Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak dostosować Nova Launcher jak profesjonalista

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dostosować Nova Launcher jak profesjonalista

Kiedy robiliśmy recenzję Androida One, nasz redaktor w , Aditya Shenoy słusznie ujął to następująco: „” Jest oczywiste, że w końcu będziesz chciał wyłamać się ze standardowego wyglądu i mieć własny zestaw dostosowań. Pierwszą logiczną rzeczą, jakiej możesz szukać, jest zmiana programu uruchamiającego. Kiedy szukasz słowa kluczowego „launcher” w Google Play Store, znajdziesz dziesiątki dziwnych wyrzutni. Firma Google niedawno wkroczyła do gry uruchamiającej, która udostępnia standardowy interfejs Androida każdemu telefonowi z systemem Android KitKat. Ale nie pozwoli Ci to na żadne kosmetyczne zmiany poza zmianą tapety! A co, jeśli chcesz mieć pełną kontrolę, na przykład zmianę ikon lub przydatną kontrolę gestami? Możesz zainstalować Launcher Novy.

Nova Launcher istnieje już od dłuższego czasu. To był mój ulubiony program uruchamiający ze względu na fajny zestaw funkcji, który mi dał. Kto nie chciałby w pełni konfigurowalnego programu uruchamiającego z możliwością uruchomienia asystenta głosowego „OK, Google”? Deweloper jest również o krok od wprowadzenia ogromnych aktualizacji projektowania materiałów.

Pozwala głęboko zanurzyć się w doskonałej obsłudze użytkownika, której szukasz. Większość funkcji zostanie zablokowana, ponieważ wymagają zakupu wersji premium Nova. Zdecydowanie zalecamy zakup tego programu uruchamiającego za 200 Rs (lub 0,00 USD).4), zaufaj nam – zdecydowanie jest warty każdej wydanej złotówki.

Po pierwszym uruchomieniu Nova wita Cię podstawowy, standardowy interfejs. Możesz także użyć Nova jako domyślnej aplikacji uruchamiającej, przechodząc do -> i wybierając Nova Launcher. Jeśli na ekranie głównym poprzedniego programu uruchamiającego miałeś skróty do aplikacji i widżety, które chcesz, aby Nova skopiowała je w dokładnym układzie, możesz wybrać opcję . Wolałbym jednak zacząć od nowa.

Będziemy często nawigować do Ustawień Nova, a najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego jest przesunięcie w górę ikony uruchamiania aplikacji lub długie naciśnięcie pustego miejsca na ekranie głównym i naciśnięcie ikony w kształcie klucza. Będziemy krok po kroku wyjaśniać każde obecne ustawienie, aby zapewnić Ci lepsze wrażenia.

