Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak działa rzeczywistość rozszerzona (AR)?

Rzeczywistość rozszerzona szybko rozwija się we wszystkich aspektach życia. Fakt ten został zbadany w tym artykule.

Zdjęcie: Goście przymierzają zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej Microsoft HoloLens podczas pokazu technologii Viva w Paryżu we Francji

Z każdym krokiem naprzód w rewolucji cyfrowej „matryca” przestaje przypominać historię, a bardziej rzeczywistość. Dzieje się tak częściowo dlatego, że inżynierowie sprzętu i twórcy oprogramowania stale udoskonalają swoje technologie rzeczywistości rozszerzonej, zawsze zacierając granicę między życiem rzeczywistym a wirtualnym, niezależnie od tego, jak bardzo Keanu Reeves stara się je rozróżnić. . Rzeczywistość rozszerzona (AR) wydaje się wkrótce rzeczywistością dla nas wszystkich.

Rzeczywistość rozszerzona łączy interaktywne elementy cyfrowe w naszych rzeczywistych środowiskach, takie jak oszałamiający zasięg wizualny, brzęczące sprzężenie zwrotne dotykowe lub inne przewidywania sensoryczne. Jeśli grałeś w Pokémon Go, widziałeś rozszerzoną rzeczywistość w akcji.

Ta gra mobilna (kiedyś bardzo popularna) umożliwiała użytkownikom oglądanie otaczającego ich świata za pomocą aparatów w smartfonach, jednocześnie wyświetlając elementy gry, w tym symbole na ekranie, punkty i zawsze nieuchwytne stworzenia Pokémon. Pozostawiają w postaci powłok, które sprawiają, że wyglądają dobrze w Twojej prawdziwej okolicy. Projekt gry był tak wciągający, że pozwolił milionom dzieci i dorosłych chodzić (i bezmyślnie potykać się) po podwórku ich prawdziwego świata w poszukiwaniu wirtualnych nagród.

Google SkyMap to kolejna dobrze znana aplikacja AR.

Gdy skierujesz aparat smartfona lub tabletu na niebo, wyświetli on informacje o konstelacjach, planetach i nie tylko. Wikitude to program, który wyszukuje informacje o punkcie orientacyjnym lub obiekcie za pomocą aparatu w smartfonie i wskazuje na niego. Potrzebujesz pomocy w wizualizacji nowych mebli w swoim salonie? Przed zakupem nowej sofy, IKEA Umieść aplikację zakrywającą tę przestrzeń, dzięki czemu możesz mieć pewność, że pasuje.

Ale AR to coś więcej niż tylko zabawa na smartfonie. Jest to technologia stosowana w poważniejszych przypadkach, od handlu po wojnę i medycynę.

Możliwości technologii AR są nieograniczone. Jedyną niejasnością jest to, jak łatwo i szybko programiści zintegrują te funkcje z urządzeniami, z których korzystamy na co dzień.

CZYTAĆ:  Ceny Sellvia: pakiety, plan i bezpłatne wersje próbne [+ Discount]

Powiększanie naszego świata

Główną ideą rzeczywistości rozszerzonej jest umieszczenie grafiki, dźwięku i innych ulepszeń sensorycznych w środowisku świata rzeczywistego w czasie rzeczywistym lub w danej chwili. Wydaje się to bardzo proste. Poza tym, czy stacje telewizyjne nie robiły tego z grafiką od dziesięcioleci? Jednak rzeczywistość rozszerzona jest bardziej zaawansowana niż jakakolwiek inna technologia, którą widziałeś w telewizji. Jednak niektóre nowe efekty telewizyjne, takie jak RACEf / x i pierwsza linia w telewizyjnych meczach futbolu amerykańskiego, oba stworzone przez Sportvision, są blisko tego. Ale te systemy wyświetlają grafikę tylko dla jednego widoku. Następna generacja systemów rzeczywistości rozszerzonej wyświetla grafikę dla każdego widza.

