Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak firma e-commerce automatycznie segmentuje klientów na potrzeby kampanii e-mailowych

Zapier to skarbnica integracji i automatyzacji.

Pranav Vora, założyciel i dyrektor generalny Hugh & Crye


Dobre dopasowanie robi różnicę, od koszul i butów po ergonomiczną klawiaturę i inne narzędzia, z których korzystasz na co dzień w pracy. Jeśli choć jedna rzecz jest nie tak — koszula za luźna, buty za ciasne, narzędzia się nie łączą — cała równowaga może zostać wytrącona z równowagi.

Dla potrzeb mody męskiej jest Hugh & Crye. Dbają o to, aby ich klienci mieli jak najlepsze dopasowanie do ich sukienek i codziennych koszul.

Ich moda jest doskonale wyważona, ale nadal potrzebowali pomocy po stronie narzędzi pracy. W przypadku tych irytujących problemów biznesowych związanych z handlem elektronicznym założyciel i dyrektor generalny Pranav Vora polega na automatze aplikacji Zapier.

O Hugh & Crye

Firma Hugh & Crye została założona, aby zawładnąć przestrzenią między źle dopasowanymi, masowo produkowanymi koszulami a drogimi, szytymi na miarę koszulami. Co więcej, zespół Hugh and Crye chce, aby ubieranie było łatwo dostępne, oferując przewodniki dotyczące dopasowania i posty na blogu o tym, co dokładnie sprawia, że ​​koszula jest dobrze dopasowana.

Ponieważ firma Hugh & Crye zapewniała klientom lepsze dopasowanie, firma Pranav zwróciła się do firmy Zapier, aby w ten sam sposób potraktowała swoje narzędzia. Ich „aha!” za chwilę? „Kiedy zobaczyliśmy, że możemy bezproblemowo zintegrować to, co uważaliśmy za bardzo ważne, ale różne aplikacje dla naszej firmy, Shopify i Mailchimp”, mówi Pranav.

Twórz subskrybentów MailChimp z Shopify Orders

W Hugh & Crye Pranav i jego zespół chcieli dowiedzieć się więcej o swoich klientach — czy był to pierwszy zakup czy piąty? — i nie mieli przepustowości, aby ręcznie śledzić cykl życia klienta, zwłaszcza w odniesieniu do zakupów. Te informacje były kluczowe dla kampanii e-mailowych, które Pranav chciał stworzyć.

Rekommenderad:  Motorola umacnia swoje usługi wsparcia w czasach Covid-19

Kampanie te były uzależnione od liczby zakupów dokonanych przez klienta. W przypadku zakupów po raz pierwszy Pranav ma serię e-maili witających klienta w rodzinie Hugh & Crye. Powracający klienci mają własną kampanię. Dostępna jest również seria e-maili z informacją o wysyłce zamówienia.

„Wcześniej eksportowanie danych, a następnie ich segmentowanie i przygotowywanie do naszego marketingu e-mailowego w MailChimp było bardzo ręcznym procesem” — wyjaśnia.

Dlatego zamiast ręcznie przetwarzać dane, zespół Hugh & Crye używa teraz Zapier i jego filtrów do segmentowania klientów z Shopify i dodawania ich do właściwej kampanii w MailChimp.

Narzędzia Hugh & Crye

Przepływy pracy

Dla ludzi z Hugh & Crye segmentacja klientów na podstawie ich historii zakupów zmienia doświadczenie użytkownika związane z marką. Zasilanie ich segmentów to kilka prostych Zapów (nasze określenie zautomatyzowanych przepływów pracy), które łączą Shopify i MailChimp.

Za każdym razem, gdy Hugh & Crye otrzymuje płatne zamówienie w Shopify, Zapier pobiera informacje o zamówieniu tego klienta i przepuszcza je przez filtr, szukając szczegółów, takich jak to, czy ten klient już istnieje, łączna liczba zamówień od tego klienta i wszystko inne, co mogłoby poinformować ich kampania e-mailowa. Następnie Zapier dodaje klienta jako subskrybenta do określonej listy w MailChimp.

Zespół powtarza ten proces z różnymi Zapami, z których każdy umieszcza inny typ klienta na swojej liście.

Jeśli chcesz dodać swoich płatnych klientów z Shopify jako subskrybentów w MailChimp, wypróbuj ten Zap:

Sprawdź także kilka naszych ulubionych Shopify i MailChimp Zaps, aby uzyskać więcej pomysłów na automatyzację ręcznych procesów:


Dzięki Zapier wspierający segmenty klientów i kampanie e-mailowe, Pranav i zespół mogą skupić się na wszystkich rzeczach, które mają znaczenie dla ich marki: tworzeniu lepszego produktu, oferowaniu klientom najlepszych wrażeń i spędzaniu czasu z dala z pracy, z rodziną i przyjaciółmi.

Rekommenderad:  Jak korzystać z wbudowanego konta administratora w systemie Windows 10?

Chcesz porzucić pracę ręczną, taką jak Hugh & Crye? Wypróbuj Zapier za darmo.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Hugh & Crye.

Table of Contents