Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak dostosować czułość myszy w

Nie można używać komputera bez kilku dodatkowych elementów przyczepionych do komputera. Monitor jest koniecznością, ponieważ nie można kontrolować niczego na komputerze bez przeglądania menu i programów. Głośniki są również ważne, zwłaszcza jeśli planujesz oglądać Netflix na nowym komputerze. Nie możemy też zapomnieć o myszy i klawiaturze, ponieważ bez nich nie będzie można w ogóle korzystać z komputera. Podczas gdy laptopy mogą mieć te komponenty wbudowane w obudowę, jeśli używasz komputera stacjonarnego, są to absolutnie konieczne, zanim będziesz mógł uruchomić urządzenie.

Nawet jeśli używasz laptopa, zewnętrzna mysz nie jest złą rzeczą, którą masz pod ręką. W przeciwieństwie do touchpada, mysz jest znacznie bardziej dokładna, umożliwiając wykonywanie zadań, do których nie chcesz touchpada. Od gier po pracę w Photoshopie – mysz jest bardzo ważnym narzędziem dla każdego, kto próbuje poprawić swoje wrażenia z pracy z komputerem.

Oczywiście samo kupienie myszy nie wystarczy. Myszy są delikatnymi narzędziami i musisz dostosować ustawienia komputera, aby działały prawidłowo. Jeśli komputer działa powoli ze względu na czułość myszy, dostosowanie ustawień myszy to świetny sposób Windows 10 szybszy i szybszy niż wcześniej. Zobaczmy, jak dostosować czułość myszy za pomocą Windows 10

metoda 1 – Korzystanie z panelu sterowania

Większość funkcji, których można użyć, znajduje się w Panelu sterowania, podobnie jak ustawienia myszy. Możesz użyć natywnego Windows funkcja, aby ustawić szybkość wskaźnika, szybkość dwukrotnego kliknięcia, a nawet zmienić podstawowe przyciski myszy. Oto, co musisz zrobić:

  1. Naciśnij klawisze Win + R razem, aby otworzyć pole Uruchom. Wpisz „Control” i naciśnij Enter, gdy zobaczysz wyskakujące okienko Panelu sterowania. Dostęp do panelu sterowania można również uzyskać z menu Start.Sterowanie „srcset =” https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2019/07/Control.png?w=300&ssl=1 300w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2019/07/Control.png?resize=32%2C16&ssl=1 32w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2019/07/Control.png?resize=150%2C76&ssl=1 150w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2019/07/Control.png?resize=64%2C32&ssl=1 64w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 300px) 100vw, 300px "data-recalc-dims ="1„/></li>
<li>Po otwarciu Panelu sterowania wybierz „Sprzęt i dźwięk”. Następnie wybierz „Mysz” w „Urządzenia i drukarki”.<img decoding=
  2. Kliknij kartę „Opcje wskaźnika”, aby uzyskać dostęp do ustawień czułości myszy. Suwak „Ruch” pozwala dowolnie zmieniać prędkość wskaźnika. Przesuń suwak w lewo lub w prawo, aż uzyskasz pożądaną czułość. Możesz także zaznaczyć pole „Zwiększ precyzję wskaźnika”, aby poprawić dokładność wskaźnika.Zwiększyć precyzję wskaźnika
  3. Możesz także dostosować kółko myszy, zwiększając lub zmniejszając liczbę linii pomijanych podczas przewijania. Otwórz sekcję „Kółko” i wprowadź liczbę linii, które chcesz pominąć jednocześnie w polu „Przewijanie w pionie”.Przewijanie pionowe
Rekommenderad:  Jak zapisać GIF w HD?

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z wynikowego wzrostu czułości myszy, możesz spróbować zastosować następującą metodę.

metoda 2 – Korzystanie z Edytora rejestru

Edytor rejestru może również pomóc zwiększyć czułość myszy, ale jest nieco bardziej techniczny i skomplikowany. Musisz także być bardzo ostrożny podczas wprowadzania zmian, ponieważ może to spowodować uszkodzenie plików systemowych, jeśli zmienisz nieprawidłowe pliki rejestru.

Musisz znaleźć plik, który obsługuje ustawienia prędkości myszy i zwiększyć czułość tak daleko, jak to możliwe. Jeśli podniesiesz wartość powyżej zalecanego poziomu, mysz może stać się wolniejsza niż wcześniej.

Oto, co musisz zrobić:

  1. Naciśnij jednocześnie klawisze Win + R, aby uzyskać dostęp do pola Uruchom. Wpisz „regedit” i naciśnij klawisz Enter. Gdy pojawi się monit Kontrola konta użytkownika, kliknij „Tak”, a otworzy się Edytor rejestru.
  2. Wybierz „Plik” w lewym górnym rogu okna i wybierz „Eksportuj”, aby wykonać kopię zapasową rejestru, jeśli coś się pomieszało. W ten sposób zawsze możesz przywrócić rejestr do tego momentu i cofnąć wszelkie potencjalne błędy, które możesz popełnić.
  3. W lewym oknie Edytora rejestru znajdź następujący wiersz: „Komputer> HKEY_CURRENT_USER> Panel sterowania> Mysz.”
  4. Po przejściu do pliku rejestru przesuń kursor na prawą stronę i wybierz „MouseSpeed”. Po otwarciu okna wpisz liczbę 2 gdzie jest napisane „Dane wartości”. Kliknij „OK”, aby zapisać zmiany.
  5. Znajdź i wybierz „MouseThreshold1” i zmień „Dane wartości” na 0. Kliknij OK."
  6. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać „MouseThreshold2”, a także ustawić „Dane wartości” na 0. Kliknij OK."
  7. Jeśli wykonałeś każdy krok, czułość myszy powinna być ustawiona na wartość maksymalną. Zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

metoda 3 – Używanie przycisku DPI myszy

Technicznie rzecz biorąc, ta metoda jest najłatwiejsza ze wszystkich, ale nie jest to możliwe, jeśli nie masz przycisku DPI na myszy. Ta funkcja jest dostępna u myszy do gier, ale większość myszy biurowych nie ma przycisku DPI.

Rekommenderad:  Jak wyłączyć opóźnienie przy uruchomieniu o Windows 10

Korzystanie z przycisku DPI myszy

W zależności od myszy przycisk DPI ma pomiędzy 3 i 7 różne tryby. Czułość myszy zależy od liczby kropek na cal (DPI) wytwarzanych przez laser na myszy. Myszy do gier zaczynają się od 700-800 DPI i mogą mieć do 3000-4500 DPI. Naciśnij przycisk DPI podczas przesuwania wskaźnika, aż osiągniesz żądaną prędkość.

Gotowy do startu start!

Teraz, gdy znasz trzy różne sposoby zmiany czułości myszy Windows 10, jesteś gotowy, aby pokazać swoje umiejętności nawigacji i celowania. Korzystając z drugiej metody, należy utworzyć punkt przywracania rejestru komputera na wypadek przypadkowego pomieszania plików rejestru.

Jakiej metody używasz do zmiany czułości myszy? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Table of Contents