Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak edytować nagłówek w WordPressie – 3 proste metody

Co to jest nagłówek WordPress?

Nagłówek to pierwszy element Twojej witryny, który widzi większość odwiedzających. Zwykle w nagłówku znajduje się logo Twojej witryny i menu, które stanowią część każdej strony. Jeśli nie wiesz, jak edytować nagłówek WordPressa, przeczytaj ten artykuł do końca.

WordPress umożliwia edycję nagłówka witryny na kilka sposobów. Prawie każdy motyw ma unikalny projekt nagłówka, który można dostosować ręcznie. Możesz także skorzystać z zestawu narzędzi udostępnianych przez dużą społeczność WordPress.

W tym artykule pokażę cztery sposoby edycji nagłówka WordPress, zarówno z wtyczkami, jak i bez nich.

Jeśli potrzebujesz silnego i szybkiego back-hosta do hostowania swojej witryny WordPress, możesz odwiedzić plany hostingowe Ded9.com.

1. Edycja nagłówka za pomocą WordPress Customizer (dostosowywanie)

WordPress Customizer to wbudowane narzędzie, które pozwala edytować globalne elementy Twojej witryny. Za pomocą modułu dostosowywania możesz edytować nagłówki, stopki, typografię, menu i inne kluczowe elementy swojej witryny.

Aby uzyskać dostęp do modułu dostosowywania, przejdź do pulpitu nawigacyjnego i kliknij Wygląd > Dostosuj. Moduł dostosowywania wyświetla menu opcji po lewej stronie i podgląd Twojej witryny po prawej:

Pamiętaj, że możesz użyć aktywnego motywu bloku, jeśli nie widzisz opcji Dostosowywanie na pulpicie nawigacyjnym. Aby edytować nagłówek tego typu motywu, musisz użyć pełnego edytora witryny, który omówimy w następnej sekcji.

W Konfiguratorze powinna pojawić się opcja nagłówka. Czasami opcja ta może być widoczna od razu, jak w powyższym przykładzie. W innych przypadkach może być konieczne przejście do podmenu. Na przykład niektóre motywy umieszczają opcje nagłówka w Opcjach układu lub czymś podobnym.

Po znalezieniu opcji nagłówka motywu opcje, które teraz zobaczysz, zależą od używanego motywu. Na przykład nasz motyw Neve zawiera opcje zmiany logo, koloru nagłówka i menu wyświetlanego w tej sekcji:

Neve oferuje również zbiór elementów, które możesz dodać do nagłówka za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść”. Wybierz dowolne elementy w sekcji Dostępne komponenty i przeciągnij je do wierszy nagłówka na dole modułu dostosowywania. Neve umożliwia dodanie do trzech rzędów elementów w nagłówku i umieszczenie elementów w dowolnej pozycji:

Po skonfigurowaniu nagłówka zapisz zmiany w szablonie, klikając przycisk Publikuj w górnej części modułu dostosowywania.

Pamiętaj, że wszelkie zmiany wprowadzone za pomocą modułu dostosowywania będą miały zastosowanie tylko do aktywnego motywu. Jeśli zmienisz motywy, musisz ponownie edytować nagłówek WordPress.

2. Korzystanie z pełnej edycji witryny

Pełna edycja witryny to nowsza funkcja, która umożliwia edycję szablonów motywów za pomocą Edytora bloków. Działa to tylko w przypadku motywów blokowych, więc może być dostępne w Twojej witrynie lub nie.

Aby sprawdzić, czy Twój motyw obsługuje pełną edycję witryny, otwórz menu Wygląd i poszukaj opcji Edytor:

Wybierz tę opcję, aby otworzyć Edytor bloku. W ten sposób będziesz edytować szablony motywów zamiast stron lub postów.

Domyślnie edytor otwiera szablon strony głównej, który musi zawierać element nagłówka:

Należy pamiętać, że niektóre bloki pojawiają się tylko jako elementy zastępcze podczas edycji całej witryny. Dzieje się tak, ponieważ to narzędzie nie służy do edycji pojedynczych bloków, ale całego układu.

