Jak dostosować wyświetlanie prezentera w Keynote

Dostosuj wyświetlanie Prezentera w Keynote Mac

Czy prezentujesz wiele pokazów slajdów za pomocą Keynote, a przynajmniej na tyle, że chcesz ułatwić sobie życie? Jednym ze sposobów jest skorzystanie z funkcji notatek prezentera, ale innym jest dostosowanie wyświetlania prezentera.

Kiedy wyświetlasz prezentację w Keynote, możesz skonfigurować ekran, który widzisz jako prezentera. Niezależnie od tego, czy chodzi o wygodę, czy łatwy dostęp do przedmiotów, skonfigurowanie tego widoku dla tego, co działa najlepiej, może doprowadzić do udanej prezentacji.

Jeśli więc chcesz poprawić swój następny pokaz slajdów, oto jak dostosować wyświetlanie prezentera w Keynote na Macu, a także na iPhonie i iPadzie.

Dostosuj ekran prezentacji Keynote na komputerze Mac

Otwórz pokaz slajdów w Keynote. Możesz albo odtworzyć prezentację, skorzystać z trybu Przećwicz pokaz slajdów lub przejść od razu do dostosowywania wyświetlacza za pomocą jednej z tych opcji.

#1 Kliknij Grać przycisk na pasku narzędzi.

#2 Kliknij Grać na pasku menu i wybierz Odtwarzanie pokazu slajdów lub Próba pokazu slajdów.

#3 Kliknij Grać na pasku menu i wybierz Dostosuj wyświetlanie prezentera.

Jeśli wybierzesz #3, przejdziesz bezpośrednio do opcji dostosowywania i pominiesz pierwszą grupę ustawień, którą możesz dostosować.

W tym samouczku dostosujemy sposób wyświetlania za pomocą #1 lub #2 powyżej, aby zobaczyć pierwszą grupę ustawień.

1) Na ekranie prezentera kliknij przycisk Opcje układu przycisk u góry. To jest kwadrat po prawej stronie Wsparcie przycisk (znak zapytania).

2) Tutaj możesz zaznaczyć lub odznaczyć dostępne elementy. Obejmuje to bieżący slajd, następny slajd, notatki prezentera, wskaźnik gotowości, zegar i minutnik.

Jeśli sprawdzisz ustawienie Timer, możesz wybrać wyświetlanie czasu, który upłynął lub pozostały. To świetny sposób na pozostawanie na dobrej drodze dzięki dłuższym prezentacjom.

Dostosuj opcje układu prezentacji Prezentera Keynote Mac

3) Aby zmienić układ wyświetlacza, kliknij Dostosuj wyświetlanie prezentera w tym małym oknie.

4) Zobaczysz te same pola wyboru i możesz je tutaj dostosować, jeśli chcesz.

Ponadto możesz przenosić, zmieniać rozmiar i pozycjonować elementy, a także zmieniać wygląd notatek prezentera.

Dostosuj Keynote Mac prezentacji

Przenieś przedmioty: Kliknij i przeciągnij elementy do różnych lokalizacji na ekranie. Domyślnie etykiety slajdów przesuwają się wraz z nimi, ale możesz przeciągnąć etykietę osobno, jeśli chcesz. Aby przenieść wiele elementów jednocześnie, przytrzymaj klawisz Command i kliknij każdy z nich. Następnie możesz przenieść wybraną grupę.

Zmień rozmiar przedmiotów: Przeciągnij narożnik lub krawędź elementu, aby zmienić jego rozmiar. Aby zachować proporcje elementu podczas zmiany jego rozmiaru, przytrzymaj klawisz Shift podczas przeciągania. Aby proporcjonalnie zmienić rozmiar od środka elementu, przytrzymaj klawisze Shift i Option podczas przeciągania.

Automatycznie pozycjonuj elementy: Kliknij Użyj automatycznego układu przycisk.

5) Po zakończeniu dostosowywania wyświetlacza kliknij ok.

Dostosuj ekran prezentacji Keynote na iPhonie i iPadzie

Chociaż łatwiej jest przedstawić pokaz slajdów Keynote na komputerze Mac, moim zdaniem może to nie być dla Ciebie opcja. Oto więc kroki, aby uzyskać dostęp do ustawień dostosowywania wyświetlacza prezentera na iPhonie i iPadzie.

1) Jeśli podłączony jest zewnętrzny wyświetlacz, dotknij Grać. Jeśli nie, wybierz dotknij Więcej przycisk (trzy kropki) w prawym górnym rogu i wybierz Próba pokazu slajdów.

2) W prawym górnym rogu dotknij prostokąt wyświetla opcje układu. To jest po lewej stronie X aby zatrzymać pokaz slajdów.

Stuknij widok układu, którego chcesz użyć, z opcji takich jak bieżący lub następny slajd, slajdy z notatkami lub tylko notatki.

Dostosuj opcje układu prezentacji Prezentera Keynote iPad

3) Poniżej Notatki prezentera, możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki swoich notatek lub odwrócić te kolory.

Domyślnie zegar wyświetla się u góry. Jeśli go dotkniesz, przełączy się on na licznik czasu, który upłynął.

Dostosuj prezentację Timer prezentacji Keynote iPad

Nie masz tylu opcji dostosowywania wyświetlania prezentera na iPhonie i iPadzie, jak na Macu. Ale te, które masz, powinny pomóc Ci uzyskać wyświetlacz w sposób, który Ci odpowiada.

Podsumowując

Po drobnych zmianach możesz stworzyć idealny ekran prezentacji, aby poruszać się po pokazie slajdów Keynote. Czy zamierzasz pamiętać o tych opcjach podczas następnej prezentacji?

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz, jak dodać tła i obramowania do slajdów Keynote lub uzyskać więcej przestrzeni roboczej wokół slajdów.