Niektóre z najbardziej ekscytujących prac nad rzeczywistością rozszerzoną rozpoczęły się w laboratoriach badawczych na uniwersytetach na całym świecie. W lutym 2009 roku wszyscy fani Twittera podczas konferencji TED zaczęli używać Twittera jako Patti Moss. Pranav Mystery wprowadził przełomowy system rzeczywistości rozszerzonej. Opracowali się jako część grupy pośredników płynnych MIT Media Lab. Nazwali to SixthSense i chociaż projekt utknął w martwym punkcie. Zapewnia dobry przegląd tego, jak znaleźć podstawowe komponenty występujące w wielu systemach rzeczywistości rozszerzonej:

  • Kamera
  • Mały projektor
  • Smartfony
  • Lustro

Rozszerzona rzeczywistość na smartfonach

Obraz: Pokémon Go. Gra Pokemon Go wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną zostanie rozegrana przez Nintendo na stadionie Trocadero przeciwko Wieży Eiffla 8 września 2016 r. w Paryżu. Ta gra pozwala graczom polować na wirtualne stworzenia rozsiane na smartfonach lub tabletach w przestrzeni publicznej.

W Holandii właściciele telefonów komórkowych mogą pobrać aplikację Layar, która wykorzystuje aparat telefonu i funkcje GPS do gromadzenia informacji o okolicy. Layar następnie wyświetla informacje o restauracjach lub innych obiektach w okolicy i umieszcza tę informację na ekranie telefonu. Możesz nawet odebrać telefon w budynku, a Layar poinformuje Cię, czy firmy zatrudniają w tym budynku. Może też uda mu się znaleźć zdjęcia budynku w serwisie Flickr lub znaleźć jego historię w Wikipedii.

Layar nie jest jedyną aplikacją tego typu. W październiku 2018 r. Mural Arts Philadelphia stworzył gigantyczny interaktywny mural plenerowy. Widzowie kierowali swoje smartfony na fragmenty muralu, a następnie oglądali różne hologramy i słuchali dopasowanej do nich muzyki, aby doświadczyć całkowicie wciągającego doświadczenia artystycznego. I w spełnieniu marzenia science-fiction widzowie mogą teraz odtwarzać Holochess „Gwiezdne Wojny” bezpośrednio na swoich telefonach z pełną grafiką i futurystycznymi dźwiękami.

Pracownicy służby zdrowia mogą wkrótce polegać na AR zasilanym smartfonem. Firma o nazwie Tissue Analytics opracowuje aplikację, która pomaga lekarzom. Pielęgniarki korzystają z telefonów, aby szybko identyfikować różne rodzaje ran, co pozwala na szybszą diagnozę i skuteczniejszą opiekę.

CZYTAĆ:  Model biznesowy Tytana | Jak Titan zarabia pieniądze

Rozszerzona rzeczywistość w wojsku

Obraz: Agresywna gra wideo z kontrolerem broni. Jakub Ginda używa elitarnego kontrolera karabinu szturmowego armii amerykańskiej do grania w grę wideo. Znaleziono wiele zastosowań wojskowych dla gier wideo typu strzelanki pierwszoosobowe.

Wojsko było jednym z pierwszych użytkowników technologii gier. Kto widział szkolenie żołnierzy na wojnę w realistycznym, ale bezpiecznym środowisku. I wojsko prawdopodobnie zrobi to samo z AR.

Żołnierze zanurzają się w bardziej wciągające pole bitwy, podkreślone ekranami hełmów, inteligentnymi okularami i nie tylko.

Kanadyjska firma sprzedała armii amerykańskiej urządzenia wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną. Firma produkuje wyświetlacz na głowie – urządzenie, które ma nam przybliżyć wirtualną Rzeczywistość – które umieszcza informacje o Twoim świecie. Weźmy pod uwagę grupę żołnierzy prowadzących rozpoznanie w kryjówce opozycji. Wyświetlacz Head-up wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną może wyświetlać mapy, widoki satelitarne lub UAV bezpośrednio w polu widzenia żołnierza.

Zidentyfikowaliśmy niektóre z wielu nurtów i rozwijających się zastosowań rzeczywistości rozszerzonej. Przyjrzyjmy się ograniczeniom tej technologii i temu, co będzie miała w przyszłości.

