Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ewoluuje generowanie popytu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ewoluuje generowanie popytu

Marketing nieustannie ewoluuje. Od rewolucji przychodzącej prawie dekadę temu do nowszych innowacji, takich jak influencer marketing, strategie i taktyki, których używasz, prawie zawsze się zmieniają.

Generowanie popytu również się zmienia i ewoluuje. Ponieważ coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z jego znaczenia, zaczęło również przyglądać się najlepszym praktykom, aby uczynić go bardziej skutecznym niż kiedykolwiek wcześniej.

Wiele różnych czynników, od nowych przepisów po zmieniające się preferencje, zmienia oblicze Twoich inicjatyw marketingowych. Zrozumienie, jak wygląda ewolucyjna trajektoria, pomoże ci wyprzedzić konkurencję.

Co to jest generowanie popytu?

Zanim przyjrzysz się zmieniającym się trendom, najlepiej zdefiniuj pojęcie.

Ogólnie rzecz biorąc, popyt składa się z dowolnego programu marketingowego, którego używasz, aby zainteresować ludzi swoimi produktami i usługami. W pewnym sensie jest to część wszystkiego, co robi Twój dział marketingu.

Kluczowym celem jest przekazanie informacji o Twojej marce. Co więcej, działania te mają na celu generowanie popytu na to, co oferuje Twoja firma.

Zmieniające się oblicze popytu

Dzisiejsi marketerzy mają przed sobą wiele pracy, jeśli chodzi o generowanie popytu na produkty i usługi. Konkurencja jest zacięta w wielu branżach i sektorach. Musisz być sprytny, kreatywny i konsekwentny, aby naprawdę zostać zauważonym.

Dzisiejsi klienci również się zmienili. Podróż kupującego jest zupełnie inna niż kilka lat temu. Kupujący są bardziej sceptycznie nastawieni do marek i przeprowadzają własne badania, zanim skontaktują się z Tobą.

Wszystko to składa się na trudne środowisko do generowania popytu na produkty lub usługi oferowane przez Twoją firmę. Generowanie popytu musi ewoluować, aby sprostać tym nowym wyzwaniom.

Zmiana nastawienia

Zmieniły się postawy kupujących, ale zmiany zachodzą także w samych działach sprzedaży i marketingu.

Rekommenderad:  Jak naprawić błąd „Problem z tym pakietem Instalatora Windows”?

Dobrym tego przykładem jest zmiana polegająca na uwzględnieniu kupujących na każdym etapie podróży sprzedażowej. Twoje materiały marketingowe nie mogą już być kierowane tylko do osoby, która dopiero wyrusza w swoją podróż. Musisz mieć odpowiedni materiał, aby skusić kupca na każdym etapie gry.

Innowacje technologiczne wymuszają również bardziej zintegrowane podejście do generowania popytu. Można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości każdy pracownik będzie zaangażowany w marketing. Zautomatyzowane, wielokanałowe podejście niemal to gwarantuje.

Automatyzacja i nowe prawa

Innym powodem, dla którego generowanie popytu musi nadal ewoluować, jest dostosowanie się do innych aspektów zmieniającego się środowiska. Obejmuje to nowe technologie i nowe przepisy.

UE wprowadziła Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) w 2018 roku, co oznacza radykalne zmiany dla marketerów B2B. Jedną z największych zmian była potrzeba doprecyzowania sformułowań dotyczących przechwytywania leadów, aby ludzie wiedzieli, że w każdej chwili mogą zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail.

Na froncie technologicznym automatyzacja napędza zmiany w generowaniu popytu. Automatyzacja może usprawnić Twoje wysiłki, ale musisz także ponownie skupić się na klientach i doświadczeniach, jakie otrzymują. Automatyzacja może przyspieszyć generowanie popytu, ale tylko wtedy, gdy jest prawidłowo wdrożona.

Techniki zmiany biegów

E-mail jest nadal najskuteczniejszym kanałem marketingowym, mimo że niektórzy uważają, że e-mail marketing przeszedł drogę dinozaurów. Prawdopodobnie osiągniesz najwyższy zwrot z inwestycji z kampanii e-mailowej.

To powiedziawszy, wielu marketerów wkłada więcej wysiłku i kapitału w marketing treści. Mobilność, media społecznościowe i inne techniki pozostają twardymi orzechami do zgryzienia, ale coraz więcej marketerów włącza je do miksu.

Wielokanałowy marketing mix jest niezbędny do generowania dobrego popytu i jest całkiem prawdopodobne, że to, co jest najskuteczniejsze, będzie się zmieniać i zmieniać.

W zmieniającym się świecie biznesu sposób, w jaki generujesz popyt na swoje produkty i usługi, musi ewoluować, aby nadążyć. Bądź na bieżąco z trendami, a będziesz o krok przed konkurencją.

Rekommenderad:  Najlepsze narzędzia do automatyzacji email marketingu w 2023 roku

Table of Contents