Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak Facebook Reklamy działają

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak Facebook Reklamy działają

Logujesz się do swojego Facebook konto i zacznij przewijać swój kanał. Widzisz zwykłą rodzinną aktualizację od ciotki Petunii, a następnie kilka koncertów, na które twoi przyjaciele wybierają się w tym tygodniu. Śmiejesz się z zabawnego kota, który jest zbyt zrzędliwy, zanim natkniesz się na artykuł o konsumpcji burgerów w Kanadzie — opublikowany przez McDonald’s. To jest dziwnemyślisz. Dlaczego miałby się pojawiać w moim kanale?

To jest Facebook ogłoszenie. To są reklamy Facebook rozprzestrzenia się po całej platformie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma znalazła się w ogniu krytyki za sposób, w jaki wykorzystywane są jej reklamy, ale FacebookNie należy zapominać o zdolności firmy do pobierania treści firmowych i rozciągania ich na całej platformie.

Oto jak Facebook reklamy i wpływ, jaki mogą mieć na konsumentów.

Co to jest Facebook Ogłoszenie?

Krótko mówiąc, te reklamy są tworzone przez firmy na Facebook platforma. Reklamy te są następnie wyświetlane potencjalnie zainteresowanym Facebook użytkowników, bez konieczności jakiegokolwiek połączenia.

Ludzie mogą wtedy polubić i udostępnić reklamę, tak jak zdjęcie uroczego psa od dziadka, co z kolei może rozpowszechnić reklamę wśród Facebook kanały znajomych, a także kierowanie podobnych treści do Twojego kanału w przyszłości.

Ukierunkowane reklamy

Powodem, dla którego działa to tak skutecznie, jest to Facebook ma ogromne ilości danych na Twój temat (które dobrowolnie przekazałeś firmie). Jest to bogactwo informacji o twoich nawykach, twoich (nie)podobaniach, twoich zainteresowaniach i rodzajach rzeczy, które uważasz za zabawne, pouczające lub pomocne. Korzystając z tych danych, Facebook mogą kierować do Ciebie reklamy różnych firm.

Kiedy firmy chcą kupić np Facebook reklama, przyjdą z określoną osobowością kupującego. Ta osoba jest filtrowana do Facebook maszyna reklamowa, a treść firmy jest następnie wyświetlana osobom, które spełniają kryteria persony.

Rekommenderad:  Jak zaktualizować oprogramowanie w inteligentnych wtyczkach Amazon?

Facebook może pomóc firmom kierować reklamy na lokalizacje geograficzne, zainteresowania i zachowania. Możesz być celem przynależności politycznej, hobby, rodzaju żetonów, które lubisz i tak dalej. Jeśli firma może udostępnić listę e-mailową użytkowników (z własnej strony internetowej), Facebook reklamy można również umieszczać przed tymi samymi osobami.

Oddzielenie organicznych i sponsorowanych

Może się to wydawać podstępne, ale Facebook reklamy są zawsze oznaczone jako „sponsorowane” lub „promowane”. Siła, jaką mają, polega na tym, że trafiają do twojego kanału, tak jak każda inna treść od twoich współpracowników, rodziny i przyjaciół. Tam, jeśli są zaangażowane, reklamy te mogą rozprzestrzeniać się tak samo, jak treści „organiczne” – wypełniać twoje Facebook posty znajomych — docieranie do znajomych i znajomych znajomych, w zależności od Twoich ustawień.

To musi być prawdziwa treść

Aby były najskuteczniejsze, reklamy te muszą zawierać rzeczywistą treść. Ich siła przyciągania ludzi polega na tym, że są stroną, którą można polubić i udostępnić — ale to, że reklama McDonald’s pojawia się w kanale informacyjnym, nie oznacza, że ​​zamierzasz ją kliknąć. Jeśli reklama nie jest również dobrą treścią, ludzie będą ją przewijać. Dlatego używając Facebook Reklamy jako część większej strategii marketingu przychodzącego są kluczem do jej skuteczności.

Era cyfrowa zapewnia wiele nowych możliwości umieszczania treści przed właściwymi konsumentami. Facebook reklamy to potężne narzędzie w tym stale rozwijającym się zestawie narzędzi.