 • Możesz ustawić pasek wyszukiwania Google jako opcjonalny. Istnieje opcja przełączania wyglądu paska wyszukiwania trwałego; Nova pozwala zmienić rozmiar paska Google do czegoś tak małego jak mały przycisk. Można to wyłączyć, ponieważ masz także funkcję wykrywania słów kluczowych dla polecenia „OK, Google” i zawsze możesz uruchomić wyszukiwanie w Google Now, naciskając i przesuwając w górę przycisk strony głównej. Jeśli jednak od czasu do czasu w dużym stopniu polegasz na wyszukiwarce Google, warto ją włączyć. (Wolę wygląd Ice Cream Sandwich od płaskiego wyglądu Lollipop, aby uzyskać minimalistyczny wygląd)
 • Jeśli chcesz mieć wiele ikon na ekranie głównym, sensowne będzie posiadanie mniejszych ikon. Możesz dostosować wysokość i szerokość marginesów za pomocą 5 rzędy i 6 kolumny, mały margines wysokości w połączeniu z usuniętym trwałym paskiem Google, masz teraz dodatkową szóstą siatkę na ikony. Jeśli jest odwrotnie, tj. jeśli wolisz mniej ikon na ekranie głównym, wybierz opcję Marginesy wysokości i szerokości i ustaw siatkę pulpitu za pomocą 5 rzędy z 5 kolumny.
 • Możesz mieć tyle, ile 9 ekrany główne za pomocą Nova Launcher. Jeśli wybierzesz mniejszą liczbę ekranów, animacja przewijania tapety i animacja przejścia będą zazwyczaj bardzo agresywne. Sugerujemy więc, żebyś przynajmniej miał 3 ekrany. A skoro już o tym mowa, możesz zmienić styl wskaźników pokazujących, na którym ekranie się znajdujesz.
 • Darmowa wersja Nova ma tylko 3 animacje przejść podczas poruszania się po ekranach głównych. Ale kiedy kupisz wersję Prime, zapoznasz się z około 12 efektami, które z pewnością wzbudzą zdziwienie. Podoba nam się efekt Zoom Fade, ponieważ jego styl jest mniej agresywny i gładki w dotyku (możesz bawić się efektem, przesuwając palcami w lewo i w prawo po oknie demonstracyjnym). Istnieją nawet przyciągające wzrok efekty, takie jak Rzut, Odwróć w pionie i Drzwi obrotowe, ale były one zbyt jazzowe jak na nasz gust.
 • Przewijanie tapety powinno być wyłączone, jeśli masz kilka ekranów głównych. Ustaw opcję Odwróć lub Wymuś, jeśli masz więcej niż 5. Włącz funkcję Infinite Scroll, która umożliwi szybszą nawigację; zasadniczo zapętla wszystkie ekrany, więc dotrzesz do pierwszego ekranu, gdy przesuniesz palcem dalej po ostatnim.
 • W Sklepie Play dostępnych jest około 100 pakietów ikon; więcej niż wystarczające, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd swojego smartfona. Ikony Moonshine to bardzo elegancko wyglądające ikony, przypominające Lollipopa, o płaskiej konstrukcji. Ale decyzję dotyczącą ikony pozostawimy Tobie. Polecamy Moonshine nie tylko ze względu na jakość i fakt, że jest darmowy. Bardzo podobał nam się pakiet tapet, z którym jest dostarczany, oraz duża liczba aplikacji, które mają własną, niestandardową ikonę Moonshine. Jeśli ustawisz ciemniejszą tapetę, spróbuj także zmienić czcionkę na Jasną.
 • Nova ma fantastyczny wygląd folderów, który możesz wybrać. Dostępne są opcje wyboru stylów podglądu folderów, tła ikon folderów itp. Podobało nam się to, że możesz także zmienić kolor tła z białego na dowolny! Zachowaj ostrożność przy wyborze poziomu przezroczystości, ponieważ przy dużej przezroczystości może wyglądać bałagan. Dostępna jest także funkcja automatycznego obracania, której brakuje w wielu programach uruchamiających Androida. Umożliwia obsługę całego programu uruchamiającego w orientacji poziomej lub pionowej, w zależności od orientacji.
 • Doki to coś, co może pomóc Ci szybko uzyskać dostęp do zestawu aplikacji. Możesz wybrać aż tyle 5 zestaw aplikacji. Po ustawieniu tej opcji wystarczy przesunąć stację dokującą i przeciągnąć i upuścić na nią ikony. Na jednym pasku umieściliśmy szereg aplikacji społecznościowych.
 • Następnie przechodzimy do dostosowywania Szuflada aplikacji. Szuflada aplikacji w standardowym systemie Android Lollipop staje się nudna bez możliwości dostosowywania. Dzięki Nova Launcherowi możesz przywrócić szufladę menu z czarnym tłem, jeśli nie podoba Ci się białe tło wprowadzone przez Lollipop. Wybierz własny kolor z odrobiną przezroczystości lub przezroczystą szufladę, aby Twoja tapeta wyróżniała się wszędzie. Masz to samo Wielkość kratownicy selektora, podobnie jak w przypadku ikon na ekranie głównym. Jeśli masz zainstalowanych wiele aplikacji, wybierz mały rozmiar. To samo Efekty przewijania są dostępne dla szuflady, która była obecna podczas przenoszenia pulpitu. Efekt In and Out wygląda bardzo atrakcyjnie. Masz również opcję przejścia w kółko w programie Google Now Launcher po dotknięciu szuflady aplikacji, która wygląda jeszcze fajniej dzięki niestandardowemu kolorowi. Ale uważaj, zastosowanie zbyt wielu animacji do wszystkiego spowoduje spowolnienie telefonu. Możesz ustawić szybkość przejścia na niską lub szybką, w zależności od wydajności telefonu. Ustaw szybkie przejścia, jeśli Twój telefon wydaje się powolny, lub zrelaksowany, jeśli telefon potrafi je płynnie uruchamiać.
 • Ustawiliśmy styl zakładki szuflady aplikacji na Małe karty z domyślnych bloków kolorów, które mogą pomieścić więcej ikon aplikacji. Większość ludzi nie dodaje widżetów codziennie, więc warto odsunąć te opcje. Włączyliśmy nieskończone przewijanie, tak jak to zrobiliśmy na komputerze, dzięki czemu nie musimy przesuwać w lewo i w prawo, aby znaleźć aplikację. Problem, z którym się spotkasz, polega na tym, że widżety będą pojawiać się w siatce aplikacji. Aby temu jednak przeciwdziałać, skorzystaliśmy z grup szuflad.
 • Grupy szuflad są wysoce opcjonalne, ale z pewnością pomogą Ci lepiej zorganizować siatkę aplikacji. Może sprawić, że zakładka widżetów zniknie, wybierając znacznik ołówka i opcję usuwania. Ustawiliśmy nasze najczęściej używane aplikacje tak, aby pojawiały się jako pierwsze, a także uporządkowaliśmy inne aplikacje tak, aby zamiast tego pojawiały się na starannie uporządkowanych listach. Moglibyśmy również ustawić foldery do tego samego celu, ale bardziej podobała nam się siatka szuflad.

Ostateczny wygląd:

Przy okazji, jeśli spodobał Ci się sposób, w jaki dostosowałem swój telefon, możesz pobrać ten wygląd i zaimportować go w Ustawieniach Nova- Link do Dropboxa.

Teraz, gdy zacząłeś już widzieć nową zmianę wizualną, której szukałeś, nadszedł czas, aby w pełni wykorzystać funkcje gestów. Nova pozwala ustawić wszystko – aplikację, skrót lub aktywność za pomocą zestawu gestów. Ustawiłem co następuje:

 • Uszczypnij: aparat
 • Pinch Out: Galeria (QuickPic)
 • Przesuń w górę: Ustawienia
 • Przesuń w dół: rozwiń Powiadomienia
 • Dwukrotne dotknięcie: najnowsze aplikacje
 • Przesuń dwoma palcami w górę: Telegram/Whatsapp
 • Przesunięcie dwoma palcami w dół: aktywność dodawania karty Trello (ponieważ często korzystamy z Trello)
 • Dwa palce w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: Jasność (Działania>SystemUi>Jasność)
 • Dwa palce zgodnie z ruchem wskazówek zegara: wybrana aplikacja

Dzięki temu zestawowi możesz wykonać kopię zapasową pliku konfiguracyjnego na swoim urządzeniu, który można później wykorzystać do zaimportowania wszystkich tych ustawień do innego urządzenia z uruchomionym Nova Launcher. W połączeniu z kilkoma dobrymi widżetami zegara, widżetami kalendarza itp. możesz mieć w pełni spersonalizowany telefon, zaprojektowany przez Ciebie dla Twojej wygody.

Table of Contents