Jak drukować z iPhone'a lub iPada

Nawet gdy potrzeba drukowania dokumentów, wznowień, wskazówek lub zdjęć maleje z powodu coraz bardziej cyfrowego świata, wciąż istnieją chwile, w których wystarczy tylko wydruk. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz potrzebę drukowania z urządzenia z systemem iOS, jest to niezwykle łatwe. AppleWydanie AirPrint w 2010 roku, a następnie włączenie go do setek drukarek na całym świecie, uczyniło Wi-Fi nowym złotym standardem, jeśli chodzi o drukowanie. A co się stanie, jeśli nie możesz znaleźć drukarki obsługującej AirPrint? Czytaj dalej i dowiedz się.

Znajdowanie drukarki AirPrint

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość nowoczesnych drukarek z wbudowanym Wi-Fi ogólnie obsługuje AirPrint. Drukarki mogą zaczynać się już od Od 30 do 40 USD Amazon, a to tylko gołe kości. Droższe drukarki mogą sięgać setek dolarów. Najtrudniejszą częścią całego procesu drukowania może być wybór nowej drukarki zamiast samego drukowania.

Jak drukować z drukarki Iphone

Drukuj za pomocą AirPrint

Po zidentyfikowaniu drukarki drukowanie z iPhone'a lub iPada jest prawie takie samo. Główną różnicą będzie położenie przycisku „Udostępnij”, który wygląda jak kwadrat ze strzałką w górę wychodzącą ze środka. Warto zauważyć, że ten przycisk może przełączać pozycje między trybem pionowym a poziomym. Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby sprawdzić kilka pierwszych kroków.

Jak drukować z iPhone Sharebutton

Połącz z Wi-Fi

Ten krok jest chyba najbardziej krytyczny. Aby korzystać z AirPrint, zarówno drukarka, jak i iPhone lub iPad muszą być podłączone do tej samej sieci bezprzewodowej. Konfiguracja drukarki w sieci Wi-Fi różni się w zależności od producenta, ale konfiguracja Wi-Fi na urządzeniach z systemem iOS jest w tym momencie dość dobrze znana. Po nawiązaniu połączenia z siecią bezprzewodową nadszedł czas, aby wybrać odpowiednią drukarkę w urządzeniu.

Wybierz odpowiednią drukarkę

Zaskakujące jest to, że konfigurowanie drukarki nie odbywa się nigdzie w backendie ani za pomocą ustawień, ale w obrębie dowolnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu z iOS. Najłatwiejszą metodą jest przejście do Safari i wyświetlenie strony internetowej, którą chcesz wydrukować; mimo to tak naprawdę nie będzie drukować. Tutaj klikniesz wspomniany wcześniej przycisk menu „Udostępnij”.

Przewiń, aż zobaczysz opcję „Drukuj” na arkuszu udostępniania. Wybierz i przejdziesz do innego ekranu, na którym możesz wybrać drukarkę, liczbę kopii i kilka dodatkowych opcji, takich jak kolor, czarno-biały, jednostronny itp.

Jak wydrukować opcje iPhone'a

Jeśli stukniesz etykietę „Drukarka” i wszystko inne skonfigurujesz poprawnie przez Wi-Fi, powinieneś zobaczyć, jak dostępna drukarka się uruchamia. Stuknij, aby połączyć się z urządzeniem i wszystko gotowe.

Jak wydrukować Iphone Wybierz drukarkę

Czekaj, a co z anulowaniem?

Jeśli przypadkiem wydrukowałeś niewłaściwą stronę lub drukujesz 20 kopii zamiast dwóch, anulowanie zadania drukowania jest łatwe. Używając „przełącznika aplikacji” do przełączania się między aplikacjami, wróć do Centrum drukowania i wybierz „Anuluj drukowanie” w bieżącym zadaniu drukowania. To takie proste.

Jak drukować z iPhone'a Anuluj

Gratulacje, po raz pierwszy wydrukowałeś za pomocą AirPrint, ale co się stanie, jeśli nie masz drukarki zgodnej z AirPrint?

Aplikacje innych firm

Dobrą wiadomością dla właścicieli iPhone'ów i iPadów, którzy nie mają dostępu do AirPrint, jest to, że nadal można drukować dokumenty, zdjęcia itp. Najskuteczniejszym sposobem osiągnięcia tego jest praca z drukarką, która ma aplikację dostępną w Sklep z aplikacjami. Epson, Samsung, Canon, Brother i Hewlett Packard to jedne z najbardziej znanych firm obsługujących drukowanie z systemu iOS za pomocą aplikacji innych firm.

Konfiguracja tych aplikacji różni się w zależności od pliku do pobrania, ale każda aplikacja połączy się z siecią Wi-Fi i jej drukarką (drukarkami). Po potwierdzeniu prawidłowego nawiązania połączenia drukowanie odbywa się podobnie jak w przypadku drukowania z obsługą AirPrint.

1. Określ, co chcesz wydrukować, za pomocą przycisku udostępniania iPhone'a lub iPada. Ponownie, każde urządzenie ma przycisk udostępniania umieszczony w różnych częściach ekranu, ale poza tym żadne inne zmiany nie zostaną rozpoznane między iPhonem a iPadem.

2. Wybierz drukarkę na tym samym ekranie, który znajdziesz w drukarkach AirPlay. Nic nie zmienia się w rzeczywistości w zależności od typu drukarki, na której drukujesz.

3. Wybierz liczbę kopii, dotykając strzałek dodawania lub odejmowania.

4. Drukuj – to takie proste.

Jak wydrukować Iphone Third Party

Wniosek

Ostatecznie niewiele urządzeń ułatwia drukowanie niż iPhone lub iPad. AppleKomunikat marketingowy „to po prostu działa” nie zawsze jest prawdziwy, ale w przypadku drukowania za pośrednictwem AirPrint jest absolutnie taki. I nawet jeśli AirPrint nie jest dostępny, Apple nadal sprawia, że ​​bardzo łatwo jest zsynchronizować i drukować z aplikacjami innych firm. Cały proces jest wspaniały i szybki.

Czy ten artykuł jest przydatny?