek i upewnić się, że nie przepłaci za produkt.

Jeśli zdołasz się zorientować w tej konkretnej rzeczy, zapoznasz się z danymi z poprzednich wydań i będziesz w stanie dokładnie przewidzieć przyszłą wartość wydań. W tym sensie StockX działa w pewien sposób jak giełda.

Korzystanie z StockX

Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, StockX to świetny i bezpieczny sposób na sprzedaż swoich przedmiotów, zwłaszcza jeśli mówimy o trampkach kolekcjonerskich. StockX to świetny pośrednik oferujący pewne gwarancje, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z StockX? Czy byłbyś w przyszłości? Zachęcamy do odwiedzenia sekcji komentarzy ze swoimi przeszłymi doświadczeniami, przemyśleniami, wskazówkami i pytaniami.