Rewolucja mobilna AR

Możemy kontynuować przykłady aplikacji rzeczywistości rozszerzonej na smartfony, ale aplikacje te pojawiają się i znikają szybko. Być może bardziej niezwykły jest fakt, że programiści są tak pewni sukcesu AR, że budują urządzenia poprawiające doświadczenia AR.

Dwóch potężnych liderów technologii – Apple i Google – nadal udoskonala swoje urządzenia mobilne, aby spełniały potrzeby oprogramowania specyficznego dla AR. Te komputery kieszonkowe z szybszymi procesorami dla iPhone’a, iPada i całej Galaxy smartfonów z systemem Android są teraz wystarczająco wydajne, aby obsługiwać różne aplikacje wymagające dużej ilości danych, w tym aplikacje obsługujące AR. Wraz z nieuniknioną ekspansją sieci danych 5G szybciej. Urządzenia te mogą wysyłać i odbierać niesamowite ilości danych, dzięki czemu AR jest szybsza i lepsza niż kiedykolwiek.

Ograniczenia i przyszłość rzeczywistości rozszerzonej

Rzeczywistość rozszerzona wciąż ma pewne wyzwania do pokonania. Na przykład ludzie mogą nie chcieć polegać na swoich smartfonach, które często mają małe ekrany przechowujące informacje. Z tego powodu urządzenia do noszenia, takie jak soczewki i gogle rzeczywistości rozszerzonej, zapewniają użytkownikom wygodniejszy i szerszy widok na otaczający ich świat.

Wkrótce być może będziesz mógł grać w grę strategiczną czasu rzeczywistego na swoim komputerze lub możesz zaprosić przyjaciela, założyć okulary rzeczywistości rozszerzonej i grać przy stole przed sobą.

CZYTAĆ:  Bezpłatny przewodnik po tworzeniu stron internetowych w języku Python

Istnieje coś takiego jak nadmiar informacji. Tak jak niepokojące jest uzależnienie od smartfonów i Internetu, nadmierne poleganie na rzeczywistości rozszerzonej może oznaczać, że ludzie tracą to, co mają przed sobą. Niektóre osoby mogą preferować korzystanie z aplikacji AR na iPhone’a zamiast korzystania z doświadczonego przewodnika, nawet jeśli mogą zapewnić osobistą interakcję i dotyk, które nie są dostępne w aplikacji komputerowej. Są też chwile, kiedy woli się prawdziwą tablicę rejestracyjną na budynku niż wirtualną tablicę rejestracyjną, do której mają dostęp tylko osoby posiadające określone technologie.

Istnieją również obawy dotyczące prywatności. Oprogramowanie do rozpoznawania obrazów z AR już wkrótce umożliwi nam kierowanie telefonów w stronę osób, nawet obcych. I natychmiast zobacz informacje o ich profilach na Facebooku, Twitterze, Amazonie, LinkedIn i innych profilach online. Dzięki wielu z tych usług ludzie mogą dobrowolnie umieścić swoje dane w Internecie. Jednak spotkanie kogoś, kto od razu ma wiele informacji na temat Twojego życia i pochodzenia, może być niepożądanym szokiem.

Pomimo tych obaw wyobraź sobie możliwości: możesz dowiedzieć się wielu rzeczy o mieście, w którym mieszkasz od lat, po prostu kierując telefon AR na pobliski park lub budynek. Jeśli pracujesz na budowie, możesz zapisywać materiały, korzystając z wirtualnych znaczników, aby określić, gdzie należy umieścić belkę lub które podparcie konstrukcyjne sprawdzić.

Archeolodzy pracujący na zmiany i zbierający szkielety dinozaurów mogą umieszczać wirtualne „notatki” na kościach zespołu, a artyści mogą tworzyć wirtualne graffiti. Lekarze mogą tworzyć cyfrowe obrazy promieniowania, aby uzyskać większy realizm. X zakrywa pacjenta na manekinie.

Wniosek

W ciągu najbliższych kilku lat prawdopodobnie będziemy świadkami skokowego rozwoju koncepcji AR w zakresie oprogramowania i sprzętu. Oraz duża ilość nowych aplikacji. Można powiedzieć, że przyszłość rozszerzonej rzeczywistości jest na tyle jasna, że ​​potrzebne będą nam także cienie i okulary AR.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania