Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak edytować obrazy w Edge przed ich pobraniem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak edytować obrazy w Edge przed ich pobraniem

Edycja obrazów zwykle wymaga ich pobrania, co może być niewygodne. Na szczęście funkcja Edge pozwala edytować obrazy przed ich pobraniem.

Nie każde zdjęcie, które widzisz w Internecie, odpowiada Twoim oczekiwaniom. Smutne jest to, że aby edytować obraz z Internetu, musisz go najpierw pobrać. Jednak nie w przeglądarce Microsoft Edge.

Edge umożliwia szybką edycję obrazu przed jego pobraniem, co ułatwia pracę z obrazami. Ponadto nie musisz później używać innego narzędzia do edycji obrazów, chyba że chcesz wprowadzić poważne zmiany, których nie ma narzędzie do edycji Microsoft Edge.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jak uzyskać dostęp do wbudowanego edytora obrazów Microsoft Edge

Publiczna wersja Microsoft Edge nie ma edytora obrazów w momencie pisania. Dlatego będziesz musiał pobrać wersję beta przeglądarki.

Możesz pobrać wersję beta, przechodząc do strony Microsoft Edge Insider Channels, a następnie wybierz jedną z dostępnych opcji i naciśnij Pobierać. Zalecamy pobranie Edge’a z kanału Canary, ponieważ jest to jedyna wersja z tą funkcją w chwili pisania.

Wyskakujące okienko wyświetli różne opcje w zależności od systemu operacyjnego. Wybierz odpowiedni wybór i kliknij Zaakceptuj i pobierz na następnej stronie. Pobieranie rozpocznie się wkrótce. Po zakończeniu zainstaluj aplikację i otwórz ją.

Jak edytować obraz przed pobraniem w Edge

Rozpoczęcie pracy jest łatwe dzięki zainstalowanej przeglądarce Edge. Oto jak:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy obraz, który chcesz edytować. Na Macu musisz dwukrotnie kliknąć touchpad. Z menu kontekstowego wybierz Edytuj obraz.
  2. Edge otworzy okno edycji, w którym możesz dostosować obraz. Dostępne są cztery zakładki: Przytnij, Dopasowanie, Filtr i Oznaczenia. Więc jeśli potrzebujesz zrobić więcej, będziesz musiał użyć jednego z najlepszych programów do edycji zdjęć.
  3. Zacznij od przycięcia obrazu do preferowanego rozmiaru. Aby być bardziej precyzyjnym, wybierz Bezpłatny na dole, a następnie wybierz preferowany współczynnik proporcji. Na karcie przycinania możesz także obrócić obraz lub odwrócić go. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy pamiętać o najważniejszych wskazówkach dotyczących kadrowania obrazu.
  4. Gdy będziesz zadowolony z rezultatu, przejdź do zakładki Dopasowanie, gdzie możesz dostosować jasność, ekspozycję, kontrast, światła, cienie, kolor i więcej. Pamiętaj, że możesz kliknąć i przytrzymać obraz w dowolnym momencie, aby wyświetlić jego oryginalną wersję.
  5. W przypadku szybkich korekt zalecamy skorzystanie z karty Filtr zawierającej gotowe filtry, które można zastosować do obrazu. Narzędzie pozwala również dostosować intensywność filtrów.
  6. Następnie kliknij Narzut kartę, jeśli chcesz dodać adnotację do obrazu.
  7. Po zakończeniu edycji kliknij przycisk Ratować przycisk i wybierz Ratować aby pobrać obraz lub Zapisz w schowku jeśli chcesz skopiować obraz i wkleić go w innym miejscu.
  8. Kliknij X w prawym górnym rogu i wybierz Zrezygnować aby zamknąć edytor.
Rekommenderad:  Jak włączyć Telnet w Windows 10

Jeśli w dowolnym momencie chcesz cofnąć lub powtórzyć czynność, użyj metody Cofnij I Przerobić przycisk obok Resetowanie przycisk. Przycisk Resetuj to podstawowe rozwiązanie, jeśli chcesz zacząć od nowa.

Nie musisz pobierać obrazów przed edycją

Wbudowany edytor obrazów Microsoft Edge zmienia zasady gry, umożliwiając szybkie edytowanie obrazu przed jego pobraniem. To proste, z łatwą krzywą uczenia się.

Nawet jeśli pozostajesz lojalny wobec swojej innej ulubionej przeglądarki, wbudowany edytor jest czymś, co powinno przekonać Cię przynajmniej do korzystania z przeglądarki za każdym razem, gdy chcesz edytować obraz przed jego pobraniem.