Edytując nagłówek masz pełną kontrolę nad blokami i elementami, które powinny się w nim znaleźć. Jeśli otworzysz narzędzie Widok listy, możesz zobaczyć zestawienie bloków aktualnie zawartych w nagłówku:

W tym momencie możesz dodawać lub usuwać bloki z nagłówka. Aby usunąć lub edytować istniejący blok, zaznacz go i skorzystaj z menu kontekstowego, które pojawi się na ekranie:

Po wybraniu bloku możesz go edytować za pomocą menu Ustawienia bloku po prawej stronie ekranu. To menu zazwyczaj zawiera opcje stylu i różni się w zależności od edytowanego bloku:

Wybierz element Nagłówek, aby dodać nowy blok i poszukaj ikony znaku plus. Ten przycisk otworzy menu, które pozwala wybrać, który blok ma zostać dodany:

Kolejną przydatną funkcją pełnego edytora witryny jest możliwość wizualnej edycji menu. W tym celu należy wybrać menu za pomocą bloku nawigacyjnego. Zobaczysz opcję dodania nowych linków, utworzenia nowego menu i przełączania się pomiędzy istniejącymi linkami:

Kiedy będziesz zadowolony ze zmian nagłówka WordPress, kliknij Zapisz. Spowoduje to zapisanie zmian w formacie nagłówka motywu i automatyczne odzwierciedlenie ich w Twojej witrynie.

3. Edytuj nagłówek za pomocą narzędzia do tworzenia stron WordPress

Niektóre wtyczki do tworzenia stron WordPress oferują opcje edycji nagłówka WordPress. Na przykład Elementor Pro zawiera narzędzie do tworzenia motywów, do którego można uzyskać dostęp dzięki licencji premium.

Jeśli nie masz dostępu do Elementor Pro, możesz użyć bezpłatnej wtyczki, takiej jak wtyczka Elementor Header & Footer Builder na WordPress.org.

Pokażemy Ci, jak to zrobić, korzystając z Elementora Pro i jego funkcji Theme Builder. W praktyce Elementor Theme Builder działa podobnie do pełnej edycji witryny.

Aby uzyskać dostęp do Kreatora motywów, przejdź do Szablony > Kreator motywów. Wybierz opcje nagłówka w sekcji CZĘŚCI WITRYNY i poszukaj szablonów po prawej stronie. Powinien istnieć tylko jeden szablon nagłówka i możesz kliknąć przycisk edycji obok niego:

Spowoduje to uruchomienie edytora Elementora. Stąd możesz zbudować nagłówek przy użyciu bloków Elementora lub gotowych szablonów importu. Klikając ikonę folderu w treści edytora, możesz zobaczyć, do jakich szablonów nagłówków masz dostęp:

Jeśli korzystasz z Elementora, zalecamy korzystanie z tych szablonów. Ponieważ pozwala przetestować kilka stylów nagłówków, które możesz edytować, dodając lub dostosowując moduły:

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z używaniem Elementora, ten kreator stron umożliwia wybieranie modułów za pomocą menu po lewej stronie. Możesz przeciągnąć te moduły na swoją stronę, która pojawi się w podglądzie po prawej stronie.

Korzystając z Kreatora motywów, edytujesz tylko określony szablon motywu. Nadal możesz jednak korzystać z pełnych modułów i opcji konfiguracyjnych oferowanych przez Elementor.

Po edycji szablonu nagłówka zapisz go za pomocą przycisku Publikuj. Następnie Elementor poprosi Cię o wybranie stron, na których pojawi się szablon:

Wniosek

Edycja nagłówka WordPress jest łatwiejsza, niż można się spodziewać. Dzieje się tak, ponieważ WordPress oferuje szeroką gamę opcji dostosowywania tego elementu, od wbudowanych ustawień motywu po narzędzia do tworzenia stron. Wystarczy, że znajdziesz opcję, w której będziesz czuł się komfortowo i możesz zabrać się do pracy.

Pobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie HuaweiPobierz zerowe motywy WordPressudemy do pobrania za darmo